Jump to content

KKPFC 24/25 - Will somebody please think of the children!!!


Midžeta

Recommended Posts

12 minutes ago, harper lee said:

 

Nije tolika retkost da se zameni veci deo tima, pogotovo u poslednje vreme, ali da ostane doslovno jedan igrac iz proslogodisnjeg rostera to se ne secam da sam ikada video.

 

još uvek nije situacija da je ostao samo jedan igrač, pretpostavljam da na Koprivicu misliš. dosta njih još uvek ima nedefinisan status, odnosno moguće je da će "preteći" više njih. Aleksa, npr, Trifunović, Anđušić, Smit....ni sa Kaboklom još nije sve rešeno

 

ali čak i da ostane samo jedan, ne vidim da je to samo po sebi neki problem, čak i ukoliko je neuobičajeno. problem bi bio kad bi se ribilding radio bez bilo kakvog osnova, što ovde nije slučaj

 

neki opšti cilj sportskog sektora jeste da se na terenu vide rezultati njihovog rada, pa ako to više nije moguće sa postojećim kadrom, onda mora radikalno da se seče

 

ok, neko može da tvrdi da je bilo moguće zadržati osovinu a zameniti stručni štab i da bi, šta ja znam, Zvezdan Mitrović, Sale Đorđević, Pablo Laso ili neko četvrti to posložio kako treba, ali je jasno da u slučaju kkp to nije realan scenario u ovom trenutku

 

 

Edited by Ted
Link to comment
12 minutes ago, Ted said:

 

još uvek nije situacija da je ostao samo jedan igrač, pretpostavljam da na Koprivicu misliš. dosta njih još uvek ima nedefinisan status, odnosno moguće je da će "preteći" više njih. Aleksa, npr, Trifunović, Anđušić, Smit....ni sa Kaboklom još nije sve rešeno

 

ali čak i da ostane samo jedan, ne vidim da je to samo po sebi neki problem, čak i ukoliko je neuobičajeno. problem bi bio kad bi se ribilding radio bez bilo kakvog osnova, što ovde nije slučaj

 

neki opšti cilj sportskog sektora jeste da se na terenu vide rezultati njihovog rada, pa ako to više nije moguće sa postojećim kadrom, onda mora radikalno da se seče

 

ok, neko može da tvrdi da je bilo moguće zadržati osovinu a zameniti stručni štab i da bi, šta ja znam, Zvezdan Mitrović, Sale Đorđević, Pablo Laso ili neko četvrti to posložio kako treba, ali je jasno da u slučaju kkp to nije realan scenario u ovom trenutku

 

 

 

Jedino Aleksa od nabrojanih ima važeći ugovor. Kaboklu je aktivirano + 1 da bi mogao da plati svoj idiotluk u visini 5 plata / ili da ode negde uz obeštećenje.

 

Podržavam čistku, apsolutno. Sam Željko je već pre par meseci rekao da se smorio od ove ekipe jer ne može da izvuče ni minimum šta je hteo. Sa ovim pojačanjima koji su došli / uskoro dolaze, vidi se da pravljenje ekipe ide ka jakim atletama koji šibaju odbranu i da napokon dođemo do skoka a ne da gledamo Ledeja i Smajlija kako im skidaju lopte sa glave.. Tu treba ubosti makar jednog sa puter rukom i centra koji zna da zida (ne, to nije Moneke ali je svakako dobrodošao uz adekvatno obeštećenje).

 

 

Edited by Kreator
  • +1 5
Link to comment
2 minutes ago, Kreator said:

 

Jedino Aleksa od nabrojanih ima važeći ugovor. Kaboklu je aktivirano + 1 da bi mogao da plati svoj idiotluk u visini 5 plata / ili da ode negde uz obeštećenje.

 

Podržavam čistku, apsolutno. Sam Željko je već pre par meseci rekao da se smorio od ove ekipe jer ne može da izvuče ni minimum šta je hteo. Sa ovim pojačanjima koji su došli / uskoro dolaze, vidi se da pravljenje ekipe ide ka jakim atletama koji šibaju odbranu. Tu treba ubosti makar jednog sa puter rukom i centra koji zna da zida (ne, to nije Moneke ali je svakako dobrodošao uz adekvatno obeštećenje).

 

 

tačno je to za istek ugovora, ali ja koliko sam shvatio nije još uvek sasvim sigurno da neće nekom biti ponuđen i novi.....mislim na Trifu, Anđušu i Smita

Link to comment
9 minutes ago, Ted said:

 

još uvek nije situacija da je ostao samo jedan igrač, pretpostavljam da na Koprivicu misliš. dosta njih još uvek ima nedefinisan status, odnosno moguće je da će "preteći" više njih. Aleksa, npr, Trifunović, Anđušić, Smit....ni sa Kaboklom još nije sve rešeno

 

ali čak i da ostane samo jedan, ne vidim da je to samo po sebi neki problem, čak i ukoliko je neuobičajeno. problem bi bio kad bi se ribilding radio bez bilo kakvog osnova, što ovde nije slučaj

 

neki opšti cilj sportskog sektora jeste da se na terenu vide rezultati njihovog rada, pa ako to više nije moguće sa postojećim kadrom, onda mora radikalno da se seče

 

ok, neko može da tvrdi da je bilo moguće zadržati osovinu a zameniti stručni štab i da bi, šta ja znam, Zvezdan Mitrović, Sale Đorđević, Pablo Laso ili neko četvrti to posložio kako treba, ali je jasno da u slučaju kkp to nije realan scenario u ovom trenutku

 

 

 

Uopste se nisam bavio motivima za rebuilding i ne zelim da ulazim u to, samo mi je upecatljiva temeljnost kojom se obavlja. Obicno bar ta "domaca baza" ostane tamo na kraju klupe jer je izbor domacih igraca koji imaju kakvo-takvo iskustvo dosta skroman i tesko je naci dovoljno dobre igrace da se ona zameni.

  • +1 3
Link to comment

Osnovni problem KKP u poslednjoj Robijinoj eri je nepostojanje kvalitetne domaće baze i takav sistem zanemarivanja domaćih igrača imamo prilike da vidimo u EL samo u Partizanu i turskim evroligašima.

Drugo, totalni rebuilding je praktično priznanje da se pogrešilo u selekciji, jer on nije došao kao iznuđeno rešenje zbog nagomilanog duga nego zbog nedostatka rezultata.

  • +1 1
Link to comment
20 minutes ago, Ted said:

 

tačno je to za istek ugovora, ali ja koliko sam shvatio nije još uvek sasvim sigurno da neće nekom biti ponuđen i novi.....mislim na Trifu, Anđušu i Smita

 

Ima jos nesto, sto se po obicaju previdja. Klub zeli da zadrzi igraca, ali igrac ima vece zahteve nego one koje klub zeli da ispuni. Smajli trazio 900k, Trifa/Andjusa zele vise da igraju, Smith takodje smatra da vredi vise od ponude koju smo mu poslali. Dakle, sa nekim igracima se nije zelelo nastaviti, sa drugima nije doslo do dogovora. I to je cela prica.

  • +1 8
Link to comment

U situaciji kada posmatramo kako Al Dubai Al WTF pravi tim from scratch a uveliko se učantrao u legit takmičenja, malo ima mesta iščuđavanju nad Partizanovom čistkom.

  • Haha 1
Link to comment

Vele insajderi da smo dogovorili sve i sa Čimetom i sa Gosom, ali da ostaju pregovori sa Baskonijom i Olimpijakosom. Cenim da će tu biti ozbiljne jebade pošto ne vidim zašto bi ih klubovi puštali tek tako.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...