Jump to content
IGNORED

KKPFC 24/25 - Will somebody please think of the children!!!


Midžeta

Recommended Posts

Utisak mi je da 15ak godina slušam jedan isti Željkov intervju. Tako da mi je ovo sa Edinom bilo ok ali ništa specijalno.

  • +1 1
Link to comment
Just now, DameTime said:

Utisak mi je da 15ak godina slušam jedan isti Željkov intervju. Tako da mi je ovo sa Edinom bilo ok ali ništa specijalno.

Pa kad je ostao zaglavljen u 2009oj :fantom:

Link to comment
1 hour ago, uini said:

 

bez namere da nešto kenjam, samo da primetim kako je to "opušteno ćaskanje" = podcast, neko aktuelno učitavanje definicije, odnosno predstave kako to treba da izgleda.

podcast je zapravo nekakav audio (ovih dana očigledno i video) digitalni sadržaj koji se može čuni i skinuti online. prvi put sam čuo za podcaste kao pojam preko elektronske muzike, dj-a i producenata koji su tako objavljivali svoje mixeve ili neku muzičku selekciju.

 

recimo, bill simmons ima epizoda, bilo da je onaj njegov pod o basketu ili rewatchables o filmovima, kada mu gostuje neka baš grande zvezda koju očigledno ne poznaje - da mu epizoda baš bude ovakva, 1/1 novinarski intervju, dok su mu inače regulearne epizode potpuno drugačije.

 

kapiram da je željko prilično osetljiv na sve i svašta, pogotovo kada je koncept da se priča o strateškim aspektima košarke, pa nije tek tako rizikovati ceo intervju da bi se sad zezao sa njegovom percepcijom stvari.

 

ono kada priča "iamm i ja par hiljada letova, pa ne moslim da mogu da vozim avion", koliko god bilo zabavno, govori generalno o stavu trenera, pa onda pojačaš intenzitet kod uspešnih trenera a onda je na vrhu te piramide željko.

 

da se razumemo,ne krivim ga ja ništa na temu, da sam toliko uspešan u svom poslu kao on, pa da neko krene da me nešto pita, kapiram da bih bio dovoljno nesnosan da neko poželi da me premlati nakon 3 minuta.

 

meni je bio sasvim dobar intervju/podcast/whatevs, mada nisam odslušao do kraja.

 

Pa bio je taj detalj kad ga ovaj pita da li više voli napad ili odbranu, a ovaj mu odgovara kako je to trik pitanje i nada se da nije zlonamerno :D

  • Haha 1
Link to comment
4 minutes ago, DameTime said:

Utisak mi je da 15ak godina slušam jedan isti Željkov intervju. Tako da mi je ovo sa Edinom bilo ok ali ništa specijalno.

 

fakat postoji solidno stavki koje smo čuli dovoljno puta ali to opet proizilazi iz toga što je za njega košarka "bogata" li na koncu jednostavna igra.

opet, između tih žoc-opštih mesta, ima malih nuggeta, koji nisu nikakvi ludi uvidi ali vrlo su lični i pružaju mogućnost da se dalje puno priča na temu (kada bi edin dobro znao željka pa da obojica znaju neke granice koje željku ne predstavljaju deal breaker)

 

npr ono o tome zašto priča igračima koji sede na klupi, zatim, sve što je u vezi šuta, pa onda oko poslednja dva minuta tekme.

ima tu stvari za koje kapiraš da mogu da otvore zasebni slot od 15ak mins ali to sigurno nećemo slušati dokle god je željko aktivan kao trener negde.

  • +1 4
Link to comment
2 minutes ago, kralj said:

 

Pa bio je taj detalj kad ga ovaj pita da li više voli napad ili odbranu, a ovaj mu odgovara kako je to trik pitanje i nada se da nije zlonamerno :D

 

da, tačno vidiš sa kakvim paranoikom imaš posla. s'druge strane, i to pitanje i neka druga, su za edinov uobičajeni nivo, prilično nesrećno složena. što rekoše kolege, baš se osećala trema u vazduhu

Edited by uini
Link to comment
2 minutes ago, uini said:

 

da, tačno vidiš sa kakvim paranoikom imaš posla. s'druge strane, i to pitanje i neka druga, su za edinov uobičajeni nivo, prilično nesrećno složena. što rekoše kolege, baš se osećala trema u vazduhu

 

Meni je najbolje bilo kada mu je bojažljivo tražio da nacrta akciju, ruke mu se tresle. I tu je Žoc baš podbacio. Jbt nacrtaj mrtvu akciju San Antonija koju svi znaju napamet da je igraš. On nažvrljo centralni pik i igrača koji mora da stoji u ćošku,

  • Haha 1
Link to comment

Sviđa mi se što je naveo Ekpe Udoha i Milenka Topića kao taktički najpismenije igrače "ispod radara". Topina bio ozbiljna glava.

  • +1 5
Link to comment
2 hours ago, Jimmy Kowalski said:

Ovo nije bio podcast bez obzira na naziv, vec klasican intervju. Dobar u smislu da voditelj poznaje materiju, isto kao i onaj razgovor Srdjana na Kopu prosle godine, ali intervju. Mozda najblize opustenom caskanju sa Zelimirom imao je onaj nas glumac iz Spanije (ne mogu sad da se setim imena), iz prostog razloga sto nije insistirao na "strucnim" pitanjima. A opet kada su Dzile i Srdjan imali podcast, bilo je uzivanje slusati kada im gostuju treneri, gde je onda Dzile preuzimao ulogu voditelja..

 

Za dobar potkast mora da postoji nekakva ravnteža u autoritetu. Ili da se domaćin i gost dovoljno dobro poznaju i prenesu razgovor iz kafića, ili da je domaćin dovoljno velika faca da može sa gostom na ravnoj nozi da priča bez ustručavanja. Idealno je i da nema klasične question&answer strukture, nego da se teme suptilno kandiduju i da ceo razgovor ima nekakav flow.

 

Sa Žocom bi potkast najbolji bio ako bi ga vodio Diklić i da ne pričaju o košarci.

  • +1 4
Link to comment
10 minutes ago, goofs said:

Sviđa mi se što je naveo Ekpe Udoha i Milenka Topića kao taktički najpismenije igrače "ispod radara". Topina bio ozbiljna glava.

skoro da ne pamtim da je neki igrac na ppp bio toliko psovan kao topic.

Link to comment

Svaki je njegov intervju isti, nema tu mnogo toga sto nismo vec culi. A i to van kosarke, sumnjam da bi bilo mnogo zanimljivo, deluje mi da nema u tom zivotu mnogo toga van kosarke. Cak i kad prica kako je slusao rokenrol sa kumom, i to je dosadnjikavo... 

  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, kralj said:

 

Za dobar potkast mora da postoji nekakva ravnteža u autoritetu. Ili da se domaćin i gost dovoljno dobro poznaju i prenesu razgovor iz kafića, ili da je domaćin dovoljno velika faca da može sa gostom na ravnoj nozi da priča bez ustručavanja. Idealno je i da nema klasične question&answer strukture, nego da se teme suptilno kandiduju i da ceo razgovor ima nekakav flow.

 

Sa Žocom bi potkast najbolji bio ako bi ga vodio Diklić i da ne pričaju o košarci.

 

Naravno. To sa Diklicem mi je isto proslo kroz glavu, jer su u nekom dokumentarcu vodili razgovor u mojoj osnovnoj skoli, ali to je bio relativno kratak segment.

 

Na kosarkaske teme bi razgovor 2 trenera bio zanimljiv. Spomenuo sam Dzileta, ali isto mislim da bi razgovor Trinkija i Zeljka bio ultra zanimljiv. Naravno, to bi bila neka one off varijanta..

Link to comment
45 minutes ago, uini said:

 

fakat postoji solidno stavki koje smo čuli dovoljno puta ali to opet proizilazi iz toga što je za njega košarka "bogata" li na koncu jednostavna igra.

opet, između tih žoc-opštih mesta, ima malih nuggeta, koji nisu nikakvi ludi uvidi ali vrlo su lični i pružaju mogućnost da se dalje puno priča na temu (kada bi edin dobro znao željka pa da obojica znaju neke granice koje željku ne predstavljaju deal breaker)

 

npr ono o tome zašto priča igračima koji sede na klupi, zatim, sve što je u vezi šuta, pa onda oko poslednja dva minuta tekme.

ima tu stvari za koje kapiraš da mogu da otvore zasebni slot od 15ak mins ali to sigurno nećemo slušati dokle god je željko aktivan kao trener negde.

 

Mda, ofc, uvek će biti sitnica koje ipak čuješ prvi (ili bar ne 20.) put, da intervju učine vrednim slušanja. Samo kažem nije mi bilo ništa specijalno u odnosu na neke prethodne podkaste ili čak onaj Željkov intervju sa Minjom. 

 

Delom zbog ovoga

 

29 minutes ago, kralj said:

 

Za dobar potkast mora da postoji nekakva ravnteža u autoritetu. Ili da se domaćin i gost dovoljno dobro poznaju i prenesu razgovor iz kafića, ili da je domaćin dovoljno velika faca da može sa gostom na ravnoj nozi da priča bez ustručavanja.

 

što je baš dobro zapažanje. Prosto se osetilo u Edin-Žoc dinamici da toga nema, što je i razumljivo. 

 

Inače, kad smo kod tih stvari, ovo mi je jedan od kvalitetnijih tekstova o Želimirovoj karijeri. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...