Jump to content
IGNORED

KKPFC 24/25 - Will somebody please think of the children!!!


Midžeta

Recommended Posts

Otvaranje 3/4 je bila naša prilika da pojurimo rezultat i tu se Real prilicno ponudio ali jbg nismo iskoristili. Mislim da je na kraju konačan udarac bio onaj napad gde ti Kampaco sam šutira za 3 dva puta sa istog mesta.

 

Dobrih stvari ima, delovalo je solidno bar poluvreme i mnogo bi bolji utisak bio da smo uspeli da izmuvamo nešto protiv Baskonije. Od loših stvari, ovo je ekipa od koje se očekivala jaka odbrana a u ovih 0-2 imamo prosek od 91 primljenog poena.

 

Istina je da su ove dve tekme među najtežim gostovanjima u ligi, ali sad bez brejka slede 3 utakmice gde moramo da pobedimo u bar dve ako ne i sve tri. Ovako odokativno nadam se da ćemo biti na 6-4 ili barem 5-5 posle prvih 10 kola.

  • +1 4
Link to comment

ma samo da ne uđu u onaj luzerajski mod, kao prošle sezone.....pošto se iz toga teže izlazi

 

mene u sportu najviše nervira kad si kao blizu i stalno malo fali, pa uvek nedostaje par milimetara da dovatiš granu i uvek tresneš na dupe ili leđa

 

lakše mi pada kad si neki autsajder tipa Albe.....ove varijate, jebo sam al za malo ceo život, pa umro nevin.....to je težak frust

 

 

Link to comment
11 minutes ago, *edited by mod said:

Otvaranje 3/4 je bila naša prilika da pojurimo rezultat i tu se Real prilicno ponudio ali jbg nismo iskoristili. Mislim da je na kraju konačan udarac bio onaj napad gde ti Kampaco sam šutira za 3 dva puta sa istog mesta.

 

Dobrih stvari ima, delovalo je solidno bar poluvreme i mnogo bi bolji utisak bio da smo uspeli da izmuvamo nešto protiv Baskonije. Od loših stvari, ovo je ekipa od koje se očekivala jaka odbrana a u ovih 0-2 imamo prosek od 91 primljenog poena.

 

Istina je da su ove dve tekme među najtežim gostovanjima u ligi, ali sad bez brejka slede 3 utakmice gde moramo da pobedimo u bar dve ako ne i sve tri. Ovako odokativno nadam se da ćemo biti na 6-4 ili barem 5-5 posle prvih 10 kola.

Boldano me podsetilo na repku protiv amera i onu durantovljevu trojku iz drugog puta kad je SNS pao, tako nešto beše akosenevaram

Link to comment
2 hours ago, Ted said:

opustite se ljudi.....biće poraza pun kurac, biće i nekih pobeda.......mi smo u EL ko Novi Pazar ili Napredak u fudbalu.....neće da ispadnemo, neće da osvojimo, možda uđemo u plejof, a možda i ne.....kako god, ni jedno ni drugo nije neko iznenađenje

 

 

  • Haha 5
Link to comment
8 hours ago, Choda said:

Kakva je kesa od igraca ovaj Nilikina..

 

7 hours ago, Kreator said:

 Štetočina je za sada. Videćemo za dalje. Ali ipak nije gori od Nilikine.

 

bas me zanima da cujem, sta ocekujete od ntilikine, odnosno, sta mu zamerate;

 

moze da igra bolju odbranu ali odbrana je kolektivna stavka, koju ste juce igrali na mahove dobro a tu se i protivnik nesto pita.

 

opet je frank tu jedan od najboljih ili najbolji, bez obzira sto nivo treba sveukupno da bude bolji. uostalom, videcemo taj segment protiv neke prosecnije ekipe, treba vremena da se uigra difens.

 

inace, 21mins, 1/2 za 2, 3/5 za 3, bolji +/- od njega ima iskljucivo lundberg, koji je igrao samo 13mins, daklem, daleko manje nego top7 igraca koji su igrali izmedju 21-25mins + bonga 34mins

 

to se poklapa (+/-) sa eye testom, jer ste okej izgledali sa frankom u posadi.

 

moze ntilikina bolje, kao sto sigurno mogu i mnogi drugi a i kolektiv ali rekao bih da je ovakav performans korektan.

Link to comment

prva dva kola

 

2022/23

Alba-Partizan

Baskonija-Partizan

 

2023/2024

Makabi-Partizan

Asvel-Partizan

 

2024/25

 

Baskonija-Partizan

Real-Partizan

 

alo rođaci, šarajte malo......neće osa planete Zemlje da se zakrivi ako Partizan ne gostuje u prva dva kola EL. može nekad i u Bgd. da otvori takmičenje. ne mora obe. može i samo jedna

 

Edited by Ted
  • +1 1
Link to comment

Ja nemam problem sa Nilikinom. On je dosta siguran na lopti, ne srlja. Postepeno se uvodi u sistem, a mislim da je igrač koji može isporučiti svoje u napadu tek kad su neki setovi dobro razrađeni. Pogotovo što po meni on ima fiziku da iznosi loptu na obruč, dosta finu poludistancu, a evo i ovaj šut za tri se pokazao dosta boljim nego što se pričalo. U odbrani će tek da nalegne, to nemam dileme nikakve.

Problem imam sa najiskusnijima. Rambo i Sterling. Onaj pas sa centralne pozicije koji je Dejvis uzeo da baci Bongi da postuje igrača, pa ono se uči u obdaništu. Ono čačkanje lopte gde nije bio ni blizu da je pipne, dok smo u bonusu, plus za peti faul. Ma jedi govna bre. Isto ovaj Sterling. Vratili se iz minusa u egal, igramo ekstra odbranu, uzimamo loptu i umesto da čovek stane i odigramo napad do kraja, on baca loptu protivniku u ruke. Pa čekaj... Faulovi za dodatno bacanje... Mi uvek poklonimo 10 poena eto što nam se može, jer šta ima veze...

  • +1 2
Link to comment

Sad čitam 11 poena, rekoh šta sam ja gledao, a ono 8 od 11 dao kad je utakmica bila rešena, u poslednja tri minuta, ja i ugasio na tajmautu. Otuda i ima taj +/-

 

Igrač takvog pedigrea u najmanju ruku treba da preuzme na sebe više odgovornosti. On igra neku alibi košarku, bez prodora, 1 asistencija, 0 grešaka. Ne verujem da je ideja sa njegovim dovođenjem bila da bude siguran na prenosu i postavi napad. Odbrana mu iznenađujuće nije konstantna. Uopšte timska odbrana Partizana će sigurno biti mnogo bolja, ali to je proces sa tim se nadam se računalo. 

 

Ali moguće da sam ja imao nerealna očekivanja. Meni se to da je bolji od Karlika nikada nije ni dovodilo u pitanje, samo sam mislio da on ima sve šanse da bude top 5 igrač EL makar na spoljnim pozicijama, a sinoć je izgledalo ne da to ne može nego ni da ne pokušava.

Link to comment
3 minutes ago, kralj said:

Ne verujem da je ideja sa njegovim dovođenjem bila da bude siguran na prenosu i postavi napad. Odbrana mu iznenađujuće nije konstantna. Uopšte timska odbrana Partizana će sigurno biti mnogo bolja, ali to je proces sa tim se nadam se računalo. 

 

 

verovatno ga nisi dovoljno gledao a potanko sam ovde opisao sta je njegova igra u napadu, kada je doveden. 

 

sistemski napad, pnr ako je to logicno resenje i spotup trice

 

defanzivno moze mnogo bolje ali kao sto i kazes, odbrana je timska stvar, ne bas pojedinacna

 

dovoljno je videti da ljulj recimo ni ne pomislja da pravi neki visak kada je frank ispred njega. ponekad samo njegovo prisustvo suzava opcije protivnika

 

ali u napadu je ovo sto vidis.

Link to comment

Pa gledao sam ga najviše prvih sezona, dok su očekivanja bila ekskluzivna poprilično. Nije da nije imao usage, iz pnra je umeo i da napadne koš, izbacuje izlazne pasove... Meni deluje da se privikava na novi spejsing, i da će vremenom igrati hrabrije. Tačno je da ima jasne limite, nije eksplozivan, izbegava kontakt, maši ulaze, gledao sam negde neki klip o tome kako se odrazi prerano. Meni je njegov šut uvek delovao da može da počne da upada, korektna mehanika.

 

Ipak sam ovde očekivao mnogo odlučniju igru, napade na nepostavljenu odbranu itd.

Link to comment
41 minutes ago, kralj said:

Sad čitam 11 poena, rekoh šta sam ja gledao, a ono 8 od 11 dao kad je utakmica bila rešena, u poslednja tri minuta, ja i ugasio na tajmautu. Otuda i ima taj +/-

 

Igrač takvog pedigrea u najmanju ruku treba da preuzme na sebe više odgovornosti. On igra neku alibi košarku, bez prodora, 1 asistencija, 0 grešaka. Ne verujem da je ideja sa njegovim dovođenjem bila da bude siguran na prenosu i postavi napad. Odbrana mu iznenađujuće nije konstantna. 

 

59 minutes ago, smooth.Op said:

Problem imam sa najiskusnijima. Rambo i Sterling. Onaj pas sa centralne pozicije koji je Dejvis uzeo da baci Bongi da postuje igrača, pa ono se uči u obdaništu. Ono čačkanje lopte gde nije bio ni blizu da je pipne, dok smo u bonusu, plus za peti faul. Ma jedi govna bre. Isto ovaj Sterling. Vratili se iz minusa u egal, igramo ekstra odbranu, uzimamo loptu i umesto da čovek stane i odigramo napad do kraja, on baca loptu protivniku u ruke. Pa čekaj... Faulovi za dodatno bacanje... Mi uvek poklonimo 10 poena eto što nam se može, jer šta ima veze...

To je to.

Link to comment
8 hours ago, *edited by mod said:

Otvaranje 3/4 je bila naša prilika da pojurimo rezultat i tu se Real prilicno ponudio ali jbg nismo iskoristili. Mislim da je na kraju konačan udarac bio onaj napad gde ti Kampaco sam šutira za 3 dva puta sa istog mesta.


Da, tu je definitivno bio kraj, a zapravo su nas prelomili blicom na početku Q4 kad je onaj brat metnuo dve trojke preko ruke, plus namerna na Musi (koji se celu utakmicu sapliće o parket). Tu su otišli iz egala na +10, jbg, Real Madrid je to.

 

56 minutes ago, smooth.Op said:

Problem imam sa najiskusnijima. Rambo i Sterling. Onaj pas sa centralne pozicije koji je Dejvis uzeo da baci Bongi da postuje igrača, pa ono se uči u obdaništu. Ono čačkanje lopte gde nije bio ni blizu da je pipne, dok smo u bonusu, plus za peti faul. Ma jedi govna bre.


Pas je bio užasan, slažem se, ali je ideja na mestu, ta lopta je u tom trenutku trebalo da ide na Bongu. Zato verujem da će ovo vremenom biti bolje, lako ti objasniš čoveku da lopta mora da se kreće drugom putanjom, ali ako on ne vidi da tu mora da se spusti lopta dole piši propalo. Avramović bi recimo drndao loptu još 10 sekundi i onda pripalio trojku u toj situaciji, ne znam ni dal bi registrovao Bongu dole.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...