Jump to content

NBA 23/24


Amos

Recommended Posts

I nije toliko. Dobro je počeo AD, ali se povredio u 2/4, pa je mučenik organizovao performans gde 3 puta pokušava da se vrati, odigra po 3-4 minuta na jednoj nozi, prekid da princeza izađe, odlazak u svlačionicu, povratak uz ovacije i tako u krug. 

 

Istina, bio je Bem odličan i sa njim na terenu. 

 

Sve je to ništa spram Kinga. Ono je hibrid, Radojević nije propustio 10 puta da ponovi da ovaj ima 39. Pritom maltene ne uzima šuteve, sve je dao u rudniku, peglao odbranu, rampe, kontre, kucanja kao na početku karijere. Ne volim ga i dalje, deluje da je u njega uloženo naučnih i finansijskih resursa kao u odlazak na mesec, ali svejedno izaziva strahopoštovanje. 

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, 1n54jd3r said:

Izgleda da ce Jamal malo duze da pauzira. Veliki test za Denver ce biti do NG.

to nikad ne znas.

zadnja loza je povreda koju mozes da zalecis za 3 dana, 3 nedelje ili 3 meseca... ja sam je istegao pre nekih 2 godine, pravio ni iz cega, dva meseca nisam mogao normalno hodati(bol je bila najjaca u predelu kolena). onda se jedno jutro probudim, kao da nisam ni imao povredu. i celi proces oporavka je miruj i cekaj da prodje.

Link to comment

Mene bi prilično bolelo uvo za ova nova pravila da sam oni. Odmarao bih jednog bitnijeg igrača svako malo, naročito kad ovi klinci imaju fin potencijal. Tipa, protiv Hjustona u petak preskoči Gordon. Tako da, samo nek Jamal uživa. 

  • +1 1
Link to comment

Što se tiče load menadzmenta, moraće nešto tu mnogo elegantnije da se reši. Evo i Marej se povredio u b2b utakmici iako je bila priča dan ranije da bi bilo dobro da pauzira. 

 

NBA je nastupio s tezom da medicina ne pruža dokaze da load menadzment utice na povrede, ali statistika je veoma sugestivna da ipak utice/smanjuje rizik, a ako se dobro secam, narocito sugestivna kad je rec o bekovima. 

 

 

Link to comment
1 hour ago, kralj said:

Što se tiče load menadzmenta, moraće nešto tu mnogo elegantnije da se reši. Evo i Marej se povredio u b2b utakmici iako je bila priča dan ranije da bi bilo dobro da pauzira. 

 

NBA je nastupio s tezom da medicina ne pruža dokaze da load menadzment utice na povrede, ali statistika je veoma sugestivna da ipak utice/smanjuje rizik, a ako se dobro secam, narocito sugestivna kad je rec o bekovima. 

Kad bi smanjili broj utakmica ne bi morao da se radi load management al jbg, pre ce dodati jos i insistirati da samo zvezde igraju po 48 minuta svaku :dry:

Link to comment

Meni je tenkovanje mnogo veci problem od load managementa. Kad bi svi Hjustoni i Detroiti grizli svaku utakmicu, djavola bi bilo puno odmaranja. A i da bude, opet gledas kompetetivan basket.

  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, goofs said:

Meni je tenkovanje mnogo veci problem od load managementa. Kad bi svi Hjustoni i Detroiti grizli svaku utakmicu, djavola bi bilo puno odmaranja. A i da bude, opet gledas kompetetivan basket.

Houston je 3:3

 

Razumem poentu, no jbg trenutno imas najmanji broj timova bez takmicarskih ambicija od pamtiveka. Neko ce biti los ovde sve dok ne uvedu ispadanje u g league, sto se nece desiti nikada.

Link to comment
8 minutes ago, goofs said:

Meni je tenkovanje mnogo veci problem od load managementa. Kad bi svi Hjustoni i Detroiti grizli svaku utakmicu, djavola bi bilo puno odmaranja. A i da bude, opet gledas kompetetivan basket.

To su valjda malo ispravili time sto su ucini NBA draft lutriju izjednacenijom. Ne znam koji bi sistem bio bolji od ovoga jer ovako se bar izbegavaju Evropski fazoni sa timovima koji su uvek u vrhu i timovima koji su uvek na dnu.

  • +1 1
Link to comment

Lupio sam Hjuston, godinama su kanta za napucavanje. Mada niko ne tenkuje odmah od starta sezone, krenu tek posle 15-20 utakmica. Slazem se da ide malo na bolje, ali je cinjenica da je i dalje prisutno.

Link to comment

Kao što je neko primetio nedavno, NBA je proizvod. Sport je proizvod. Teško je prodati nešto gde kupac ne zna šta dobija - što bi neko plaćao stotine dolara za ulaznice za jednu utakmicu i onda kad je tamo da mu kažu taj i taj ne igra "load management". Isto važi i za TV prenos. Što se mene tiče igrači samo nek managuju nije problem, ali za 5-10 godina će gledaoci preći na nešto drugo, pa će i para biti manje. Vlasnicima i rukovodstvu naravno nije u interesu.

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...