Jump to content

NBA 23/24


Amos

Recommended Posts

Pa nije, svejedno je regularna sezona osim što je i "kup". Što i nije loše rešenje osim što sam siguran da nikog ne zanima. Tereni su zanimljivi, ali se slabo vidi lopta i zato ne valjaju.

Link to comment
4 hours ago, freakns said:

nesretni Memphis mislim da moze da se pozdravi sa sezonom. cini se da Brooks nije bio najveci problem u tom timu(sto se videlo i na svetskom, ali dobro)

 

Lolz, Memfisu u odnosu na prošlu sezonu ne igraju Ja (kazna), Adams i Clarke (povrede). Potonji i trejdovani Tyus su bili stubovi nosači klupe, a mučeni Rose sa povredama i Xavier Tilman Sr. su blago rečeno neadekvatna zamena. Tim u raspadu.

Brooks je možda emotivno nezreo/nestabilan, ali reći za njihovog najboljeg odbrambenog igrača, koji je pritom imao najviše odigranih minuta, da je bio problem za igru Grizlisa nije čak ni smešno.

Link to comment

Mnogo pišete kako se debeli zapustio, ja garantujem da je namerno došao sa par KG više kako bi lakše zidao i bio dominantniji u duelima i lakše unosio teže čuvare.

 

Bilo je i te kako prošle godine situacija kada je pokušavao ali nije mogao da pomeri igrača kome se guzi. 

Gledajući highlihtse, vidim da mu pokretljivosti ne manjka, naprotiv. 

 

U svakom slučaju i dalje je poezija gledati ga kako pleše na parketu. :wub: 

 

 

  • +1 2
Link to comment

Kako su Ameri u nekom svom svetu cudo jedno. Videli ovo kao priliku da zarade koji dolar vise pa organizovali, a promace im sustina sto odsto. Ne znaju kako da ga prodaju pa izmisljaju svasta:

 

* Vidi kako sljasti. Svi gradovi su sada Las Vegas

* Zavrsavamo u Vegasu, bice zuraja

* Zaradicemo koji dolar vise

* Ako ti se ne svidja samo zazmuri, ionako ne gledas kosarku u decembru.

* Ako ti se ne svidja samo zazmuri, ovo je i kup i prvenstvo pa samo zaboravi da je kup.

 

A nikome apsolutno ne padne na pamet da navede sportske razloge.

 

* Igraci poput Ewinga, Iversona ili Embiida ce sada mozda nesto i da osvoje. Lepo je osvajati trofeje, ajde da vise ljudi to oseti. Mislim uporedi wiki stranicu Saleta Djordjevica i Karla Malone-a.

* Moze biti confidence boost za Tatuma ili Edwardsa koji nikada nista nisu u zivotu osvojili, sada mogu da uhvate ostale spustenih gaca.

* Imamo da pricamo o necemu drugom osim o MVP trofeju, mozda cak neko krene da gleda kosarku kao timski sport a ne individualni. Mada znam, to americkom mentalitetu ne odgovara. Sta mi vredi trofej ako nije sasvim jasno da sam JA najbolji.

 

Na kraju sve ovo nema veze. Ako osvoje Lakersi, turnir ce biti bitan. Ako se nadju sa Denverom u PO, bice to duel 2 sampiona. Kad se LBJ penzionise preimenovace ga u James Cup. A ako u finalu budu igrali Orlando i Portland ukinuce kup 2 sekunde nakon zavrsetka utakmice.

  • +1 2
Link to comment

Jedan moj kolega radio pre desetak godina neke admin poslove za NBA. Kaze da se tamo o svemu prica kao o proizvodu. Nista sport, takmicenje, samo proizvod. Neke stvari i imaju vise smisla ako se NBA gleda kao kompanija. Unapredjuje se proizvod, siri trziste, jure novi korisnici. Maksimalni ugovori igraca su se duplirali prethodnih 7 godina, kao i prihodi lige, kao i vrednost S&P500.

  • +1 2
Link to comment

Sasvim je u redu da vlasnik ekipe i komesar to posmatraju kao proizvod. Problem je nacin na koji se to potura navijacima.

 

Mislim meni je to malko problem, iritira me i smanjuje mi ugodjaj dok gledam. Nista spektakularno. Niti mi smeta ako je to nekome drugome OK.

  • +1 1
Link to comment

a misliš da bi fanovi bi bili oduševljeni da to reklamiraju sa "aj da svi barem nešto pobede ili skoro svi"?

i da to probaju predstaviti kao nekakav sportski motiv? pa to bi bilo postalo predmet opšteg sprdanja.

 

Link to comment
7 hours ago, Bane_V said:

Jedan moj kolega radio pre desetak godina neke admin poslove za NBA. Kaze da se tamo o svemu prica kao o proizvodu. Nista sport, takmicenje, samo proizvod. Neke stvari i imaju vise smisla ako se NBA gleda kao kompanija. Unapredjuje se proizvod, siri trziste, jure novi korisnici. Maksimalni ugovori igraca su se duplirali prethodnih 7 godina, kao i prihodi lige, kao i vrednost S&P500.

To je ok, ali radi svoj posao odnosno plasiraj proizvod kako valja.

 

Kao i ovi parketi, to je amaterski odradjen posao zbog kog trebaju da pljuste otkazi. Hoces da sljaste, da budu drugaciji, originalni,  sta god. Sve je to ok, samo uradi to na nacin da ne smeta gledaocima da prate kosarku. E, to je umetnost uraditi.

 

Ista stvar i sa plasiranjem proizvoda, plasiraj ga bajo moj, ali kako valja. A kada se plasira kako valja, svi su zadovoljni.

 

U NBA-u ima mnogo neznalica i amatera. Svaki klub ima prostora da bude brend za sebe, retko koji to iskoristi. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...