Jump to content
IGNORED

Poor Things (2023)


3opge

Recommended Posts

Najbolji, najmastovitiji i najludji u svojoj destrukciji savrsenosti film zasluzio je svoj topik

o divnoj uzvisenosti Belle Stone kao Emme Baxter mogu se pevati ode uz liru i diviti se moze mudrosti dr Godwina Dafoea koji smrcu svojom radja andjela

gledati iznova i uvek i ostaviti kao zavet pokolenjima da gledaju

 

 

 

poor_things_2.jpg

 

Edited by 3opge
  • +1 5
  • Wub 1
  • Haha 1
Link to comment
  • 3opge featured this topic

Neću da remetim zen vajb na pripadajućem topiku, pa evo ovde…

 

Poor Things

 

Vizuelno je prelep film, samo kostimi zaslužuju sve moguće nagrade. Pre-le-po. Ali znala sam da će mi se svideti jer mi se mnogo svidela i kostimografkinja kad je izašla da primi Oskara, visile su joj oči s ušiju, hehe.

 

Spoiler


spacer.png

 

Muzika genijalna, obožavanje.
Mislim da ne postoji jedan jedini sekund ovog filma u kom nisam svesna da Ema Stoun glumi tj. da je u ulozi, jednostavno ne pamtim kad sam videla ovako razmetljivi performas (sad mi je još žalije što Sandra Huller ili Lili Gladstone nisu dobile Oskara).
Tematski mi je film, blago rečeno, odvratan. Koliko god da je estetika privlačna, ne može to da mi zamaskira ružan narativ. Izuzetno sterilan i banalan film, koji to pokriva time što je, kao, weird. Ima delova koji su dosta duhoviti, ngl.
Ali overall, površno, šuplje i prazno, toliko da odzvanja.

 

I naravno:

tumblr-3dc85087d3efc4cea25b61de8c9d1250-

Što se mene tiče Holi Vadington (dizajnerka) je prava (i jedina) zvezda ovog filma.

  • +1 4
  • Tužno 2
Link to comment

najbolji film koji sam gledao ove ili prosle godine.

 

vetovatno ne i najbolji lanthimosov ali to i nije neki kriterijum.

 

ne znam kako se tacno u ovakvom filmu i ova uloga diskretno glumi ali znam da nisam video jos neku glumicu danas (nije da sam ih gledao onoliko) koja bi mogla ovo da odglumi a da nije ema stoun.

  • +1 3
Link to comment

Odgledao (najzad) za vikend. Kao što je već rečeno, vizuelno savršen uz odličnu Emu Stoun. Nije ono lako odigrati, naročito što ima podosta nude scena (po meni totalno nepotrebno i preterano)... nije mi bilo dosadno nijednog momenta, ali me film nije kupio... 

 

Gledao sam svašta, svakakve weird filmove, ali ovaj izgleda nije my cup of tea, iako sam se baš trudio da mi se dopadne (koliko god to glupo zvučalo). Onaj deo iz Pariza je bilo baš teško gledati, čak i za mene kao dugogodišnjeg horor fana koji je svašta gledao...

 

Režiser je hteo da napravi nešto originalno, na bazi Frankenštajn tematike sa stilom koji podseća na Tim Bartonove filmove... možda je uspeo što se originalnosti tiče... ali previše groteskno, i preterano...

Edited by Michael Krueger
Link to comment

Kakav genijalan početak (do broda)*, kakva meh druga polovina filma, i kako banalan kraj

 

Vizuelno super, ali ukupno - razočarenje :(

 

* Super je odglumila Ema, ali film nosi God/Defo 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...