Jump to content
IGNORED

NBA 23/24


Amos

Recommended Posts

19 hours ago, goofs said:

Rajaković bio kod Luke i Kuzme, slušao bih šta taj čovek ima da kaže, ali ovu dvojicu ne mogu da svarim

 

ima ga dosta po medijima trenutno

u srbiji je, pa obilazi znacajna mesta :fantom:

ovih dana je bio gost borca i cacka 94

 

bas lep gest od njega, mogu misliti koliko znaci klincima 

  • +1 2
Link to comment
On 29. 8. 2024. at 21:32, 1n54jd3r said:

Svaka mu cast, sve je manje vise lepo pokrio. Meni i dalje nije bas najjasnije kako je Denver ogranicen sa sviju strana (mislim jasno mi je da je Kalvin glup ko q), a Boston samo produzava i potpisuje igrace.

nema tu neke filozofije.

Boston je uzeo titulu i rekao, OK, second apron, guramo pa cemo vidimo...

 

Denver je uzeo titulu i rekao, second apron only over my dead body, puscaj KCP-a bog te jebo

 

i to ti je sustina.

 

drugo, dva glavna coveka Bostona igraju i guraju vec pet sezona bez pardona. momenat kad Murray bude imao minuta koliko i Brown je momenat kad ce postati invalid. 

trece,  jednako bitno. Bostonu su 7. i 8. igrac Payton Pritchard i Sam Hauser. tesko da su to vrhunski kosarkasi, ali Mazzulla im veruje i spreman je da istrpi greske, kao i Udoke u onoj jednoj sezoni... na drugoj strani, Malone sasvim uspesno ignorise sve igrace na klupi koji nemaju 10+ sezona u ligi. covek je MPJa, koji je pre povrede projektovan kao prvi pick, u prvoj sezoni u kojoj je igrao zakucao na klupu do kraja tekme i sledecu svaki put kad je tapnuo loptu. taj njegov rigidni stav su uspeli da istrpe samo Debeli i Jamal koji je navikao da ga cale maltretira i da se dernja tokom treninga. covek je fleksibilan koliko i metalna bandera

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, freakns said:

nema tu neke filozofije.

Boston je uzeo titulu i rekao, OK, second apron, guramo pa cemo vidimo...

 

Denver je uzeo titulu i rekao, second apron only over my dead body, puscaj KCP-a bog te jebo

 

i to ti je sustina.

Fora je sto ne vidim sustinsku razliku izmedju first i second apron. Denver nema nikakav manevarski prostor ni sa first. Ili je Kalvin uz ostatak FO glup i prosto ne zna.

  • +1 1
Link to comment

second apron jeste jeben.

 

prvo, ne mozes da se igras sa pikovima duze vremena. ako predjes u second apron, nema trejdovonja pickova sedam godina. 

drugo, imas ogranicenje sa trejdovima. ne mozes da trejdujes vise igraca za jednoga, odnosno dozvoljni su samo 1 na 1 trejdovi, ili 1 na vise gde ti dajes 1.

trece, ne smes u trejdu da pokupis vecu platu. npr, trejdujes igraca koji prima 10M za igraca koji prima 10,1M. to nije dozvoljeno.

cetvrto, ako su repeated offender, pomeraju te na kraj drafta

peto, ima gomila dodatnih ogranicenja oko potpisivanja buy out igraca i oko MLE

sesto, i znajuci Kronkije ovo im je najvaznije, svaki dinar preko tax levela se dodatno oporezuje, preko first aprona malo se jos doda, preko second aprona mnoooooogo se jos doda. pre 2-3 godine Warriorsi si bili u tri materine iznad tax levela, dodatno su placali preko 100M. danas ko zna koliko bi to bilo. ali Warriorsi to mogu da plate i budu i dalje u plusu. pored njih to mogu plate i ne brinu jos Lakersi, Knicksi i Boston. mozda Dallas, Houston, Bullsi i Phila. to su otprilike big markets. svi ostali bi morali da se zamisle. Milwaukee i Phoenix npr, oni su u second apron, njima ce revenue dobrano da padne. 

 

u najkracem, second apron znaci da je to sto imas to, i nema unapredjivanja trejdovima, vec samo preko drafta. plus placas dodatne novce. Phoenixu ako Durant zatrazi trade, oni mogu da trejduju i Bookera oma, jer u dogledno vreme im nema dovodjenja bilo kakvih jacih imena(npr, KCP je misaona imenica za njih, dok je Denver mogao da ga zadrzi)

  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment

ako bude sve po planu, moj poslovni put za torontu ce se bas isplatiti. te nedelje kad sam u torontu, igraju nagetsi :)

cekam da krene prodaja karata

  • +1 6
  • Wub 2
Link to comment

Meloun je dobar trener, problem je što ekipa više nije toliko dobra. Jeste Jokić veliki, ali ekipu ne čini jedan igrač. Ne vidim da Denver može nešto ove sezone, jer mnogo oslabili, a doveli igrače sa upitnikom da li imaju mesta u NBA. Taj Vestbruk možda bude dobra stvar u regularnom delu, ali mislim da neće puno dati kada bude bilo najbitnije.

Link to comment

ako jamal murray u porter jr umeju da isporuce partije iz sampionske sezone, naravno jokic i gordon svoje, bice oni jedni od glavnih favorita.

ako je murray prso, onda ni tri odlicna sporedna igraca nece pomoci

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...