Jump to content
IGNORED

On repeat


mustang

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Roxy Music - Same Old Scene

 

 

 

 

 

Zašto tri videa?

 

Tragao sam za verzijom pesme iz onog vremena koja bi bila svirana uživo, ali je nisam našao. Postoji niz snimaka iz različitih studija iz vremena promocije Flash & Blood, ali su svi plejbek.

Prvi video je baš takav, sa neke španske televizije i promoviše tri klasika sa Flash & Blood albuma: Oh, Yeah, Over You i Same Old Scene. U ovoj trećoj, Feri je obučen u zeleno odelo kakvog se ni Gosling iz vremena Barbi promocije ne bi postideo.

 

Drugi je živi snimak sa turneje iz 2011. godine i iako je načinjen kamerom sa mobilnog telefona i nedostaje sam početak pesme zvuči fantastično!

U međuvremenu, Ferijev nastup i pokreti su evaluirali, ali interpretacija je i dalje savršena. Jasno se čuje razlika u boji glasa kojom (tačno negde oko 3:00 min drugog videa) kada iz pripovedačkog, mazmog i baršunastog prelazi u falseto u refrenu, pa opet nazad.

 

Treći je video koji je promovisao pesmu i za razliku od prva dva, u kojima je akcenat na pokretima tela, u ovom je Feri u sedećem, kontarstnom položaju u odnosu na bend, za klavijaturom, snimljen u krupnom planu u oblaku dima od cigarete sa senkom koja mu pada tačno preko pola lica.  Bez obzira što sedi, njegova interpretacija i dalje je strastvena. Još jedan momenat, koji se sada činin neobičnim u svetlu imidža perfektnog džentlmena koji je Feri kreirao posebno u drugom delu svoje karijere, kada ustaje uzima cigaretu i dok odlazi usnama je prinosi stisnutu između palca i kažiprsta u uličnom mangupskom maniru.

 

Na kraju, o čemu je pesma?

Suluda bas deonica, frenetični zvuci gitare, farfise i saksofona i Ferijeva igra vokalom oduvek su me odvodili u ekstatično stanje.

 

Nothings last forever
Of that I'm sure
Now you've made an offer
I'll take some more
Young loving may be
Oh so mean
Will I still survive
The same old scene?
 
Znam da ne može da traje večno i da može da bude bolno i surovo, ali ne želim da siđem i ne želim da prestane! 

 

Edited by Ras
  • +1 5
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...