Jump to content
IGNORED

KKPFC 24/25 - Will somebody please think of the children!!!


Midžeta

Recommended Posts

Pa sve što valja se najednom zasitilo. Ribilding u evropskoj košarci isključivo ima smisla kada nosioci pređu 35 godina. Ovo je potpuna budalaština ako je strateška odluka.

Link to comment

Apsolutno, nema sta da se wtfuje nego pravac Maxi

 

I sam Zeljko je par puta prilicno direktno pricao da je ova grupa, predvodjena Punterom i Zachom (u igrackom smislu, a vrv i autoritativnom) dostigla neku vrstu zenita, maksimuma i stoga rebild (ako se desi) u smislu dovodjenja novog(ih) nosilaca igre pije vodu

 

  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, lord_s said:

Apsolutno, nema sta da se wtfuje nego pravac Maxi

 

I sam Zeljko je par puta prilicno direktno pricao da je ova grupa, predvodjena Punterom i Zachom (u igrackom smislu, a vrv i autoritativnom) dostigla neku vrstu zenita, maksimuma i stoga rebild (ako se desi) u smislu dovodjenja novog(ih) nosilaca igre pije vodu

 

 

Onda je do Željka. To je baš bizarna izjava.

  • +1 1
Link to comment

nema šta, ribilding je posledica odsustva rezultata u kombinaciji sa odsustvom igre, odnosno nekakvog sistema u igri. da bar jedno od ova dva postoji, verovatno ne bi bio neophodan

 

problem sa visokom budžetima je i u tome što je sužen bilo kakav manevarski prostor za relativizaciju ili objašnjenje loših rezultata ili igre, a naročito za kombinaciju navedenog

 

kad svedeš na proste činioce, komercijalni efekat nije izostao, EL se igra, hala je puna, sezonske kao alva, sopstveni prihodi rastu, sve je to super. ali sve to ne može da traje dugo bez sportskog efekta, odnosno da se nešto i na terenu napravi. kkp nije klub koji bi se zadovoljavao time što je nešto za malo uspeo da uradi

 

tako da se nadam da će ova selekcija biti bolja i da će trofeji početi da pristižu

Link to comment
8 minutes ago, kralj said:

 

Onda je do Željka. To je baš bizarna izjava.

 

Pogresih, nije direktno nego indirektno i to je moja interpretacija nekolicine njegovih izjava posle poraza gde je pricao kako nije siguran sta jos moze/treba da uradi da dopre do igraca, karikiram ali to je to

  • Hvala 1
Link to comment

Biće interesantno kome će ići kapitenska traka sledeće sezone. Kapiram da će morati da ode "starosedeocu"...domaćem igraču...beku...iz Čačka:D 

 

Šalu na stranu, ako ga stvarno zove Sale u Dubai, Aleksi će to svakako biti bargaining chip.

Link to comment
27 minutes ago, kralj said:

Pa sve što valja se najednom zasitilo. Ribilding u evropskoj košarci isključivo ima smisla kada nosioci pređu 35 godina. Ovo je potpuna budalaština ako je strateška odluka.

Evo Pao odradio ribild a bili mladi pa vidi kako je prošlo. Doduše lako je kada imaš neograničen budžet.

 

Deluje da su KP i Zeku obećana pojačanja i konkurentni tim za proteklu sezonu, a pošto se to nije desilo + se cela igra raspala usledio je džentlmenski dogovor.

  • +1 1
Link to comment

grobari su novi u pracenju kosarke, pa ne znaju kolika je prednost, odnosno kakvu prednost treba da donosi to kad je ekipa duzi niz godina u kontinuitetu na okupu..

te price o trogodisnjim ciklusima™ i ribilding ekipe sa igracima u igrackom prajmu su samo alibi price..

ovo je posledica toga sto je svlacionica pukla™, o cemu se vec pricalo u toku sezone i sto se moglo videti i po govoru tela igraca na terenu..

A nije zanemarljivo ni sto je osvojen svega jedan trofej za tri godine, sa tolikim budzetima i nosiocima sistema™ na koje se kladio..

pa posto robija ne moze sam sebi da dadne otkaz, lakse je raspustiti celu ekipu i krenuti u novi ciklus™..:fantom:

  • +1 2
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
4 minutes ago, Vasilij Zajcev said:

Biće interesantno kome će ići kapitenska traka sledeće sezone. Kapiram da će morati da ode "starosedeocu"...domaćem igraču...beku...iz Čačka:D 

 

Šalu na stranu, ako ga stvarno zove Sale u Dubai, Aleksi će to svakako biti bargaining chip.

 

Nije Sale vise u toj prici, sad jure Juricu..

 

A kapiten ce biti Vanja, osim ako se ne pojavi neko da starijim stazom, ali male su sanse za to.

  • +1 4
Link to comment

kakav aleksa u dubai, nit igraju evropu a  budzet za igrace ce im biti cirke 2m, jedino ako ne planiraju da aleksi daju milku i dovedu 13 arapa za milku zajedno..:fantom:

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

A kapiten ce biti Vanja, osim ako se ne pojavi neko da starijim stazom, ali male su sanse za to.

Hm, moguće, mada ja ipak mislim da će Obradović dati prednost nekom od "starih" igrača..

Link to comment
27 minutes ago, kralj said:

 

Onda je do Željka. To je baš bizarna izjava.


 

Da, priznao je Robija više puta da je u određenom smislu izgubio kontrolu nad timom i da ne zna šta još može da uradi ne bi li igrali bolje. U takvoj situaciji je jedino normalno da trener podnese ostavku ili eventualno da u dogovoru sa upravom ode na kraju sezone kada mu ističe ugovor, ali to su Željko™, čovek sa obrazom, navijači koji haluciniraju da se bave opozicionom delatnošću gledajući košarku i Željko™, koji je za njih veći od kluba im je simbol izhaluciniranog otpora i Ostoja, tajkun vladajuće partije zadužen za održavanje tih halucinacija, pa se to nije desilo. U takvoj situaciji jedino što preostaje je da se promene svi iole bitniji igrači, nešto što se dešava vrlo retko, a kada se i desi, dešava se po pravilu u kombinaciji sa smenom trenera i sportskog menadžmenta koji su sastavili ekipu punu neadekvatnih igrača.

 

tako da je meni ovo sasvim očekivano. bilo je ili trener ili svi igrači, a trener je deo šireg konteksta i ne sme biti oteran.
 

 

  • +1 4
  • Haha 5
  • -1 1
  • Tužno 1
Link to comment
2 minutes ago, Vasilij Zajcev said:

Hm, moguće, mada ja ipak mislim da će Obradović dati prednost nekom od "starih" igrača..

Eventulano Trifa. Ne ide da se na kapitena najviše drkaš, a Aleksa i on već godinama imaju takav odnos i to je nemoguće promeniti na stisak dugmeta.

Link to comment

Nači uigravanje do početka 2025e u najboljem slučaju. U malo lošijem do kraja sledeće sezone, pa onda doselekcija 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...