Jump to content
IGNORED

Sve izgubili dabogda…


kud u maglu Simoviću

Recommended Posts

2 hours ago, Mindaugas Žukauskas said:

čak i ovde neki veruju da je Slovenija već pobeđena

 

"Uz svo duzno postovanje prema protivniku™ ", jesam rekao da je drugi krug realan jer smo bolji od Slovenije i jer smo ih skoro nakantali 4:1 - a sve kao odgovor na polemiku o tome na cemu baziramo optimizam za drugi krug. I jesam rekao da bih izabrao taj mec da se kladim na nas, sto ne znaci da cemo da dobijemo - inace bi svako bio milijarder kada bi sve realno bilo. Ali da cvrsto verujem u pobedu - da.

 

Da ne mislim to ja, nego citav fudbalski svet, govori i kvota od 1.5 na nas da prolazimo grupu, kao i kvota 1.9 na nas protiv Slovenije, a 4 na Sloveniju. 

Link to comment

@JohnnyD od kada ti pratiš reprezentaciju? 
ja od ‘82, i kada je u pitanju naša fudbalska reprezentacija jedna stvar je konstanta od tada, da ne kažem u poslednjih pola veka, što je veća vera u njih to je veće razočarenje

 

a kladionice služe, ne da procene realan odnos dva protivnika, već da na kraju utakmice na njihovom

saldu bude +

  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment
41 minutes ago, JohnnyD said:

 

"Uz svo duzno postovanje prema protivniku™ ", jesam rekao da je drugi krug realan jer smo bolji od Slovenije i jer smo ih skoro nakantali 4:1 - a sve kao odgovor na polemiku o tome na cemu baziramo optimizam za drugi krug. I jesam rekao da bih izabrao taj mec da se kladim na nas, sto ne znaci da cemo da dobijemo - inace bi svako bio milijarder kada bi sve realno bilo. Ali da cvrsto verujem u pobedu - da.

 

Da ne mislim to ja, nego citav fudbalski svet, govori i kvota od 1.5 na nas da prolazimo grupu, kao i kvota 1.9 na nas protiv Slovenije, a 4 na Sloveniju. 

 

Ako staviš 500e da prolazimo grupu, dobićeš lepih 250e. 

 

Šta čekaš? :cool:

  • Haha 1
Link to comment
15 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

@JohnnyD od kada ti pratiš reprezentaciju? 
ja od ‘82, i kada je u pitanju naša fudbalska reprezentacija jedna stvar je konstanta od tada, da ne kažem u poslednjih pola veka, što je veća vera u njih to je veće razočarenje

 

a kladionice služe, ne da procene realan odnos dva protivnika, već da na kraju utakmice na njihovom

saldu bude +

Od 1990. , pa je zato Piksi zbog onoga protiv Spanije i vecni heroj za mene, i ima dosta kredita. I pored Gojkoecee.

Za kladionice, nazalost, nisi u pravu - kladionice ne zive od pogresnih procena (procene su uglavnom studiozno i ispravno napravljene) vec zbog "house edge" - sistem je napravljen da je kuca uvek na kraju u dobitku, u globalu. Kao kada igras crno-crveno na ruletu, nije 50/50 sansa, zato sto postoji nula koja ako padne, gubis. To je "house edge". House edge u  kladjenju su prosto nerealne dve kvote - dva podjednaka tenisera ako igraju, kvote bi trebalo da budu 2 na jednog, i 2 na drugog, jel tako? Pa pogledaj listu nikad nije tako. I to garantuje kladionicama dugorocni dobitak.

 

7 minutes ago, Mil@n said:

 

Ako staviš 500e da prolazimo grupu, dobićeš lepih 250e. 

 

Šta čekaš? :cool:

 

500e ne bih nikad stavio ni na jedan mec, jer nisam kockar. Stavljam samo onoliko koliko sam spreman da izgubim.

Link to comment

Nije da ovaj tim baš puca od kvaliteta da se prolasci grupnih faza podrazumevaju. Super je što su poništili istorijsko prokletstvo i počeli redovno da se plasiraju na prvenstva, trebalo bi bar zbog toga da ih podržimo i verujemo u njih, ali avaj.

 

Postalo je baš popularno ovo mudro predviđanje fatalnih neuspeha fudbalske reprezentacije i propratno seirenje kad se neki ulazak u nokaut fazu ne desi.

 

Nemojte se kladiti na fudbalere, eno vam košarkaša, pa strpljivo čekajte Žabare. Nije neka kvota, ali provereno radi.

 

 

Link to comment
Posted (edited)
1 hour ago, kralj said:

Super je što su poništili istorijsko prokletstvo i počeli redovno da se plasiraju na prvenstva

 

#nijesedesilo. Tj. UEFA je poništila istorijska pravila, i počela da pušta sve osim Gibraltara i Jermenije na EURO (mada ni to nije isključeno u narednim godinama). Tako je recimo ova generacija iz 2008. ostala uskraćena za EURO uprkos boljim rezultatima i prikazanoj igri, od sadašnje:

 

Screenshot-20240601-094006.png

 

I sad da ne ulazim u ostale kvalifikacije za Evropska prvenstva, a bilo je sigurno sličnih primera. Uopšteno, cela ta gimnastika kako je urađeno nešto istorijsko, a ustvari su jezivo smanjeni kriterijumi za učestvovanje, podseća na isečak sa nekog od obraćanja nam vrhovnog poglavara, gde on zavija čokoladu u ekonomsku foliju.

 

Za senzacionalan plasman u Qatar sa prve pozicije niko nije imao zamerki, i reprezentacija je ispraćena tamo sa velikim hajpom u skladu sa time. Nažalost, ispostaviće se da su cele tw kvalifikacije, sa akcentom na meč u Portugalu bile priličan fluke.

 

Edited by Mindaugas Žukauskas
  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Ovo je treće (ako ne i 4.) prvenstvo Evrope koje se igra po istim pravilima i sa istim brojem timova.

 

Inače se slažem da pobeda u Portugalu nije nešto na šta treba da se navikavamo i da je posmatramo kao nekakav standard. Portugal je velesila od početka ovog milenijuma, ono je bilo prvorazredno iznenađenje.

Link to comment
10 minutes ago, kralj said:

Ovo je treće (ako ne i 4.) prvenstvo Evrope koje se igra po istim pravilima i sa istim brojem timova.

 

 

Treće je, i na svakom je igrala Mađarska. Enough said. 

 

Pritom, moj inicijalni hejt najmanje ima veze sa rezultatima, koliko sa džiberskim ponašanjem selektora. Počevši od potcenjivanja Bugarske na konferenciji za štampu, odgovaranja™ na prilično legitimne opaske Nemanje Vidića, i uopšteno bivanja mini vučića u svakom pogledu i na svakom koraku otkad je na kormilu.

  • +1 4
Link to comment
8 minutes ago, Mindaugas Žukauskas said:

uopšteno bivanja mini vučića u svakom pogledu i na svakom koraku otkad je na kormilu.

 

Osim kad je u društvu velikog Vučića, tad se pretvara u Marka Đurića

  • +1 2
Link to comment

Baš me zanima koji to sportski radnik zadovoljava vaše senzitivne kriterijume.

 

Ali to na stranu, lični animozitet prema Piksiju ni na koji način ne sluti kiks protiv Slovenije.

Da sam znao da je to, ne bih se ni javljao, a ovo bi trebalo da ide na Sport za decu/deponiju ili vrtlog politike.

  • +1 1
Link to comment
Posted (edited)

Slažem se, trogodišnji kurton od igre sluti kiks protiv Slovenije a ne bilo kakav animozitet.

Edited by Nikodije
  • +1 2
Link to comment
7 hours ago, Mil@n said:

 

Ako staviš 500e da gubimo od Slovenije, imaš lepih 1500e. 

 

Šta čekaš? :cool:

 

Link to comment

Sad gledam ove kvote za prolaz grupe.:huh: Jel idu dalje 2 ili 3 tima (mrzi me da gledam), pa da bude 1.55 kvota za prolaz.:gospode:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...