Jump to content
IGNORED

NBA 23/24


Amos

Recommended Posts

22 hours ago, uini said:

^od situacija koje ne znam, ova je pobedila 

 

 

 

Ih, kako to nisi znao - Karim polomio ruku tad, nije igrao pola sezone.

 

To je bilo potpuno ludačko vreme u NBA. Tomjanović jedva preživeo nokaut 1977.g. Iste godine, najjača scena tog tipa u istoriji, finale NBA, druga utakmica. Bilo bi jako zanimljivo pratiti društvene mreže da se ovako nešto dogodi danas 

 

 

 

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

pa nisam realno gledao nba 80ih i pocetkom 90ih, osim kada se naleti na neke video kasete

znam ova birdova shibanja sa pistonsima

 

edit vidim da je ovo mozda i kraj 70ih, nisam bas toliko mator

Edited by uini
Link to comment

NIsam ni ja, samo sam bio znatiželjan. A i da sam toliko mator, nije se tada mogao NBA ni pratiti kod nas. 

 

Prve TV snimke su bile iz finala '88 Lakers-Pistons, TV Zagreb je prenosio, komentarisao Mićo Dušanović, ako se ne varam. Posle toga je tek krenulo jače loženje na NBA u Jugi, vrlo brzo su i Divac, Dražen i Paspalj otišli preko (1989), pa su TVB i TVZ za tu sezonu prvi put otkupili pakete utakmica i prikazivali snimke svake nedelje u okviru Nedeljnog popodneva (Sezam na RTB).

 

Do tada samo neki članci u Tempu, svi smo čuli za nekog tamo Džordana koji je bio senzacija, ali nije baš da ga je iko gledao kako igra.

  • +1 1
Link to comment

Kad je Koš počeo da izlazi? Da l' 89 na početku sezone? Smeo bih da se zakunem da je Divac u dresu Lejkersa bio na naslovnoj. Mene je to trigerovalo najviše. Podešavao sam rikorder da snima neke noćne utakmice, al mislim da su mi prve utakmice koje sam snimio bilo posle Koša, iako sam siguran da sam imao rikorder negde od 87.

Link to comment

Alcindor ili ti Jabar je uvek bio sisetina koja je udarala sa ledja, zato ga Wilt nikada nije voleo:fantom:

Edited by Micko8
Link to comment
9 minutes ago, Ivo Petović said:

NIsam ni ja, samo sam bio znatiželjan. A i da sam toliko mator, nije se tada mogao NBA ni pratiti kod nas. 

 

Prve TV snimke su bile iz finala '88 Lakers-Pistons, TV Zagreb je prenosio, komentarisao Mićo Dušanović, ako se ne varam. Posle toga je tek krenulo jače loženje na NBA u Jugi, vrlo brzo su i Divac, Dražen i Paspalj otišli preko (1989), pa su TVB i TVZ za tu sezonu prvi put otkupili pakete utakmica i prikazivali snimke svake nedelje u okviru Nedeljnog popodneva (Sezam na RTB).

 

Do tada samo neki članci u Tempu, svi smo čuli za nekog tamo Džordana koji je bio senzacija, ali nije baš da ga je iko gledao kako igra.

Ja bi se zakleo da su prve utakmice koje su bile prikazivane u popodnevu bile iz 1987 i Boston - LA finala... Jasno se sećam toga... Nisu bile cele utakmice, nego nešto kao skraćeni snimak...

 

E sad, sećanje je varljivo i ljudi mogu da ga stvore i kad ga nema...

  • +1 1
Link to comment
10 minutes ago, Ivo Petović said:

NIsam ni ja, samo sam bio znatiželjan. A i da sam toliko mator, nije se tada mogao NBA ni pratiti kod nas. 

 

Prve TV snimke su bile iz finala '88 Lakers-Pistons, TV Zagreb je prenosio, komentarisao Mićo Dušanović, ako se ne varam. Posle toga je tek krenulo jače loženje na NBA u Jugi, vrlo brzo su i Divac, Dražen i Paspalj otišli preko (1989), pa su TVB i TVZ za tu sezonu prvi put otkupili pakete utakmica i prikazivali snimke svake nedelje u okviru Nedeljnog popodneva (Sezam na RTB).

 

Do tada samo neki članci u Tempu, svi smo čuli za nekog tamo Džordana koji je bio senzacija, ali nije baš da ga je iko gledao kako igra.

Bilo je po video klubovima da se uzmu uglavnom All Star utakmice, ali je bilo i finalnih serija. Pričam o vremenu pre te 1988.

  • +1 1
Link to comment
12 minutes ago, Ivo Petović said:

NIsam ni ja, samo sam bio znatiželjan. A i da sam toliko mator, nije se tada mogao NBA ni pratiti kod nas. 

 

Prve TV snimke su bile iz finala '88 Lakers-Pistons, TV Zagreb je prenosio, komentarisao Mićo Dušanović, ako se ne varam. Posle toga je tek krenulo jače loženje na NBA u Jugi, vrlo brzo su i Divac, Dražen i Paspalj otišli preko (1989), pa su TVB i TVZ za tu sezonu prvi put otkupili pakete utakmica i prikazivali snimke svake nedelje u okviru Nedeljnog popodneva (Sezam na RTB).

 

Do tada samo neki članci u Tempu, svi smo čuli za nekog tamo Džordana koji je bio senzacija, ali nije baš da ga je iko gledao kako igra.

 

bravo, ivo. jedno od ranijih sportskih sećanja iz detinjstva je kad su u nedeljnom popodnevu pustili snimak tekme boston - indiana na zelenom parketu boston gardena.

Link to comment

Meni je prva utaklmica koje se jasno sećam Portland-Čikago, mislim da je 88. Dobio je Čikago u belim dresovima, Dzordan na kraju ispogađao neka silna bacanja. Išla je posle ta utakmica mesecima na ripit na tvu u izlogu Robne kuće na Trgu Marksa i Engelsa.

Ali prvo sam pogledao San Antonio i navijao otud za njih neko vreme.

Link to comment
1 hour ago, uini said:

pa nisam realno gledao nba 80ih i pocetkom 90ih, osim kada se naleti na neke video kasete

znam ova birdova shibanja sa pistonsima

 

edit vidim da je ovo mozda i kraj 70ih, nisam bas toliko mator


Ako te zanima, pazari negde Loose Balls: The Short Wild Life of the American Basketball Association. :)

  • +1 1
Link to comment
22 minutes ago, kralj said:

Kad je Koš počeo da izlazi? Da l' 89 na početku sezone? Smeo bih da se zakunem da je Divac u dresu Lejkersa bio na naslovnoj. Mene je to trigerovalo najviše. Podešavao sam rikorder da snima neke noćne utakmice, al mislim da su mi prve utakmice koje sam snimio bilo posle Koša, iako sam siguran da sam imao rikorder negde od 87.

 

1989.g. negde na jesen, tad je Divac već bio u LA.

Link to comment
On 21. 6. 2024. at 20:26, Ayatollah said:

 

 

Dobro je, podseti me neko u komentarima kako je Dag Kristi resetovao Rik Foksa aperkatom. Moj omiljeni King iz te ere.

 

 

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...