Jump to content
IGNORED

NBA 23/24


Amos

Recommended Posts

24 minutes ago, Marco Cake said:

 

Ma ovo je nakazo...odakle ti da je ovo tezak sut? Jel si trenirao kosarku? Jel si igrao bar basket?

 

Igrao sam ja basket, šut je težak jer je van balansa, iz nekoliko promena pravaca je napravio step back unazad, I inercija ga je u toku šuta i dalje vukla u nazad, što po kretanju tela posle šuta možeš da primetiš. Idi na basket, stani pola metra ispred linije korak u nazad i šutni pa ćeš videti zašto je težak, na stranu ovaj krakati ispred. 

 

U stvari, Dončić je celu sekvencu promena uradio savršeno, 2 puta je izbacio Gobera iz stava i težišta, uradio je taman koliko je trebao da ostavi sebi prostora da ima mesta za taj šut. 

 

Gober je tu odradio koliko je mogao, nije Dončič bilo ko a promene su bile savršene. 

  • Hvala 3
Link to comment
1 hour ago, Amos said:

Ovo nisu koraci. 

 

istina, nisu, ali to pravilo daje ogromnu prednost napadacima. 

  • +1 1
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
1 hour ago, Amos said:

Ovo nisu koraci. 

 

Nisu koraci samo zato jer ih danas nikome ne sude.

  • +1 1
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
32 minutes ago, Mil@n said:

 

Igrao sam ja basket, šut je težak jer je van balansa, iz nekoliko promena pravaca je napravio step back unazad, I inercija ga je u toku šuta i dalje vukla u nazad, što po kretanju tela posle šuta možeš da primetiš. Idi na basket, stani pola metra ispred linije korak u nazad i šutni pa ćeš videti zašto je težak, na stranu ovaj krakati ispred. 

 

U stvari, Dončić je celu sekvencu promena uradio savršeno, 2 puta je izbacio Gobera iz stava i težišta, uradio je taman koliko je trebao da ostavi sebi prostora da ima mesta za taj šut. 

 

Gober je tu odradio koliko je mogao, nije Dončič bilo ko a promene su bile savršene. 

Mozda meni sa 40g jeste tezak, ali nekom sa 25g  i 2m koji trenira svaki dan je zajebancija.

 

Ma kakve god promene radis ti imas u 95% slucajeva cist sut.

  • +1 1
Link to comment
31 minutes ago, nenad said:

 

istina, nisu, ali to pravilo daje ogromnu prednost napadacima. 

 

naravno, isto kao i onaj prostor ispod kosa gde nema faula u napadu iako se odbrambeni pravovremeno postavi. 

sve to postoji bilo 10 ili 25 godina, nema potrebe lamentirati nad tim.

 

mene iskljucivo nerviraju stavke koje nisu u pravilima a dopustaju se iskljucivo pojedincima, npr kada janis "zlatno rame" antetokumpo, tim svojim ramenom krchi put do kosa.

Link to comment

Težak je šut generalno, ali Dončiću je to trejdmark šut, i nešto što je šutnuo 10 miliona puta na treningu. Tako da je za njega lagan šut.

  • +1 1
Link to comment

kosarkaski tezak sut, sa druge strane kad je sutnuo mogao sam staviti kucu sa okucnicom da ulazi

mozda jos i vise i razloga sto je u prethodnom napadu promasio

Link to comment
Posted (edited)

jeste lagan kada savrseno uradis sve ono sto je @Mil@n gore potanko opisao; medjutim, treba biti majstor sve to izvesti, pa jos u poslednjim sekundama, tako da, sve je lako kad si majstor.

 

edit typo

Edited by uini
  • +1 2
Link to comment

ima mnogo do vezbanja, ponavljanja, ali na kraju na to dodju narodski receno muda

hiljade kosarkasa vezba, ponavlja, ali retki su oni kojima je u tim trenutcima obruc velik kao bazen, obicno se "skupi"

 

zato je djordjevic tri puta ubacivao onaj isti sut, doncicu obicno ulaze ovakvi sutevi...

  • +1 1
Link to comment

^tako nekako

nekome se sloshi kada treba da uzme sut na kraju a neko se lozi na to

 

sto samo po sebi nije dovoljno da ubacis ( :

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, kralj said:

Po pravilima nisu koraci.

 

Može citat? U stvari, nemoj citat, već samo zamisli da ovo radi unapred umesto unazad.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...