Jump to content
IGNORED

All 4 Drive over French Dirt - Roland Garros 2024


Ros

Recommended Posts

Алкарас је напунио 21. годину пре месец дана. Ако освоји ово а иде ка томе то су већ три слема и то сва три на различитим подлогама. Ниво његове игре у овом узрасту је невероватан колико год се некоме не свиђало то.

  • +1 7
Link to comment

Pred Alkarazom je 15+ slemova sigurno.

Malo više sam želela da dobije Zveki, jer je tu dugo, uvek pri vrhu, a nema GS. Međutim, ćorak.

  • +1 4
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

Sad jos vise boli proslogodisnji vimbldon jer garantujem da je to jedini kojeg ce alkaraz osvojiti u karijeri

  • +1 1
Link to comment

A jel ste znali da je zvekijev nadimak bio vuna, ne znam šta se od tog vremena promenilo da bismo se sada iščuđavali ovom performansu, još je odigrao i iznad svojih mogućnosti i prilično namučio dosta talentovanijeg rivala

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment
Posted (edited)

Sjajan meč za gledanje, ne toliko kvalitetan, ali uzbudljiv i sa mnogo preokreta.

 

 

Alkaraz nije imao svoj dan, i nije igrao na svom nivou, ali je ipak uspeo da izgura pobedu, a to je znak velikog šampiona.

 

 

Što se Zvereva tiče, za 40+ godina praćenja tenisa nisam sreo igrača koji ima takvu sposobnost da ispusti dobijeni meč iz ruke. Kao da je kreiran za onu englesku "steal defeat from the jaws of victory".

Edited by Jeremija
Link to comment

@Tsai
 

Баш смела прогноза, дечко је са 20 година и неким минималним бројем мечева на трави поштено надиграо Ђовака који има колико беше осам освојених Вимблдона.

Link to comment

ovo mi je prvi put da gledam alkaraza na najvišem GS nivou, bez svake sumnje velika karijera je pred momkom. sviđa mi se njegov tenis, igra iskulirano i uvek u šteku ima neki potez za zabezek. to sam poslednji put video kod medvedeva, igrači sa takvim stavom nisu danas nužno pobednici.

 

ne znam tačno što vam je odvratan, čak i u poređenju sa novakom iz doba kada je imao par gs titula ne bi baš potrčao ka tom zaključku.

  • +1 1
Link to comment
Posted (edited)
21 minutes ago, Arkadija said:

Pred Alkarazom je 15+ slemova sigurno.

Malo više sam želela da dobije Zveki, jer je tu dugo, uvek pri vrhu, a nema GS. Međutim, ćorak.

Da, pomenuo sam pre neki dan da je Nole do 24-te imao na kontu jedan GS jer nije uspevao da parira fedalima u prajmu i pored toga je uspeo da dogura do Goata što je vanserijski uspeh.

Alkaraz ima potencijal da dogura daleko ali o tome će ponajviše odlučivati stvari koje su van njegove kontrole, eventualne povrede i dolazak novih talentovanih igrača

Edited by ubibobi
  • +1 2
Link to comment

samo povrede stoje između alkatraza u 30+ gs titula a time i preotimanja statusa koze od novaxa, sigurno ga neće zaustaviti razni zverevi, cicipasi, medvedevi i ostali mentalni patuljci

- verovatno nikada u istoriji jedan vrhunski igrač nije imao ovakav manjak konkurencije i šansu da dominira narednih 10 godina...

  • +1 1
  • Hvala 1
  • -1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...