Jump to content
IGNORED

NBA 23/24


Amos

Recommended Posts

Mislim da će morati više da eksperimentišu (evo juče Džastin Holidej nije bio toliko loš, a mogao bi i Hanter Tajson da uđe u igru koji put), i ako to ne da rezultate da do februara dovedu nekoga ko će moći da odmeni Gordona i eventualno igra peticu protiv nižih timova.

 

Dobra strana je da Džekson nije skroz beskoristan i pruža više od očekivanog.

 

Link to comment
9 hours ago, reg said:

Uspeo sam da budem karakter i izbegnem jedan deo ovih utakmica sa Džamalom na klupi, ali sam ostao večeras budan da odgledam Hjuston. Srećom, otvorio sam moderacijski topik pre tri sata sa nepročitanih 130 strana i potpuno zaboravio na utakmicu.

 

Meni je utisak užasan napad Denvera, spor, predvidiv, bez Jokica u reketu (prvi put da je krenuo u reket je bio sad na 6:20 do kraja četvrtine). Odbrana je krš kakva je i bila prošle godine, s tim što su umeli da odigraju dobro u poslednjoj četvrtini, dok ih ove godine pune Orlando i Klivlend.

 

 

 

 

10. odbrana u ligi, 111.0 drtg

prosle godine su do polovine decembra tavorili na poslednja dva mesta(sa Houstonom :D), imali drtg dobrano preko 120

definitivno losa odbrana kao i prosle godine

 

interesantno, 4 od 6 poraza Nuggetsa su od Orlanda, Minnesote i Houstona(x2), sve na strani. Houston je najbolja odbrana lige, Orlando druga, Minnesota treca. a dobili su na strani OKC koji je peta odbrana lige(doduse sa Jamalom).

 

kad covek pogleda, pomislio bi da su Nuggetsi uzrok tome... Nuggetsi imaju 9. napad lige i pored toga sto im Jamal ne igra pola tekmi. dok Kingsima Fox nije igrao tri tekme i od najboljeg napada lige, sada su van top10(a nocas lepo napunili Minnesotu u gostima)

 

ps. posle 17 tekmi prosle godine Nuggetsi su bili 10-7, od Micka, Zlija i jos par likova bili prezaljeni i za playin, kamoli playoff. 

  • +1 3
Link to comment
2 hours ago, arheolog1981 said:

Petrušev otpušten, vraća se u Evropu... najverovatnije Olimpijakos 

Pametan potez tamo nemaju ni Milutinova ni Fala ni Petersa ni Sikmu pa ce taman da se naigra.

  • Haha 4
Link to comment
4 minutes ago, freakns said:

10. odbrana u ligi, 111.0 drtg

prosle godine su do polovine decembra tavorili na poslednja dva mesta(sa Houstonom :D), imali drtg dobrano preko 120

definitivno losa odbrana kao i prosle godine

 

interesantno, 4 od 6 poraza Nuggetsa su od Orlanda, Minnesote i Houstona(x2), sve na strani. Houston je najbolja odbrana lige, Orlando druga, Minnesota treca. a dobili su na strani OKC koji je peta odbrana lige(doduse sa Jamalom).

 

kad covek pogleda, pomislio bi da su Nuggetsi uzrok tome... Nuggetsi imaju 9. napad lige i pored toga sto im Jamal ne igra pola tekmi. dok Kingsima Fox nije igrao tri tekme i od najboljeg napada lige, sada su van top10(a nocas lepo napunili Minnesotu u gostima)

 

ps. posle 17 tekmi prosle godine Nuggetsi su bili 10-7, od Micka, Zlija i jos par likova bili prezaljeni i za playin, kamoli playoff. 

 

Nisam ja pesimista, više sam razočaran jer sam (možda nerealno) očekivao bolji start.  Klivlend je osrednji tim, bukvalno su ih oduvali sa terena (offrtg 111.1- 24. u ligi, Denveru dali 121).

Link to comment
36 minutes ago, reg said:

 

Nisam ja pesimista, više sam razočaran jer sam (možda nerealno) očekivao bolji start.  Klivlend je osrednji tim, bukvalno su ih oduvali sa terena (offrtg 111.1- 24. u ligi, Denveru dali 121).


Jasno je da će biti dobri koliko budu nepovredjeni. Prva petorka im je najbolja u ligi i onda jedno veliko ništa sa potencijalom da bude ok za koju godinu. Ne treba biti nikako razočaran ako ova sezone bude slabija, jednostavno im je takva postavka da mole boga za zdravlje i sa time će pobedjivati ili ginuti. 
 

Bitno je sledeće leto i ono posle njega, ako to ishendluju da se oslobode MPJ-ovog ugovora i dovedu neki dobar fit - biće opet titula. Strawther stvarno izgleda dobro. Gorepomenutom je trebalo 2 godine da nauči gde treba da stoji, ovaj to hvata već ove godine. 

Link to comment
6 hours ago, Hele said:

Pa Denver je igrajuci sa 8 igraca uzeo titulu. Otisla im dva, nisu doveli zamene i sada imaju 6 igraca. Sramotno je kako su kao sampioni odradili prelazi rok.

 

Kad imas sest igraca i povrediti se jedan i to drugi najbolji, naravno da si gotov.

 

Sto ne znaci da ne mogu i dalje da uzmu titulu na kraju.

Zato im je veoma vazno da imaju prednost domaceg terena u prve, dve tri runde posto su domacinska ekipa a ne  da upadnu u rupu i da se bore  samo za mesto  u plej in-u ili plej of-u.  Valjda ce Marej da se vrati uskoro, bila je prica da se vraca na sledecoj utakmici.

Edited by Micko8
Link to comment
8 hours ago, reg said:

 

Nisam ja pesimista, više sam razočaran jer sam (možda nerealno) očekivao bolji start.  Klivlend je osrednji tim, bukvalno su ih oduvali sa terena (offrtg 111.1- 24. u ligi, Denveru dali 121).

drtg ne odredjuju primljeni poeni na utakmici. to je prosek koliko poena ekipa primi na 100 poseda. obzirom da Nuggetsi igraju jedan od najsporijih napada, a ni Cleveland nije daleko, cenim da im je drtg na tekmi bio jos losiji(prosek u NBA je oko 103 poseda po utakmici, Cleveland je ispod toga, a Nuggetsi daleko ispod... tako da je tekma najpre bila sa ispod 95 poseda, pa je drtg bio i preko 125)

mada nebitno, to je jedna tekma. i Bullsi iz '96 su izgubili 30 razlike u MSG pa zavrsili sezonu 70-12

Link to comment

Utisak mi je da Denver izgleda losije trenutno bez Dzamala no u sezonama kada ih je Jokic sam nosio na ledjima kroz regularne sezone. Odbrana losa, delom sto je Jokic ne igra cuvajuci se faulova, jer bez njega nemaju sansu ni protiv najgorih timova lige. Ispada da je rahmetli uncle Jeff ipak imao pozitivan doprinos prosle sezone, Zik se ovim tempom nece ni zadrzati u ligi. Bruce je donosio agresiju na obe strane terena, tako da je to izgleda nenadoknadiv gubitak. Ali da se ne brza sa zakljuccima. Videcemo na sta ce da lice kada se Jamal vrati.

  • +1 2
Link to comment

Gledam ih prvi put još od onog meča sa Denverom na početku sezone, ali mi deluje da Lejkersi igraju dosta lep i smislen basket, a vidim i da im fale Hačimura, Vinsent i Rediš. Plus je Vanderbilt povređen već duže.

 

 

 

Edited by Milošica
Link to comment

Raspored Denvera je neverica. Imaju večeras back-to-back protiv Klipersa, onda Hjuston u sredu i još jedan back-to-back u gostima u petak/subotu. Ko je ovo smislio svaka mu čast, eto nek uzme sve pare i nek troši za sve nas. 

Link to comment

Bullsi su carevi.

Vodili i 20 razlike.

Tim sa allstar zvezdama, kojekakvim talentima, timskim igračima, blablabla.. dođe do toga da vodi 20 razlike i izgubi 10.

Skor trenutni 5-12.

Pri dnu lige.

Bravo.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...