Jump to content
IGNORED

Ko će koga


Leia

Recommended Posts

1 hour ago, Nikodije said:

 

pa dobro, navijacka supkultura™ jeste u neku ruku outcast kultura, gde se navijaci predstavljaju kao opasni likovi sa margine. uzmi imena navijackih grupa ex yu - grobari, manijaci, horde zla, bad blue boys, fukare, robijasi, kohorta... i onda sta imamo ovde - delije wtf... kao da su imenom grupe hteli da ostave prostor da jednog dana vise ne budu outcast likovi sa margine i useme se sa drzavom oko tendera i drugih poslova

s druge strane cigani je bas bilo nekako smekerski, cak i inkluzivno :D netipicno navijacki i kul da sebe zoves necim sto vecina percipira kao pogrdno

samo mi i ofk dobrice, "rođeni" i "romantičari" :D

Link to comment
14 minutes ago, mire said:

samo mi i ofk dobrice, "rođeni" i "romantičari" :D

to su staaaaari nazivi za fudbalere veleza i ofk, ako pricamo o navijacima velezovi su red army, ofkovi blue union. radovi united force. spartakovi blue marines, army, union, force, marines, opet navijacki obrazac

Edited by Nikodije
Link to comment

koliko znam, cigani je nastalo tako sto su hrvati tako navijali protiv srpskih klubova, samo sto se zalepilo za zvezdase

Link to comment

ti nazivi su nastali posle ekspanzije ćao tifa i italijanske navijačke scene u ex-yu

 

Link to comment
1 hour ago, Nikodije said:

to su staaaaari nazivi za fudbalere veleza i ofk, ako pricamo o navijacima velezovi su red army, ofkovi blue union. radovi united force. spartakovi blue marines, army, union, force, marines, opet navijacki obrazac

pa i ja sam staaaaaari :D

meni fudbal umro '92.

Link to comment

Btw danas je svetski dan Roma

Nek je srećan svim Ciganima i onima koji se tako osećaju

IMG_20240408_163551.jpg.5166b5c9e10a6b0dbce2b6dd7a28616f.jpg

  • +1 1
  • Wub 3
  • Hvala 2
Link to comment
On 8. 4. 2024. at 13:11, Nikodije said:

to su staaaaari nazivi za fudbalere veleza i ofk, ako pricamo o navijacima velezovi su red army, ofkovi blue union. radovi united force. spartakovi blue marines, army, union, force, marines, opet navijacki obrazac

Pelister? :)

Link to comment
On 7. 4. 2024. at 19:06, Filozof manijak said:

Ja bih  dupe dao da sam mogao videti bujakinu facu kad je Pička Ćelava  zaboo  trojku u Istanbulu.

 

#50nijansizelene 

:D

Radovao sam se. Bio sam mlad i zelen, jbga.

Edited by booyaka
  • Wub 1
Link to comment
On 4. 4. 2024. at 17:05, Midgeta said:

Kaligula ce da kaze da navija za Prtzn kad vidi da je Vini na Zvezda listi :laugh:

 

Sasvim slučajno video da me stavili tamo ni krivog ni dužnog, a ja navijam samo za Liverpul evo već 30 godina :sad: 

 

Link to comment

Kad sam ja bio u dobu u kom se opredjeljivalo, Pizon, Sestic i Dule Savic su zabijali West Bronwich Albionima, dok su ovi drugi povlacili sve poluge vlasti i namjestali utakmice da se ne bi pridruzili Proleteru iz Zrenjanina (Druga savezna liga - Istok).

 

Inace, tamo negdje u godinama raspleta, sjedim sa drugom Hrvatom u kafani poslije skole, i dva intelektualca™ koji nisu mogli razlikovati č i ć nesto tupe, i jedan kaze drugom: "Srbina znas ako cita Politiku ili navija za Zvezdu".
 
Pametnom dosta™.
 

Link to comment

Kada sam bio baš klinac, umeo sam da brkam Crvenu Zvezdu i Dinamo Zagreb. Postojao je Dinamo Vinkovci, pa su obavezno dodavali Zagreb ili, makar, samo Z.

 

Brzo sam naučio da razdvojim naše gradske rivale od zagrebačkog tima, ali nikada posve nisam razlučio sentiment koji je nekada bio isti prema oba. Plašim se da je moja osećajnost ostala nerazvijena i još uvek brka oba kluba na Z.

 

Kada su igrali međusobno Crvena Zvezda i Dinamo Zagreb, meni je to ostalo zzzzz.

 

Pametnom dosta™.

 

 

 

Edited by Ajant23
  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment

kad se vec brojimo, evo i mene.

 

Logo_Partizan_1958.png.fba0614110c8442d18a9f5a2c1d26eef.png

 

a u rezervnoj domovini arsenal. malo mi krivo sto mi se nije zapatio liverpul al kasno je sad o tome misliti.

  • +1 2
  • Wub 1
  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...