Jump to content
IGNORED

NBA 23/24


Amos

Recommended Posts

Osvajali su neki aktivni igraci i vise od jedne titule pa im se to iskustvo valjda ne racuna, pritom su imali za protivnike najbolje ekipe a ovima se namestio splet okolnosti da se najbolji raspadnu. Uzmimo samo finale, apsolutno nije isto imati Majami sa tad vec gotovim Batlerom (ocajan je bio posle treceg meca protiv Ssltiksa, raspao se valjda psihofizicki od umora) i prednoscu domaceg terena ili Boston gde nemas tu prednost. Prosto im se sve lepo namestilo i iskoristili su maksimalno, nisu oni krivi za to ali u tome nema nista spektakularno i olako se zaboravljaju metle i gazenja. Epska je recimo Dirkova titula, ova njihova nije. 

 

I naravno da Jokic nije najbolji igrac Srbije nego najbolji srpski igrac u americkoj kosarkaskoj ligi koja ima neka svoja pravila. U Srbiji nema status ni poput jednog Gurovica koji je pomogao da se ispisamo po Redziju i ekipi u sred te Amerike, a o Djordjevicu, Danilovicu i mnogim drugim legendama moze samo da sanja. 

 

Inace, ja sam navijao za Memfis pre svih sranja koja su ih zadesila a od preostalih za nesretne Kliperse da skinu luzeraj sa fransize i malo za Boston jer realno imaju najvise sanse da sjebu meni antipaticnog Jokica. Ostali su prilicno otuzni, meh. 

Edited by Zli Gli
  • Tužno 1
Link to comment
38 minutes ago, Zli Gli said:

 

I naravno da Jokic nije najbolji igrac Srbije nego najbolji srpski igrac u americkoj kosarkaskoj ligi koja ima neka svoja pravila. U Srbiji nema status ni poput jednog Gurovica koji je pomogao da se ispisamo po Redziju i ekipi u sred te Amerike, a o Djordjevicu, Danilovicu i mnogim drugim legendama moze samo da sanja. 

 

 

@Filozof manijak,

a jebiga, valjda je suština diskutovati u nadi da će diskusija biti produktivna. 

sasvim je okej imati ekstremno ili nepopularno mišljenje, ili uobičajeno & popularno, sve dok ne pomeraš stative, kako bi dokazao nešto;

 

u citatu se npr uvodi novi parametar, o kojem uopšte nije bilo reči a to je zasluge u repki, odnosno, status koji xy vrhunski ili dobar igrač ima zbog učinjenog u repki.

 

pri čemu i ovo uvođenje novih & ničim izazvanih tema, ne znači da jokić nije najbolji srpski igrač, pošto je prilično jasno da nikada u istoriji sfrj,srj ili srb košarke, nismo imali najboljeg igrača na svetu, iako smo imali puno legendarnih. to samo znači da jokić nije trenutno ni u vrhu najboljih igrača repke a verovatno neće ni biti, ukoliko se ne desi neki dramatičan u-turn u odnosu prema repki, kao preduslov, ofc.

 

ali je besmisleno naglašavati kako to nema nikakve veze sa ionako loose diskusijom na nba topiku ali eto mene kako naglašavam  ( :

 

edit typo

Edited by uini
Link to comment

Pazi, pobeda nad jakom Amerikom i osvajanje OI bi bio najveci uspeh nase repstacije, uz duzno postovanje prema svemu do sada ostvarenom.

 

Pa nek jokic vidi sta mu je ciniti.

 

Posle izabere neki sirotinjski Evrobasket ili Mondobasket, tu uzme jos jedno zlato i moze medju velikane nase repstacije.

Edited by Hele
  • +1 2
Link to comment

Inace, ne secam se kad sam poslednji put cekirao rezultate od sinoc, a da niko od nasih nije igrao. 

 

Mozda je zato Tristan otisao u Vasington, da se ovo vise nikad ne ponovi. 

Link to comment

Ali cekaj, neko dodje i napise da je Jokic najbolji igrac Srbije ikad i to je kao okej? Igra se kosarka i van americke lige, gde su drugacija pravila i pristup svemu tome, kako moze covek biti najbolji igrac Srbije ikad kad osim te NBA titule ima osvojeno jedno srebro sa OI (gde je bio cetvrti ili peti strelac tima) i nista vise? 

 

Ozbiljno pitam jer znam da su svi jaci igraci, pre svega evropski jer pricamo o Jokicu, + Djinobili u onih deceniju kad je Argentina bila jaka, kidali jako do samog kraja i u Fiba takmicenjima i pokazali da mogu da se prilagode i tom turnirskom sistemu takmicenja a ovaj nas jos nista. Ili ga boli paja ili se plasi neuspeha, nema trece opcije, a obe prve su lose. 

Edited by Zli Gli
Link to comment
1 hour ago, kralj said:

Što je najlepše, sumnjam da iko misli da su veći favoriti od Bostona, ali ajde... Zli živi u nekoj lepšoj Srbiji u kojoj ljudi slepo vole Jokića, premda je njen drugi najbolji košarkaš.

 

Srbi slepo vole Jokića, al nema veze što mu se klanja bukvalno cela liga i što  svaki dan izađe po soc mrežama 150 rilova i koječega gde od najboljih danas do najboljih ikada pričaju koliko je dobar... Ovo što zli priča je prosto kao neko ko nije pogledao njegovu tekmu u životu i nema blage veze o čemu priča.

 

1 Lebron neki dan izjavio na pitanje koje je rešenje za Džokera? Nema rešenja za Džokera... 

 

A tek šta reći na onu da je Marej okvirno ima isti doprinos tituli :laugh: 

 

48 minutes ago, napadaj said:

Zapravo ceo internet vidi da imaju brzine u koje ubacuju kad je bitno i o tome se naveliko piše svuda.

 

Ma smešno je koliko nas loži zli, Jokić im pustio neki SMS posle All Stara (ne zna se sadržina ali u fazonu sve ih je baš motivisao) - ekipi - od tada sve dobili, jednu pukli, verovatno su rešili da budu prvi zbog domaćeg terena, i na taj način se motivisali. Pri tom, svi znamo da će Jokić bez obzira na ove ludačke brojke biti opet minimum 20% bolji u play off-u. 

 

Bilo bi dobro da napravimo neki kolektivni dogovor da ne komentarišemo šta Zli piše na temu Jokića, prosto je besmisleno da meljemo jedno te isto. 

 

Što se tiče Boston Denver finala, bilo bi to 6 utakmica minimum. Boston ima jako potentan napad, ali Denver ima sistem koji je razrađen savršeno i gde svako zna svoje mesto. Kada se Boston raspuca iz svih linija, biće zajebano, ali pitanje je da li mogu da odigraju 4 na visokom nivou koji je potreban da dobiju tim kao što je Denver koji igra timsku i nesebičnu košarku i ima odakle da prangija takođe. 

  • Hvala 1
Link to comment

@Zli Gli, po toj logici, bilo koji igrač koji nije igrao za američku repku u fiba košarci, nije bio u svoje vreme najbolji na svetu, pošto se pravila između nba i fiba razlikuju.

pri čemu jokić i u fiba košarci isporučuje, iako mu nba pravila i atletičnost saigrača definitivno više odgovaraju.

 

nema tu šta da se priča, ako bill simmons, hardkor celtics fan, kaže da je jokić najbolji napadač kojeg je gledao a čovek je gledao i larry birda, onda valjda i to nešto govori o grejtnesu koji nikola ispoljava iz sezone u sezonu.

 

imali smo puno genijalnih igrača ali nikada jednog koji je godinama najbolji, tako da tu nema nekog posebnog prostora za mnevrisanje ( :

  • +1 1
Link to comment

Ne citas Milane, ne pratis fabulu radnje, napisao sam da je imao skoro isti doprinos tituli i finalu zapada u bablu zbirno, mozda si zaboravio sta je covek tad radio i kakve magije je izvodio. Ima 26+ poena u ta dva plejofa i sut tipa 50%, slozices se da je pristojan ucinak za nekog ko nije ol star igrac i ko sve ove sezone minira Jokica da osvoji sve. 

 

I slazem se da je Jokic najbolji napadac u ovoj novoj tuznoj eri NBA lige, brojke to kazu, titula je konacno tu kao potvrda, sve kul... ali ga ne volim jer nije atleta i nema harizmu i nadam se da ce sve da izduva do kraja karijere. Osim s repkom ako bude igrao, ima tamo Bogdanovic koji ima muda i pravi je lider kad igra za Srbiju, samo treba da ga prati i kidacemo kao u zlatnim danima. 

Edited by Zli Gli
Link to comment
2 minutes ago, Zli Gli said:

Ali cekaj, neko dodje i napise da je Jokic najbolji igrac Srbije ikad i to je kao okej? lose. 

 

Ti si kao oni navijači Federera koji kažu "Federer je NAJVEĆI ikada" - iz prostog razloga jer očigledno nije najbolji ikada pa se vataju za bilo šta.

Jokić je ubedljivo najbolji košarkaš ikada sa ovih prostora, ne Srbin, već Ex SFRJ, pa i šire, a ti imaš puno pravo da kažeš meni nije, jer mi nije doneo titulu sa Srbijom (jebo jedno Srebro, i jebo poslednje EP gde je bio naš najbolji igrač a ostali igrali ko kurci, osim Vase dok se i on nije raspao vs Italijana). 

 

Takođe i EP i SP su druga takmičenja u odnosu na NBA gde ima mnogo faktora koji vode do titule, od sastava, odazivanja, povreda, trenera, kako taj trener koncipira tim i kako postavi igru, znamo kako je npr Đorđević koncipirao igru kad je Jokić bio kod njega, itd, itd. Ti možeš da se praviš lud i ponavljaš "kad je tako dobar što nije osvojio sam", što je realno besmisleno baljezganje. 

  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, Zli Gli said:

Ne citas Milane, ne pratis fabulu radnje, napisao sam da je imao skoro isti doprinos tituli i finalu zapada u bablu zbirno, mozda si zaboravio sta je covek tad radio i kakve magije je izvodio. Ima 26+ poena u ta dva plejofa i sut tipa 50%, slozices se da je pristojan ucinak za nekog ko nije ol star igrac i ko sve ove sezone minira Jokica da osvoji sve. 

 

Sećam se Babla i Marej je igrao kao pomamljen, to niko ne spori. No to je bio bljesak koji se nikad nije ponovio, na tom nivou. Prošle godine je takođe imao jako, jako važne eksplozije u plej offu i naravno da je bitan faktor u tituli, svašta, ali daleko je to od istog kao Jokić. 

 

No ja sam siguran da nema Jokića, on bi bio klasičan nba bek koji bi davao svoju turu poena bez nekog posebnog uticaja na tim u smislu asistencija i slično. Jokić im je svima kao vezivno tkivo i lopte koje idu kroz njega su uvek maksimalno iskorišćene, zato su toliko i dobri. Sve su to back door asistencije, otvoreni šutevi, otvorene poludistnce, ili za same šuteve i slično. Ne verujem da bi Marej toliko delio lopte da nije u takvom sistemu, a samim tim ni toliko asistirao. On je pre svega skorer i vidi se to najviše kad kao protiv Bostona npr šutne 10 puta za redom i lepo se vidi da mu nije na kraj pameti nekome da doda. On nema ni r od racia Jokića u igri, u to smo se uverili milion puta.

 

Edit: u suštini sam došao da okačim ovo, evo kako se bori čovek za MVP titulu. Ovo su te razmažene jajare današnje iz NBA o kojima sam pričao sa gosn venom-om neki dan:

 

 

Edited by Mil@n
  • +1 1
Link to comment
Just now, kralj said:

Kako li je tek Milanče kad ne ignorišeš.

 

Ovo je dok ne usvojimo i dok još nemam posla na poslu...

 

Mislim da me više nervira šta Zli piše o Jokiću nego bilo šta što je iko napisao na forumu ikad. :D

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment

Ljudi, imaju 2 teme o Jokiću, ne mora i ova da bude. Moderacija neka se probude i reguliše saobraćaj.  

  • +1 5
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...