Jump to content
IGNORED

NBA 23/24


Amos

Recommended Posts

Just now, Hele said:

Pogledajte ovaj video od gore, lik ne zna da prica, bas bi mu Najki dao veliki ugovor, niko ga nista ne razume.

 

Zamislite snima reklame velike za Najki i ovako mumla, ljudi ne znaju sta da kupe.

 

A i izgleda kao rumunski svercer, izgledom se niko ne poistovecuje sa njim u Americi osim bugarske dijaspore koja se bavi prodajom kupusa.

 

to nema nikakve veze, ne mora on rec da kaze; inace, odgovorno tvrdim da je jokicev skill x licnost retko vidjeno blago za brendove koji znaju sta da rade sa tim ali ocigledno je da to njega ne interesuje, posto radije snima srbske reklame za kladionice, banke, alkohol i energy pica, koja mu dodju kao izuzetno castan & righteous proizvod, u poredjenju sa prethodnima. lova sigurno tu nije motiv, tako da eto ( :

 

uvek je tesko videti nekog ko je tako talentovan & pametan a nema problem sa rutinski sprovodi evil doing.

  • +1 1
Link to comment

his life his rules.

 

po meni, a bavim se time 25 godina, dobio je mnogo vise nego sto marketinski vredi.

 

(“mnogo” tu znaci 10x vise)

Link to comment
18 minutes ago, uini said:

 

koji su to brendovi?

jeste najki glavni basketaski brend ali nije jedini koji ume da vozi narativ; 

 

ja nemam nista protiv jokicevog pristupa, cak bi mi se dopadalo sto je izabrao nekog underdoga, da taj brend nema pristup kao ovaj teleshop primer gore.

 

imam utisak da je uz visak love, prosta odluka da bude veliki u kini k'o bata zhivotinja, daklem, mozda jos love ako je ugovor tako skrojen.

 

Spominjao se na forumu Skechers kao jedan od drugoligaških brendova koji je davao manje od 361.

 

Skechers je osmislio kampanju za jednog Terensa Mana, emituju reklame, guraju ga u editorijale magazina tipa Esquire, što pitanje da li je Jokić uopšte želeo da radi.

 

 

  • -1 1
Link to comment
7 minutes ago, reg said:

guraju ga u editorijale magazina tipa Esquire, što pitanje da li je Jokić uopšte želeo da radi.

 

 

 

ma dobro, to što opisuješ je otprilike ordinarni pr effort neke lokalne agencijice

mislio sam da su neki riboci, adidasi, konversi ili pume, lupam

Link to comment
2 minutes ago, uini said:

 

ma dobro, to što opisuješ je otprilike ordinarni pr effort neke lokalne agencijice

mislio sam da su neki riboci, adidasi, konversi ili pume, lupam

 

Mislio sam da ako Skechers to radi za Mana, šta bi radili za Jokića i da li bi on želeo da učestvuje u tome. Posebno ako neko od njega očekuje manje angažovanja za isti ili veći novac.

  • +1 1
  • -1 1
Link to comment
47 minutes ago, uini said:

 

to nema nikakve veze, ne mora on rec da kaze; inace, odgovorno tvrdim da je jokicev skill x licnost retko vidjeno blago za brendove koji znaju sta da rade sa tim ali ocigledno je da to njega ne interesuje, posto radije snima srbske reklame za kladionice, banke, alkohol i energy pica, koja mu dodju kao izuzetno castan & righteous proizvod, u poredjenju sa prethodnima. lova sigurno tu nije motiv, tako da eto ( :

 

uvek je tesko videti nekog ko je tako talentovan & pametan a nema problem sa rutinski sprovodi evil doing.


gresis, ne mozes biti dalje od istine.

Link to comment
12 minutes ago, Djuro said:


gresis, ne mozes biti dalje od istine.

 

pa sad, recimo da se bavim time skoro 20 godina; kada kažem "ličnost", mislim na to kako se ponaša i na terenu i na konferencijama.

on je jedinstven u solidnom broju važnih parametara, to je za xy sportski brend koji zna šta radi, easy money.

Link to comment
59 minutes ago, Djuro said:

his life his rules.

 

po meni, a bavim se time 25 godina, dobio je mnogo vise nego sto marketinski vredi.

 

(“mnogo” tu znaci 10x vise)

 

koliko mislis da vredi ugovor mvp lige sa kineskim proizvodjacem sportske opreme? milion dolara? 

Link to comment

@uini
ne verujem da se bavis time, posto pises besmislice.
 

Ako se, pak, stvarno bavis time onda znas i koliko patika sa njegovim imenom treba da prodas, da bi pokrio njegov ugovor od 10M usd godisnje. (Koliko?)

 

vrv znas i da, u NBA, njegov dres nije ni u top15 najprodavanijih. Ispred njega su likovi poput Ja, Maxey i Lamela. Btw dok nije uzeo prsten, nije bio ni u prvih 50.

sinovi Lebrona i Wade-a su poznatiji u USA od Jokica.

 

takodje znas i da ga, u Srbiji, mozes dobiti za nekoliko hiljada evra, sto je - trenutno - jevtinije od bilo kojeg trecerqzrednog lokalnog influensera.

tako da - TRK! nahvataj ga za male pare i zaradi taj tvoj “easy money”.

 

 

Edited by Djuro
  • +1 1
  • -1 1
Link to comment

okej :mellow: @Djuro

 

mešaš puno toga;

to što njegov dres nije u top15 a jokić je već 3-4 sezone najbolji igrač na svetu, je upravo posledica nikakve strateške podrške nekog velikog brenda, nikakve organizovane infrastrukture na društvenim mrežama - sve što igrači koje pominješ imaju još od srednje škole, pa ta podrška srazmerno raste veličini scene.

a opet, kada bi sutra potpisao za neki nike, adidas, pojma nemam, sve bi se to sredilo za sezonu ili dve.

 

jokić nije najbolji tako što najbolje radi stvari koje svi drugi najbolji rade, već tako što radi stvari koje niko drugi ne može da radi a usput možeš da ga porediš sa nekolicinom slično jedinstvenih igrača u istoriji, i to u nekim aspektima. kada na to dodaš njegov karakter, koji je drugačiji od svega što vidiš kod najboljih košarkaša, dobiješ ono što se zove "onlyness", unique value proposition, whatevs'. svi brendovi se lome (nevezano za tip industrije ili biznisa), da pronašu nešto što je A/ jedinstveno a ako je usput i B/ najbolje na svetu, to je kao neka utopija, sveti gral, jebemli ga. 

 

Quote

 

takodje znas i da ga, u Srbiji, mozes dobiti za nekoliko hiljada evra, sto je - trenutno - jevtinije od bilo kojeg trecerqzrednog lokalnog influensera.

tako da - TRK! nahvataj ga za male pare i zaradi taj tvoj “easy money”.

 

 

ne znam ali sam upravo pre par postova napisao kako on bira da radi banke, kladionice i piva u srbiji;

da li si se ikada zapitao, kako to da jokića ugovoriš za recimo, 5k eur? da li ti se čini da je to deo nekog većeg dila u kojem svi dobiju nešto u dilu ili ipak misliš da jokić ili A/ nema izbora i mora da arbajtuje za par hiljada ili B/ ima neku slabu tačku za 3 od 4 jahača apokalipse, banke-alkohol-kladže??

 

---

daklem, jokića očigledno ne zanima taj regularni princip zgrtanja novca sportskih superstarova, već ima neke svoje omiljene šeme u kojima dobija ono što, jel' te traži.

ali kada bi želeo da radi ono što rade sve superzvezde na svetu, bilo bi vrlo lako i lepo napraviti za njega narativ koji traje li traje a gilje, dresovi i šta-sve-ne, teku u potocima.

 

 

Link to comment

longstoryshort, ne moras biti nikakav branding profesionalac da bi razumeo koliko je jokicev kontekst povoljan od kada je sveta & veka a ne od kada postoje brendovi:

 

u moru izvrsnih "proizvoda" [nazvacu tako kosarkase fo'the sake of argument, posto ce mozda lakse biti ako povucem paralelu sa telefonom, sirom ili jaknom i cipelama] - imas jedan koji je najbolji na svetu, bas zato sto je jedinstven i nemoguc za kopiranje.

 

i ti mi kazes da je to problem a ne valhala prodaje. druga je tema sto jokic zeli neceg drugog da se igra, ima lik neku logiku.

Link to comment

Koliko klipova i fotki mortus pijanog Lebrona Džejmsa ste videli u poslednjih 20 godina? Ja ne mogu da se setim niti jedne.

 

Debelog viđamo tri puta godišnje u takvom izdanju, svako leto i po pravilu je uvek go do pojasa. To nije dobar publicitet, neko ko bi se toga prihvatio bi morao da mu menja životne navike, a njemu se to ne da. Kraj priče. 

  • +1 1
Link to comment

Ma Jokić po Srbiji reklamira pro bono, tek da učini ortacima. Kakve crne 3k.

Radio je reklame za 3 glavna sponzora Mege i one ribice. Nije baš velika nauka naslutiti motiv.

 

Inače, uini je u pravu. Jokić ima sasvim dovoljno aduta da unapredi svoj marketinški profil. Njega to očigledno ne zanima. Najdalje do čega se stiglo je da ga žena oblači u one wtf kreacije za utakmice na domaćem terenu.

Link to comment

jao @uini, ti ne znas gde udaras.

 

Samo emocije i subjektivne ocene i preferencije, a nimalo realnosti i osecaja za profit.

 

moguce je da su svi CEO-i i Brand menadzeri najvecih svetskih brendova potpuni moroni i nesposobni glupaci,

a Djuro i uini pametni,

mada

nekako sumnjam.

  • +1 1
  • -1 1
Link to comment

ja sam ti ponudio kao argument opstepoznatu cinjenicu u svetu prodaje, pa posledicno i brendova, gde jokic u dva najbitnija aspekta ima najpozeljnije moguce performanse; to nisu ni subjektivne ocene, ni emocije, niti udaranje - vec najbazicnija logika koju moze da ti potvrdi i rendom CEO i rendom seljak na pijaci.

 

edit typos

Edited by uini
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...