Jump to content
IGNORED

NBA 23/24


Amos

Recommended Posts

14 minutes ago, Amos said:

 

Rešava domaći teren protiv Dalasa u drugom kolu. Prva runda je potpuno nebitna u tom kontekstu, čisto postoji kao draft za Kankun. 

 

mavsi ne mogu biti ispred nuggetsa da yebe oca, tako da za domaći teren u tom duelu nemaš brige.

ovaj drugi deo upisa mi je jednako zanimljiv; dubsi-lakersi-sunsi* (*kapiram da mogu i šesti i sedmi i osmi da budu) su gotova stvar u duelu sa nuggetsima ali za mavse treba domaći teren  ( :

 

mislim da nije neka razlika u jačini mavsa i ovih ekipa iz plejina

Link to comment

Има нешто и до психолошког фактора.. Први су, најбољи су тим запада, најбољи домаћин и засигурно имају предност домаћег терена с ким год да играју до потенцијалног великог финала. Није да им живот значи али што не би били први ако им је већ на дохват руке.

  • +1 3
Link to comment
22 hours ago, Heaviside said:

 

Djuro polazi od toga da je Jokić takav kakav je u smislu spremnosti na saradnju u izgradnji svog brenda i da se to ne može promeniti.

 

ne, nije Jokic nespreman za saradnju. vrlo je profi.

 

ja vam samo govorim cinjenice iz prve ruke. niko nece da trosi pare na marketing koji ne donosi rezultate. ako neko moze veci cilj postici sa manjim ulaganjem, on ce to i napraviti.

 

cinjenica je da je NIKE prosle godine potpisao ugovore sa 13 nba rukija, a nije hteo da potpise Jokica.

cinjenica je da Doncic ima signature shoe od Nike (Jordan). i Tatum, i KD, i Zion, Booker, fkin Ja Morant. da ne pominjem Lebrona, Janisa. cinjenica je da je Wemby sa njima potpisao prakticno dozivotni ugovor.

cinjenica je da adidas ima signature shoe za Lilarda, Hardena, Michela, fkin Trae Younga. cinjenica je da su 2020, prakticno na nevidjeno, potpisali rukija Edwardsa za 3M usd/y, a istovremeno sa Jokicem, tada MVP-em, nisu ni hteli da sedaju za stol. ok, adidas je u rasulu, narocito u Americi, al' opet.

 

prva liga je Nike, adidas je prva B liga, sve ostalo je danas druga liga. Nike drzi 3/4 NBA (oko 65%, oko 10% Jordan), adidas je oko 10%.

 

prva i prva B liga - oni potpisuju koga oni zele. i jednima i drugima je amerika najvaznije trziste (sto se basketball programa tice) i time se vode pri regrutaciji. Nike uglavnom potpisuje dominaciju, silu i fiziku, adidas potpisuje skill, toga se drze godinama. i jednima i drugima se ovakav pristup pokazao ispravnim i isplativim. adidas je bio ekstremno aktivan oko Doncica ali on nije hteo nista osim nike.

 

druga liga je prinudjena da placa vise nego prva liga, i osudjena je na one igrace koje prva liga nece. tako je doslo do Kawhi ugovora sa New Balance (sad i Jamal), Steph sa Under Armour, Klay&Kyrie sa Anta (kinezi), Buttler sa Li-ning (kinezi), i sad Jokic sa 361 degrees. sve ostalo je beznacajno, "u tragovima" - skechers, puma, converse, 

 

 

to sto neko misli - "ma sve bi on mogao samo da hoce" (u smislu prodaje proizvoda) - to je smehotres nevidjenih razmera. ne prodaje se nesto sto bi moglo da bude, "kad bi on 'teo", vec se prodaje ono sto imas. on je takav kakav jeste i gotovo, wysiwyg. to vase "mogao bi kad bi hteo" ne postoji, ne razumem ni zasto pricate o necemu sto ne postoji.

 

to sto neko ovde misli da ce svaki debeli beli klinac radije nositi Jokica umesto Jordana, well, samo pokazuje koliko taj neko nema apsolutno nikakvog pojma o prodaji. mislim, ako je i shala, nevidjeno je glupa, imajuci u vidu da Jordan proda godisnje vise 60 miliona pari, promet mu je +6 mlrd usd.

 

neko ovde pominje brendove poput reeboka i pume, kao, zasto oni ne potpisuju Jokica - to je...ono... zesci wtf. ti brendovi su mrtvi vec godinama. jedan kineski 361 degrees, ili americki skechers, su trenutno 4-5 puta veci i jaci brendovi od reeboka i pume. 

 

i jos jedan fun fact za kraj, za sve koje zanima: i sergio tachini, i uniqlo, i lacoste su svoje saradnje sa Djokovicem zavrsile sa minusom. ok, Lacoste jos nije zavrsio - doslo je i do revizije ugovora, pa im je malo lakse ali su izuzetno nezadovoljni sa rezultatima. 

(istovremeno - head je u plusu, asics jos nije ali ce isto biti u plusu)

 

  • +1 1
  • Hvala 3
  • Tužno 1
Link to comment
2 hours ago, Amos said:

 

Rešava domaći teren protiv Dalasa u drugom kolu. Prva runda je potpuno nebitna u tom kontekstu, čisto postoji kao draft za Kankun. 

Vozdra amose, dobrodosa nazad.

 

 

  • +1 2
Link to comment
2 hours ago, Amos said:

 

Rešava domaći teren protiv Dalasa u drugom kolu. Prva runda je potpuno nebitna u tom kontekstu, čisto postoji kao draft za Kankun. 

welcome back legendo

  • +1 3
Link to comment
53 minutes ago, johan nagel said:

Има нешто и до психолошког фактора.. Први су, најбољи су тим запада, најбољи домаћин и засигурно имају предност домаћег терена с ким год да играју до потенцијалног великог финала. Није да им живот значи али што не би били први ако им је већ на дохват руке.

 

okej ali taj psiholoski faktor igra samo dok pobedjujes doma; sto kaze majk tajson, svi imaju plan dok ne dobiju po labrnji

 

a niti su nuggetsi ekipa koja ne moze da dobija u gostima, niti je ove prekaljene likove iz plejina briga da li igraju kuci ili na strani

 

naravno da je dobro biti prvi, al rece kolega gore, "tekma sezone", sa cime se snazno ne slazem.

Edited by uini
Link to comment

Pa šta znam, da igram finale konferencije protiv Minesote radije bih da imam domaći teren uz to. Denveru domaćinstvo znači puno zbog visinske razlike, nekim drugim timovima možda ne toliko.

  • +1 2
Link to comment

Па као ‘текма регуларног дела сезоне’ има смисла, иако реално није толико битна.

 

Денвер је већ изгубио од Минесоте гајби пре десетак дана, плус су изгубили и обе од Оклахоме, можда чисто и из те перспективе да не иду са 0-4 код куће против њих у плеј-оф и слично. Због њих самих изнад свега.


Није то превише битно јер је плеј-оф друга прича скроз и питање је докле ће да догурају и Мин и Окл али ето као да пошаљу поруку неку.

  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, goofs said:

Pa šta znam, da igram finale konferencije protiv Minesote radije bih da imam domaći teren uz to. Denveru domaćinstvo znači puno zbog visinske razlike, nekim drugim timovima možda ne toliko.

 

ja mislim da ce minesota i oklahoma ispasti u prvom kolu od ekipa koje se ne zovu kingsi ili pelicansi a ni protiv njih ne bih bio siguran da prolaze.

 

tu je ocigledno razmimoilazenje u percepciji; za mene su oni dobre i talentovane ekipe, kojima ili fali jedan bitan igrac ili garancija da ce SGA / ant edwards u tim serijama biti najbolji igraci na terenu

 

nesto mislim da se to nece desiti ove sezone, tj da dubsi/lakersi/sunsi dobijaju te serije.

Link to comment

edit

a ta visinska razlika je po meni zesca legenda, pogotovo u plejofu

 

to su sve spremni likovi a niko nece da se ljusti od alkohola i kokaina posred plejofa, pa da ih uzdrma dolazak na vecu nadmorsku visinu

Link to comment
8 hours ago, uini said:

..drugim recima, publika je danas daleko heterogenija u izboru onoga sto gleda; ako se neke devojke loze na basket, daleko veci procenat ce doziveti kao relevantnije da gleda najbolje devojke basketasice, nego sto je to slucaj 90ih a ujedno ce se i neki decaci pridruziti. ako je neko casual fan basketa, vece su sanse da ce alltogether preskociti event, jer peer preasure vise nije tako golem kao npr 90ih. mislim, tekst koji citiram je o tv serijama, ciji je kvalitet veci nego ikada ali je ujedno i kolicina izbora neuporediva sa 90im - pa nista nije toliko sudbonosno za gledati, kao sto je bilo onomad.

serije su serije, sport je sport. već sam spominjao ovde nedavno, CBS ili HBO mogu u svakom trenutku da otkažu seriju i da počnu da rade na novoj seriji. ESPN to ne može, ne mogu da odustanu od nba tek tako jer nema rezervnog sporta i rezervne lige.

nikad više serija neće imati gledanost finala Seinfelda i MASHa, ali to razvodnjavanje zbog ogromne ponude ne postoji kod sporta. Super Bowl iz februara ove godine je najgledaniji televizijski prenos u istoriji USA. Ženska koledž košarka u 2024 ima x10 gledanost u odnosu na ta staaara dobra seinfeld vremena. To sa ženskom košarkom verovatno neće dugo trajati. Jesenas se dogodio Coach Prime effect kad je relativno mali i zaboravljeni fudbalski program obarao rekorde gledanosti i to trajalo mesec dana. u NBA bi to bio Linsanity. taj nagli rast gledanosti ženske košarke se nije dogodio jer su devojke odjednom odlučile da gledaju basket, već su žensku košarku počeli da gledaju svi. drugačija je priroda toga booma. i sigurno će neki deo te publike ostati da gleda i dalje i to će dovesti do dugoročnog rasta gledanosti i onda će i ženska košarka da vrti mnogo više novca nego do sada, ali nema šanse da se ove brojke zadrže.

porediti random serije sa Seinfeldom i porediti ta vremena sa današnjim nema smisla. Seinefld je išao tog i tog dana u toliko i toliko sati. Sad 95% serija samo gurnu na platformu pa neka gleda kad ko hoće i može. ali i dalje ima serija koje imaju super gledanost.

treće, sport možda da ponudi televiziji nešto što serije nemaju. neuporedivo više contenta. 1 nba utakmica traje koliko 3 epizode Game of Thrones. 3 utakmice su cela sezona serije. zbog toga televizije daju desetine milijardi dolara za te prenose.

e tu sad dolazimo opet do onog dela o kojeg se vrtimo već nekoliko nedelja. deo forumaša kao papagaji ponavljaju "liga nije zabrinuta, liga odlično zaražuje timovi vrede milijarde, liga nikad popularnija". deranje po diviziji maxim style, kao takvo.

vas nekoliko pokušavate da dajete neke kontekste i racionalizacije tipa praćenje lige se premestilo na youtube shorts, od toga će živeti sport ili nema više seinfelda, drugačije je vreme, ljudi imaju 150+ kanala umesto prvog drugog i trećeg, nema više staaare kablovske, milioni ilegalnih kineza itd itd. i to je u suštini promašivanje lopte, ali ti si napisao ono što je suština cele rasprave i od čega je sve započelo: užasno je teško danas imati veliku gledanost i samo par stvari može da gruva te bolesno visoke rajtinge koji se mogu porediti sa rejztinzima iz zlatnog doba televizije. postoje i stvari koje to mogu, ali NBA nije među njima.

tj ne da ne može da ponovi gledanost iz 90s, već ne može ni da priđe blizu tih vremena. O tome više niko i ne razmišlja, već su sad u fazonu da barem nekako zadrže ovu gledanost koju sad imaju. i ko misli da se sve to neće odraziti na finansijski aspekt lige, taj je budala.

Link to comment

@omiljeni, ne poredim serije i basket, vec top serije onomad i danas; 

 

poenta isecka teksta je da danas iskljucivo superbowl ima gledanost kao 90ih; sve ostalo je previse diverzifikovano da prismrdi tim brojkama.

Link to comment

jbg, nisam ja izmislio taj argument nadmorske visine, o tome se piše u medijima i pričali su bivši igrači

 

Ja mislim da će Minesota ići jako i do samog kraja, OKC mi više liči na prošlogodišnje Kingse. S druge strane, mislim da su i dubsi i Finiks (i Baksi isto) gotovi, stvari koje ne ferceraju celu sezonu se ne peglaju u poslednjih 10 dana, ne ide to tako. Ni Barkli sam ne veruje u svoje Sunse, prozvao ih je da nemaju leadership i mooda.

 

Za Lejkerse mislim da su druga priča, oni su podigli nivo svoje igre tamo negde od olstara, ali njih vode čovek od 40 godina i drugi koji je pravljen od stakla. Jednu seriju možda iznenade nekog, dve ne verujem.

  • +1 4
Link to comment
Just now, goofs said:

jbg, nisam ja izmislio taj argument nadmorske visine, o tome se piše u medijima i pričali su bivši igrači

 

potpuno legitimno kada si na turneji po zapadnoj obali u reg sez, pa druga b2b tekma u denveru cini da ne znas gde udaras; kada je plejof, taj problem se nivelise, tu si par dana pre prve tekme, navikne se i obican covek a kamo nba igrac.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...