Jump to content
IGNORED

e-polovnjaci


Grunf

Recommended Posts

mozda je sazrelo za temu. ima li iko neposrednog ili posrednog iskustva sa polovnim PHEV kolima, koji nisu toyote (PHEV su mnogo skupe)? mene jako lozi ta PHEV varijanta sa autonomijom ~50km na struju i pristojnim benzinskim motorom. deluje kao sjajna kombinacija,-po gradu si samo na struju, sve i da nemas dvoriste, odes na kafu u neki tc jednom nedeljno i dopunjavas bateriju besplatno (valjda), a kad ides negde dalje nemas nervozu da li ces naci punjac.

 

dva modela su mi zapala za oko-mitsubishi outlander PHEV i golf 6 PHEV, oba su 2014-15 godiste i kostaju ~15000 evrica.

 

outlendera vozi moj majstor i prilicno je zadovoljan. autonomija samo na struju mu je 30-50km. u njemu je 2000cc, atmosferski benzinac. jedini minus za grad mu je sto je ogroman. golf ima onaj 1.4 turbo benzinac koji jako lepo ide, ima istu autonomiju na struju, i cini mi se kao bolja varijanta, samo zbog velicine. 

 

drugovi forumasi i drugarice forumasice, sta mislimo?

 

Edited by Grunf
  • Hvala 1
Link to comment

Nisam nikada terao hibrida, ali koliko sam razumeo zamena baterije (koja je neminovna u nekom trenutku) kosta i po par hiljada evrica, pa treba o tome voditi racuna kad se kupuje, jer odjednom moze auto da ne kosta 15k nego 18k.

Link to comment

@Grunfbaterija će da traje onoliko dugo koliko je dobro rešeno hlađenje iste. Toyota je to odlično rešila, tako da imaš Priusa 10+ godina starih sa 300k (milja) sa originalnom baterijom. I popravka drugih stvari vezanih za struju može da bude jezivo skupa.
 

Što se mene tiče, razmišljam o hibridu kad dođe vreme za zamenu Camry-ja kojeg trenutno vozim jer poprilično prelazim, i lista počinje i završava se sa Toyotom (Camry, Avalon možda čak i Prius). Da, skuplje u startu jeste, ali sa dobrim razlogom drže cenu kao polovnjaci. Eventualno bih razmatrao i neki Hondin hibrid. 

Link to comment
2 minutes ago, bios said:

@Grunfbaterija će da traje onoliko dugo koliko je dobro rešeno hlađenje iste. Toyota je to odlično rešila, tako da imaš Priusa 10+ godina starih sa 300k (milja) sa originalnom baterijom. I popravka drugih stvari vezanih za struju može da bude jezivo skupa.
 

Što se mene tiče, razmišljam o hibridu kad dođe vreme za zamenu Camry-ja kojeg trenutno vozim jer poprilično prelazim, i lista počinje i završava se sa Toyotom (Camry, Avalon možda čak i Prius). Da, skuplje u startu jeste, ali sa dobrim razlogom drže cenu kao polovnjaci. Eventualno bih razmatrao i neki Hondin hibrid. 

za hondine hibride sam citao da se bas nisu proslavili. za toyotine nemam dileme, ali mislim da u srbistanu ni nema polovnih PHEV toyota, jer su bile jezivo skupe kao nove. za klasican hibrid ni ja ne bih imao dileme, toyota i gotovo, ali me kopka ovaj PHEV

Link to comment
13 minutes ago, Grunf said:

ali mislim da u srbistanu ni nema polovnih PHEV toyota

Biće za 5-6 godina, pa ti se javim tad, ako budeš još zainteresovan :D

Edited by radisa
  • Wub 1
Link to comment
16 minutes ago, Grunf said:

za hondine hibride sam citao da se bas nisu proslavili. za toyotine nemam dileme, ali mislim da u srbistanu ni nema polovnih PHEV toyota, jer su bile jezivo skupe kao nove. za klasican hibrid ni ja ne bih imao dileme, toyota i gotovo, ali me kopka ovaj PHEV


Honda je inače prva izbacila hibrid- Insight. Ali se odmah za tim pojavio Prius koji je ušao u legendu. A za PHEV bi po meni važi slična priča kao za klasičan hibrid. Lično ne bih da eksperinentišem sa brendovima koji su ušli u priču pre par godina kako je krenuo hype, pored Toyota (i Honde) koji se bave razvojem preko 20 godina. Čak mi PHEV deluje potencijalno veća mina u smislu troškova kao još sofisticiraniji sistem. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...