Jump to content
IGNORED

KKPFC 24/25 - Will somebody please think of the children!!!


Midžeta

Recommended Posts

6 minutes ago, uini said:

..btw, fizičke karakteristike bi trebalo da mu budu prednost, zbog koje je i draftovan u nba a ne potencijalni uzrok da bude promašaj al' voleo bih najpre da čujem ove glavne a potencijalne probleme ( :

 

Gledao je oni podkast. Video je da je poku lud ko konj

  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment
2 minutes ago, sasailic said:

Smailagic je Dejan Milojevic za Pokua. Zivi bili pa videli. 

 

a dejan milojević je pele za nikolu jovića. 

mislim, ako je cilj nastaviti random niz nekih sportskih imena ( :

 

smailagić je tweener, koji, uprkos nekim falinkama, uglavnom igra centra i ima dva kvaliteta: bezglava borba & otvoren šut za tri, obično sa sredine

poku je sasvim drugačijih karakteristika a primarna pozicija mu je PF.ne znam da li sada da ti opisujem šta su pokuovi kvaliteti, iamo sam utisak da je do sada poznato, svakako je baš baš drugačiji od smailage i ofanzivno i defanzivno a doprinosi na obe strane

  • +1 3
  • Haha 1
Link to comment
4 minutes ago, uini said:

 

a dejan milojević je pele za nikolu jovića. 

mislim, ako je cilj nastaviti random niz nekih sportskih imena ( :

 

smailagić je tweener, koji, uprkos nekim falinkama, uglavnom igra centra i ima dva kvaliteta: bezglava borba & otvoren šut za tri, obično sa sredine

poku je sasvim drugačijih karakteristika a primarna pozicija mu je PF.ne znam da li sada da ti opisujem šta su pokuovi kvaliteti, iamo sam utisak da je do sada poznato, svakako je baš baš drugačiji od smailage i ofanzivno i defanzivno a doprinosi na obe strane

 

Koji su Pokuovi nedostaci?

Link to comment
7 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

Koji su Pokuovi nedostaci?

 

pre svega loš šut za tri poena, generalno sa distance. 

u današnjoj košarci igrač njegovih kvaliteta treba najpre da stavi do znanja protivničkoj odbrani da će otvorene pozicije za šut biti kažnjene, jer se onda otvara teren za druge pokuove kvalitete, vrlo solidan repertoar načina na koji polaže loptu u koš & solidan pregled igre tj osećaj za asistenciju

 

drugi nedostatak je masa, tj nemanje iste ali u današnjoj košarci to donosi i neke prednosti - brz je za svoju visinu pa je dobar defanzivno kao bloker na strani pomoći a takođe je sposoban da igra tranziciju u napadu

 

ne treba poku da ima neke lude procente šuta, samo da bude konstantan na nekom proseku, cca 35% za tri i ne znam koliko sa distance za dva je pandan ovome. 

to bi mu dalo samopouzdanje i otvorilo njegovu igru. 

Edited by uini
  • +1 1
Link to comment

..pri čemu sama forma šuta pokuševskog nije grdna. siguran sam da je jedan deo problema sa konstantnim šutem za tri, vezan i za fizikalije ali nije to jedina stvar

- ovo je video star preko tri godine, valjda nakon ruki sezone, pa treba imati u vidu da je sigurno nešto popravio na temu

 

ali čisto da razumemo koliko je šut kompleksna stvar i da i kod procentualno loših šutera često ima dobrih a fundamentalno važnih stavki u šutu

 

 

  • +1 4
Link to comment

Pričao je Poku za formu šuta. Oblikovao ju je njegov ćale i kasnije niti jedan trener nije želeo da je menja.

 

Kapiram da je u spot-up situacijama kod njega stvar samopouzdanja, pošto meku ruku ima. Iz driblinga je već druga priča.

  • +1 2
Link to comment

@uini a koji su mu najveći kvaliteti? Sem toga što je emotivan dečko. I verovatno dobar ljubavnik.

Edited by garmonbozia
  • Haha 8
  • Hvala 1
Link to comment
10 minutes ago, uini said:

 

pre svega loš šut za tri poena, generalno sa distance. 

u današnjoj košarci igrač njegovih kvaliteta treba najpre da stavi do znanja protivničkoj odbrani da će otvorene pozicije za šut biti kažnjene, jer se onda otvara teren za druge pokuove kvalitete, vrlo solidan repertoar načina na koji polaže loptu u koš & solidan pregled igre tj osećaj za asistenciju

 

drugi nedostatak je masa, tj nemanje iste ali u današnjoj košarci to donosi i neke prednosti - brz je za svoju visinu pa je dobar defanzivno kao bloker na strani pomoći a takođe je sposoban da igra tranziciju u napadu

 

ne treba poku da ima neke lude procente šuta, samo da bude konstantan na nekom proseku, cca 35% za tri i ne znam koliko sa distance za dva je pandan ovome. 

to bi mu dalo samopouzdanje i otvorilo njegovu igru. 

 

Sto ce reci ako ne popravi sut i ne nabaci masu, nece napredovati. Pa se postavlja pitanje sto se u protekle 4 godine nije popravio na makar zadovoljavajuci nivo. I to je upravo razlog sto ljudi sumnjaju da ce se razviti i to je legitimno.

  • +1 2
Link to comment

Poku je draftovan visoko na osnovu potencijala. Pa kad taj potencijal nije ostvario, stavise nije ni blizu toga, posle 4 godine je morao da kupi kartu za povratak u Evropu. Dzaba ti potencijal, kada povredjeni Deda ima prednost. I kao sto se sto puta pisalo, on je jos relativno mlad i ima vremena da ispravi svoje nedostatke, ali zato je potrebno da drugacije radi nego u prethodne 4 godine.

Link to comment
11 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Poku je draftovan visoko na osnovu potencijala. Pa kad taj potencijal nije ostvario, stavise nije ni blizu toga, posle 4 godine je morao da kupi kartu za povratak u Evropu. Dzaba ti potencijal, kada povredjeni Deda ima prednost. I kao sto se sto puta pisalo, on je jos relativno mlad i ima vremena da ispravi svoje nedostatke, ali zato je potrebno da drugacije radi nego u prethodne 4 godine.

 

sad si napisao gomilicu opštih mesta i floskula

kao prvo, 17i pik je visok iz vizure nkoga ko je 45i pik ali ujedno nije ni lutrijski, tako da je to što si napisao diskutabilno.

to bi moglo da se kaže sa ntilikinu, koji je draftovan sa 8. pozicije, i dalje nije top of the pops ali visoko

 

mrzi me sad da pišem 5-6 redova o tome kako je oklahoma došla u poziciju da ima brda pikova, kako su, uprkos njihovim best case očekivanjima zaboli najtalentovanijeg trenera a zatim i sastavili takmičarsku ekipu u rekordnom roku, da bi razumeli zašto je njegov put bio takav kakav jeste. isto bih mogao da pišem i za ntilikinu ali me mrzi.

 

a ovo oko povređenog dede me baš trigeruje, pogotovo što se ispostavilo i da jović nije mogao da igra kada je bilo najvažnije a deda nije ulazio u igru jer se znalo da ne može da doprinese protiv takvih igrača. ja bih na to ipak gledao više kao na grešku selektora nego na neku sramotu pokuševskog.

 

i onda ovaj bold-cherry on top, gde ti nekako znaš kako je tačno on to radio a podrazumeva se da ako bude dobro igrao u partizanu, to neće biti zato što je radio nešto pozitivno i ranije, već zato što se sad dozvao pameti i promenio puno toga ( :

Edited by uini
Link to comment
Just now, ZokiAsov said:

Nemojte da se svadjate!

Ništa gore nego kad se Grobari među sobom svađaju.

  • +1 1
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...