Jump to content
IGNORED

KKPFC 24/25 - Will somebody please think of the children!!!


Midžeta

Recommended Posts

Има доста занимљивих статистичких параметара иако је премали узорак да би се превише тиме бавили.

 

Но рецимо убацили смо највише тројки до сада (35) и имамо убедљиво најбољи проценат 46.7%. Претходне две сезоне смо по убаченим тројкама били при дну (Френки ефекат)

 

У врху смо по асистенцијама, што је опет контра, били смо само дно

 

Од негативних ставки настављамо да будемо најгора скакачка екипа, две сезоне на дну и тренутно такође држимо фењер. Ту не видим да ће се ишта поправити.

Link to comment
28 minutes ago, johan nagel said:

Фудбал некако није ни еволуирао у том смеру, данас имамо гомилу утакмица које се претварају у тактичко надмудривање, шаховске партије где један гол евентуално одлучи ако га и буде уопште. И што је битнија утакмица то је већа шанса да гледамо тако нешто. Наравно има још увек и неких Холанђана па и Немаца (од тих јачих лига) који традиционално играју на гол више.

 

šta ja znam, ja mislim da se jeste dosta promenio u smislu fizike i brzine, ali je igra drugačija od košarke ili rukometa, pa to ne dovodi do toga da imamo rezltate 10-7 ili 8-4. a promenio se svakako u smislu da se od igrača zahteva raznovrsnost i prilagodljivost, npr. da možeš da pokriješ celu stranu, da možeš da igraš štopera i beka, da si opasan i po krilu i po sredini itsl.

 

i ta taktička nadmudrivanja umeju da budu interesantna, ako se taktički nadmudruju oni koji znaju fudbal i imaju igrače koji mogu na terenu da izvedu šta se traži. čak i ako bude malo golova ili ne bude. a spektakularnih tekmi ima zaista dosta, gde pršti i od brzine i golova i kvaliteta igre

Edited by Ted
Link to comment

Nije se promenila kosarka nego su sada igraci kosarskaski nepismeni, Real u Madridu kad povede 20 razlike to je cao, udje druga petorka sa Ljuljom na celu I nastavi da te puni. To je tako vec 20 godina. Sinoc 5 minuta Nilikina I Karlik me mogu da odigraju jednu krstenu akciju sa Balsom, Nakicem I Pokuom protiv raspalog Bajerna u sred Arene, poserem nam se u bekove.

Edited by Choda
Link to comment
22 minutes ago, theanswer said:

Na uzorku od 3 utakmice smo četvrti najbolji napad EL po of rejtingu i četvrta najlošija odbrana po def rejtingu. 

 

ovo je zanimljivo jer je u predsezoni bilo isticano da će biti upravo obrnuto. mislim ne samo ovde, nego po podcastima, analizama itsl

 

naravno, uzorak je mali, pa možda to i bude sasvim obrnuto posle 20 utakmica

Link to comment
10 minutes ago, johan nagel said:

 

 

Од негативних ставки настављамо да будемо најгора скакачка екипа, две сезоне на дну и тренутно такође држимо фењер. Ту не видим да ће се ишта поправити.

 

Nismo najgora skakačka ekipa, 13. smo u EL trenutno. Ne može da se gleda samo ukupan broj skokova, kao što za jačinu odbrane i napada ne možeđ gledati samo broj ubačenih i primljenih poena nego mora da postoji adjustment za broj poseda. Po procentu skokova za koji postoji mogućnost da se pokupe ispred smo recimo Barse i Olimpijakosa

  • +1 3
Link to comment
2 minutes ago, Ted said:

 

šta ja znam, ja mislim da se jeste dosta promenio u smislu fizike i brzine, ali je igra drugačija od košarke ili rukometa, pa to ne dovodi do toga da imamo rezltate 10-7 ili 8-4. a promenio se svakako u smislu da se od igrača zahteva raznovrsnost i prilagodljivost, npr. da možeš da pokriješ celu stranu, da možeš da igraš štopera i beka, da si opasan i po krilu i po sredini itsl.

 

i ta taktička nadmudrivanja umeju da budu interesantna, ako se taktički nadmudruju oni koji znaju fudbal i imaju igrače koji mogu na terenu da izvedu šta se traži. čak i ako bude malo golova ili ne bude. a spektakularnih tekmi ima zaista dosta, gde prši i od brzine i golova i kvaliteta igre


То да, промене су огромне али не толико у погледу броја голова а људи то хоће пре свега. Знам гомилу њих који су у фазону да не уживају више у фудбалу, фазон нема више Роналдиња да ти пробаци кроз ноге, нема вица у игри, дриблинга, забаве на крају крајева. Све је роботизовано, убија се креативност у играчима. Погледај Грилиша из Виле и из Ситија рецимо.

 

У том тактичком надмудривању уживају ретки, можда они баш фудбалски писмени навијачи који су велика мањина свакако.

 

Но ово је ккп тема :D

  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, theanswer said:

 

Nismo najgora skakačka ekipa, 13. smo u EL trenutno. Ne može da se gleda samo ukupan broj skokova, kao što za jačinu odbrane i napada ne možeđ gledati samo broj ubačenih i primljenih poena nego mora da postoji adjustment za broj poseda. Po procentu skokova za koji postoji mogućnost da se pokupe ispred smo recimo Barse i Olimpijakosa


Не разумем се превише у те напредне статистике, мислим скок је скок, чуј скок који може да се покупи, како мере то тачно. Ајде напад и одбрана океј није стриктно све у броју дати/примљених, то ми је разумљиво.

 

Једино у смислу да екипа која игра бржим темпом на више поседа има већу могућност да покупи и више скокова та нека логика као и за поене али не знам глуп сам за те ствари дај бре регуларну статистику :D

Edited by johan nagel
Link to comment

Па има логике, нешто мора бити јер на сад већ огромном узорку од две и нешто сезоне имамо најмање скокова по мечу (речником просте статистике)

Link to comment
3 minutes ago, Milošica said:

To sa skokom je velikim delom posledica preuzimanja na kojima Željko insistira.

 

 

pa nek preuzme neko i obavezu da skače :covid19:

 

video sam juče, barem dva puta, da je Željko ozbiljo ispizdeo jer su ovi dva, tri puta hvatali otpadak i na kraju ga i ubacili u koš. a stvarno ne znam dal je nužna posledica preuzimanja da stradava defanzivni skok. i ako nije nužna posledica, pod kojim uslovima nije

Link to comment
11 minutes ago, johan nagel said:


Не разумем се превише у те напредне статистике, мислим скок је скок, чуј скок који може да се покупи, како мере то тачно. Ајде напад и одбрана океј није стриктно све у броју дати/примљених, то ми је разумљиво.

 

Једино у смислу да екипа која игра бржим темпом на више поседа има већу могућност да покупи и више скокова та нека логика као и за поене али не знам глуп сам за те ствари дај бре регуларну статистику :D

 

Pa ne mogu ekipe da se mere po tome koliko ko skokova ima u različitim utakmicama kao što ne mogu da se mere ko koliko poena ima u različitim utakmicama. Ako se pravi rangiranje na nivou lige mora da se koristi napredna statistika. Ako ja danas imam 80 poseda na utakmici a Olimpijakos protiv svog protivnika ima 60 i postignemo isti broj poena ne može naš napad da bude isto kvalitetan kao njihov. 

 

Skok koji može da se pokupi jeste onaj gde postoji šansa za skok, ako primiš 2p ne možeđ da pokupiš skok logično. Znači gledaš procenat skokova koji si pokupio a ne ukupan broj. Sad ako igram i svaki protivnički šut uđe ja ne mogu da pokupim skok ili obrnuto ako ubacim sve ne mogu da pokupim ofanzivni skok, zato ukupan broj skokova u smislu rangiranja ekipa ne može biti kategorija koja je preterano bitna. 

 

U NBA gdee psotoji player tracking to je još na većem nivou, ovo u EL je osnovno. 

  • +1 6
  • Hvala 3
Link to comment
16 minutes ago, johan nagel said:

Не разумем се превише у те напредне статистике, мислим скок је скок, чуј скок који може да се покупи, како мере то тачно. Ајде напад и одбрана океј није стриктно све у броју дати/примљених, то ми је разумљиво.

Pa npr ako odigraš utakmicu sa 1 promašejem iz igre i 1 ofanzivnim skokom, ne znači da si loša skakačka ekipa nego da si pokupio 100% mogućih ofanzivnih skokova - naravno ovo je preterivanje zbog isticanja poente.

 

Druga razlika je ako igraš u visokom tempu sa preko 60 šuteva ili niži tempo oko 50 šuteva iz igre - na isti procenat šuta imaš 5-6 šansi manje za skok.

 

Evo juče se Ted žalio da ne možemo da uhvatimo skok pod našim košem - statistika je takva da je Bajern imao 11 of i 16 def skokova. Mi 9 of. i 21 def. Za klasičnu statistiku Bajern ima 2 više ofanzivna skoka od nas, ali u naprednoj mi smo pokupili 36% mogućih ofanzivnih skokova (9/25), a Bajern 34% (11/32). 

Edited by Profesionalac
  • +1 2
  • Hvala 2
Link to comment
2 hours ago, Milošica said:

Konkretno sinoć se to desilo jer je Željko procenio da neće uticati na krajnji ishod držati Nakića, Pokua i Balšu 7 minuta zajedno na parketu. Pustio ih je da igraju, bez da ih posle prve greške čeka klupa. Možda se više očekivalo od Karlika u toj petorci, mada ne pomaže ni to što su ovi još  stegnuti u napadu.

 

Baš to, znao je da neće da ispusti 19 razlike, da mu je bitnije da ih razigrava i da odmara bitne za utakmicu koja je već prekosutra. Da je postalo gusto, ušli bi ovi najbolji i to je to.


Naravno, to sada iz ove perspektive vidim, sinoć sam bio ubijen u pojam.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...