Jump to content
IGNORED

KKPFC 24/25 - Will somebody please think of the children!!!


Midžeta

Recommended Posts

5 minutes ago, smooth.Op said:

@kralj Imao je reset sa NBA na EL, gde će još jedan na ABA. 

Trinki mu je ekstra šansa. Nadam se da će uspeti da uhvati neku konstantnost. 

 

Taj njegov Nba je toatlani bizzare adventure. Ne znam ni kako je tamo osvanuo, ali svakako tih 2-3 sata ukupno što je odigrao u dve sezone, nije stepenik sa kojeg se silazi u Želimirov Partizan. Naprotiv, to mu je korak napred i najveće dostignuće u dosadašnjoj karijeri.

Link to comment
19 minutes ago, kralj said:

Smajli je sav kao zalutali metak. Baš nisam u stanju da pretpostavim kakav trener i kakva sredina bi njega mogla da trigeruje u pravom smeru. Ima smisla taj scenario sa Trinkjerijem, a možda mu treba i reset na Megu, kao recimo Bobiju.

Da, mada je to s Bobijem bila once in a life time generacija/roster, sa sve Milojem kao vrhunskim talentom za trening centara. Jokić, Vasa, Novica...kidalica od ekipe. Pride, mislim da Smajliju treba da ode iz Bg, gledao sam jednom tog njegovog matorog i ekipu oko njega, čitav taj efekat "rodnog grada"...i taj Žalgiris mi je odličan match za njega. I po veličini grada, kluba, ambicija, odličnih košarkaških navijača koji će znati da prepoznaju Smajlijevu požrtvovanost...bukvalno mislim da će biti ponovo rođen.

Edited by Vasilij Zajcev
  • +1 3
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

Smajlagic i Avramovic.

 

Prvi je fizicki slab, mentalno odsutan, naseda na svaku fintu.

 

Drugi nema stabilan sut, konstantno se kocka u odbrani, a u napadu je kao muva bez glave.

 

Zajednicko im je da im anticipacija nije jaca strana.

 

I jedan, i drugi, su imali veliku priliku u Partizanu. Ni jedan, ni drugi, je nisu iskoristili.

 

Sve jesu, ali paradigma grobarstine sigurno nisu.

 

 

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
2 minutes ago, Ryo said:

Smajlagic i Avramovic.

 

Prvi je fizicki slab, mentalno odsutan, naseda na svaku fintu.

 

Drugi nema stabilan sut, konstantno se kocka u odbrani, a u napadu je kao muva bez glave.

 

Zajednicko im je da im anticipacija nije jaca strana.

 

I jedan, i drugi, su imali veliku priliku u Partizanu. Ni jedan, ni drugi, je nisu iskoristili.

 

Sve jesu, ali paradigma grobarstine sigurno nisu.

 

 

Za jednog si u pravu za drugog se ne bi složio.

Link to comment

Istina je da su ostali bas nedoreceni.
Da je bilo tu potencijala, bas, pa sa time i (nerealnih) ocekivanja, ali da su ostali nedoreceni, borderline mozda i razocarali, to da.

Svakako sva sreca u daljim karijerama!

Link to comment

Aleksa je došao kao formiran košarkaš i etablirao se kao EL igrač, što kroz klub, što kroz reprezentaciju. Teško je od njega bilo očekivati više.

Smajli je druga priča. Talenat tu nije bio sporan i svi uslovi da ga bolje razvije. 

Link to comment

Ne treba zaboraviti da je Aleksa imao 3 teske povrede u dve sezone, jbg. Koliko god kvalitetan da je igrac ne moze tu biti bogzna kakvog kontinuiteta.

  • +1 6
Link to comment
54 minutes ago, kralj said:

Aleksa je došao kao formiran košarkaš i etablirao se kao EL igrač, što kroz klub, što kroz reprezentaciju. Teško je od njega bilo očekivati više.

Plus je pokazao da može igra keca što nije radio pre Partizana i gde njegove fizikalije dolaze do izražaja. Iskoristio je on šanse u Partizanu i reprezentaciji sasvim dobro. Nije savršen fit sa Obradovićem, ali su i dali jedan drugom dosta toga.

  • +1 2
  • -1 1
Link to comment

Ne može Aleksa da igra keca jer ima užasan pregled igre i ne ume da doda pravovremeno loptu. Mislim, može da je prevede, ali neko drugi mora da bude organizator. Napadi koje nam je on organizovao su se uglavnom završavali tako što tapka loptu 15sek i onda odigra 1na1.

 

Jako je specifičan igrač, kada uđe u zonu sahraniće i Lejkerse, ali retko se to dešava.

  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment
1 minute ago, goofs said:

Ne može Aleksa da igra keca jer ima užasan pregled igre i ne ume da doda pravovremeno loptu. Mislim, može da je prevede, ali neko drugi mora da bude organizator. Napadi koje nam je on organizovao su se uglavnom završavali tako što tapka loptu 15sek i onda odigra 1na1.

 

Jako je specifičan igrač, kada uđe u zonu sahraniće i Lejkerse, ali retko se to dešava.

tih klasičnih kečeva je svakako sve manje. čuva protivničkog keca i prenosi loptu, a izmišljanje poena na evroligaškog nivou mora da preuzme neko drugi.

Link to comment

И Смајли је имао повреде и доста неких пауза, плус се ове сезоне тим генерално распао тако да питање је колико можемо да му судимо. :D

 

Али ако је дошло до засићења, ако мисли да ће му негде бити боље, путуј брате све најбоље.

 

Што се Алексе тиче, он већу улогу од ове у Партизану не може да добије ни у једном другом евролигашком клубу, евентуално у неком који ће бити баш одрон и држати фењер лагано.

 

Ако је незадовољан, не свиђа му се третман који има, опет све као и у случају Смајлија, путуј где мислиш да ће ти бити боље.

Edited by johan nagel
Link to comment
2 hours ago, Ryo said:

Sve jesu, ali paradigma grobarstine sigurno nisu.

Tačno, zato sam i napisao "partizanština".

 

Grobarština je druga vrsta mentalnog stanja.

Link to comment

Avram je overachiever realno, dobro je igrao i dosta je doneo i bas se osetilo da fali kad je bio povredjen. Dobar je igrac jebes ga

Steta sto ide, taman sam kontao da ce da predvodi litije protiv svega 

  • +1 1
Link to comment

nije šteta što ide nego je šteta što neće kod nas.

 

a inače je idealan fit, što crkveno što da služi teu da ga iznabadabadabada kad ga jelisaveta iznervira a on mora da igra tekmu

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...