Jump to content
IGNORED

NBA 23/24


Amos

Recommended Posts

Lepo je Jokic odgovorio onomad na pitanje sta je resenje protiv ovakve Minesote: "potrebno je da se kloniram". I u pravu je. Nije bas lako igrati 40+ minuta protiv minesotinih visokih koji se menjaju na tebi. Umor i potrosnja su uzeli danak. Da, nosi odgovornost kao najbolji igrac ekipe, svakako. Ali imam razumevanja opet. Nisu zbog njega izgubili. Klupa + Gordon + MPJ se nisu bas pojavili u utakmici sezone. I to je to.

Link to comment

Nije ni odgovor da uzme 3,4 vezana suta za trojku a ne moze vola da ubode . Kada kod krene u prodor izvuce faul. Oni ga udvoje kada on ceka da ga udvoje, kada napravi brz potez bude kos ili faul. Zasto se nije igrao pick and roll ili pop sa Marejom na utakmici:) On ima odlican sut sa poludistance, zasto ga nije testirao na utakmici.

Link to comment

Минесота је дефинитивно најгори могући противник за Денвер, баш им не одговарају а опет је реално мало фалило да их избаце.
 

Три висока која су одиграла кад се све сабере јако добру одбрану на Јокићу (Рид му је залепио једно десет банана у овој серији), плус ови питбулови споља су резултирали мање од 85 поена у просеку за Денвер у ова четири пораза. На моменте су деловали баш немоћно у нападу, врхунски су се прилагођавали Минесоћани и не зна се ко је играо бољу одбрану. Напад је знао да им заштуца али на крају су имали довољно муниције чак и када затаји Едвардс.

 

Дефинитивно се осетио умор код Јокића и Мареја, први се рвао константно у нападу и опорављао у одбрани, други не делује да је физички на 100% а то онда ипак није довољно за овакву Минесоту, посебно уз недовољан допринос клупе и осталих стартера.

 

Незгодно је прогнозирати за даље с обзиром на осцилације из ове серије али ценим да Далас може да избаци Минесоту евентуално уз неке нестварне партије Дончића и Ирвинга, превише ми делује чврсто и компактно Минесота за њих. А и самопоуздање им је на макс након овакве серије и повратка у истој, плус домаћи терен.

  • +1 2
Link to comment

Odbrana nosi manju varijansu, tj odstupanje. Manje vise znas sta ces dobiti iz kvalitetne odbrane. U "suterskom" napadu varijansa je znacajno veca, a Denveru se zalomilo jos jedno vece kada nema suta (makar u drugom kada su ga najvise trebali). Trojke su "linija manjeg otpora" kada si iscrpljen i nemas "goriva". Najlakse je puci trojku i nadati se da ulazi. Ako se vec trazi krivac, mozda mi je Malone najveci nakon sto su se slegli utisci.

  • +1 1
Link to comment
5 hours ago, 1n54jd3r said:

Ako se vec trazi krivac, mozda mi je Malone najveci nakon sto su se slegli utisci.

 

Najveci krivac je bio manjak jednog igraca sa klupe koji je mogao da uradi bilo sta kad je sve stalo. Prosle godine je to bio BB, a ove godine PWat to nije postao. Covek nije ni igrao, tako da mu ne mozemo mnogo zameriti jer ni ne znamo da li bi uneo nesto. 

 

Ja sam godinama bio Malone hejter ali ga za ovaj plejof ne bih napadao. Jednostavno nisu zeleli isto koliko prosle godine i nisu bili na nivou za prolazak. Pride, ako znas da covek ne zeli / ne ume da razvija mlade igrace, zasto ga uterujes u tor sa mladim igracima? Zasto ste nogirali svakog rezervnog centra u poslednje 3-4 godine uz mantru moze to Jokic sam. Mislim, u februaru vidis vec sta je Minesota i kuda se krece sve, itd. 

  • +1 4
Link to comment

ne samo nogirali nego je svaki centar sem kazinsa delovao daleko slabije u denveru nego u drugim sredinama

sad ce neki forumasi verovatno jedva docekati da se sprdaju, ali njima je i cancar falio

u ovoj kompoziciji tima itekako bi znacilo njegovo prisustvo

ovo je trebal biti sezona gde on dobija daleko vecu ulogu

nje centar ali je iste visine i tezine kao gordon npr

 

mada, razumem da su ljudi koji su navijali za denver razocarani, ali ne mislim da ima prostora za ocajavanje

oni su i dalje u vrhu, uz manje korekcije bice i sledece sezone prvi favorit

to je itekako razlicito od svih drugih sampiona unazad 5 godina koji su se bukvalno raspadali nakon titule

  • +1 3
Link to comment

Kakav Cancar, on nikada nije ni igrao u plej of-u. Koga bi on to cuvao u duelu sa Minnesotom i kakvu bi prednost pravio u napadu:rolleyes:  On je tamo samo zato sto ga Jokic gotivi.

Link to comment

Hartenstein je tu najveći miss. Igrao je za njih sezonu posle babla, dakle kad je Plumlee otišao. Imao 22 godine i znalo se još tada da može biti baš ono što im treba. Suludo kad pomisliš da je mogao biti u šampionskom timu, a onda pride ove godine. Reče Mares da je njihova prva petorka igrala ubedljivo najviše minuta zajedno i to za nešto dosta više od prve sledeće. Nisu verovali klupi i to se vidi. Jokić igrao prosečno najviše minuta u karijeri ove sezone.

 

Jbg, neće to ići ako ne obezbede 6. i 7. igrača i da to ne budu Redži Džekson i publika. :D  

  • +1 7
Link to comment

levom bi cuvao edvardsa, desnom taunsa, a kurcem bi istovremeno karao gobera...

 

 

oni su usli u PO bez igraca sa klupe sposobnog da odigra neke minute na pozicijama 4 i 5

nema ni holidej nekog PO iskustva pa su ga ubacili u rotaciju, jer jbg...

a cancar je znatno korpulentniji od njega

Link to comment
7 minutes ago, Amos said:

Hartenstein je tu najveći miss. Igrao je za njih sezonu posle babla, dakle kad je Plumlee otišao. Imao 22 godine i znalo se još tada da može biti baš ono što im treba. Suludo kad pomisliš da je mogao biti u šampionskom timu, a onda pride ove godine. Reče Mares da je njihova prva petorka igrala ubedljivo najviše minuta zajedno i to za nešto dosta više od prve sledeće. Nisu verovali klupi i to se vidi. Jokić igrao prosečno najviše minuta u karijeri ove sezone.

 

Jbg, neće to ići ako ne obezbede 6. i 7. igrača i da to ne budu Redži Džekson i publika. :D  

pa koliko god nisu verovali tim rezervnim centrima i koliko god su bili losi u denveru, imali su nekog

sad samo da nisu imali rezervnog centra, nego ni 4ku

zasto su najiu dali ugovor verovatno nikom nije jasno, ako mu vec ne veruju u toj meri

to je zapravo najgori njihov ugovor

 

i to im se bas obilo u glavu, cak ne toliku u tim minutima dok je jokic bio na klupi, vec u cinjenici da nije mogao podici dupe na kraju 7me utakmice

sa jedne strane nemas nikakvu zamenu, sa druge 3 jako dobra i fizicki sposobna igraca da se rotiraju na njemu, najgora moguca kombinacija

  • +1 1
Link to comment

Njaveci problem je MPJ-ov ugovor , zbog kojeg Brown nije mogao da bude zadrzan u ekipi.

  • Wub 1
  • Haha 1
Link to comment

Jbno je biti rezervni centar u Denveru jer znaš da nećeš igrati puno, skoro išta, jer debeli popije sve minute, a i ne povređuje se niti load balansira. Pride i igra tima mora drastično da se izmeni kada je drugi centar na parketu, jer ta rezerva sigurno neće moći da igra ono što se igra sa Jokićem, što onda celu priču svodi na to da se ti minuti preživljavaju dok se ovaj ne vrati u postavu, osim u slučaju blowouta kojih je bilo baš malo ove sezone.

 

Nije to nimalo zdrava pozicija za mladog igrača, Hartenštajn ne bi bio pola današnjeg igrača da je ostao u Denveru.

  • +1 4
Link to comment
Posted (edited)

Mozda je problem i u Melonu, koji nema plan B. Ocigledno je da ne zna da vodi ekipu na neki drugi nacin osim onoga sto forsira sa Jokicem.

Edited by Micko8
  • +1 1
Link to comment
Posted (edited)

Meloun izvlači maksimum.

 

Pri tome, ja mislim da ne postoji superzvezda koja je laka za saradnju, pa to nije ni Nikola. Pitanje je da li bi ovako kliknuo sa nekim drugim trenerom.

Edited by Milošica
Link to comment
22 minutes ago, б1lme3 said:

pa koliko god nisu verovali tim rezervnim centrima i koliko god su bili losi u denveru, imali su nekog

sad samo da nisu imali rezervnog centra, nego ni 4ku

zasto su najiu dali ugovor verovatno nikom nije jasno, ako mu vec ne veruju u toj meri

to je zapravo najgori njihov ugovor

 

i to im se bas obilo u glavu, cak ne toliku u tim minutima dok je jokic bio na klupi, vec u cinjenici da nije mogao podici dupe na kraju 7me utakmice

sa jedne strane nemas nikakvu zamenu, sa druge 3 jako dobra i fizicki sposobna igraca da se rotiraju na njemu, najgora moguca kombinacija


Ugovor Najiju je lukavi plan da imaju dovoljno veliki ugovor za dopunu u trejdu. Ono kao, evo vam Pejton Watson, 2 pika i Zikov ugovor za nekog sa normalnom platom. :D

  • Haha 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...