Jump to content
IGNORED

NBA 23/24


Amos

Recommended Posts

2 minutes ago, Zli Gli said:

 

Kocka je kad postoji mogucnost vise razlicitih ishoda a ovde imas najdominantniju ekipu ikad i GOATa + ostatak lige go kurac i neko ti na to i dalje daje skoro x5, dakle PPP je strucno zakljucio da ne moze da omane i ako to nije poklon onda ne znam sta je

 

Treba siriti medju prijateljima i po forumu, da se svi obogate :fantom:

 

Gli, liga sva puca od talenta. Nikad ih nije bilo više. U ovim davljenicima se kriju hall of fame potencijali. Konkurencija je nikad jača, naročito na Zapadu. Supertimovi se krljaju za plejof.

Link to comment
Highest plus-minus with a new team within first 15 games:
OG Anunoby +282 2023-24 Knicks
Pau Gasol +190 2007-08 Lakers
Chris Paul +187 2017-18 Rockets
Rasheed Wallace +183 2003-04 Pistons
Steve Nash +180 2004-05 Suns
Link to comment
20 minutes ago, uini said:

 

ja smatram da je nikola ubedljivo najbolji igrač u ligi godinama, kao što sam i napisao u postu koji je izazvao reakcije

..šta da radim ako neko misli da s'takvim epitetom moraju da idu i superiorne ljudske vrline.

naravno

 

sigurno ima poneko ko misli da je jokic podrskom vucicu zasluzio mesto na pravednoj strani istorije,  ali nismo svi obavezni tako razmisljati

kosarkasko umece je nesto sasvim drugo i to valjda jos samo gli osporava 

 

8 minutes ago, uini said:
Highest plus-minus with a new team within first 15 games:
OG Anunoby +282 2023-24 Knicks
Pau Gasol +190 2007-08 Lakers
Chris Paul +187 2017-18 Rockets
Rasheed Wallace +183 2003-04 Pistons
Steve Nash +180 2004-05 Suns

 

 

lepo, mada sustinski jos jedna u nizu potpuno nebitnih statistika koja ovako izolovana ne govori skoro pa nista

  • +1 1
Link to comment
10 minutes ago, kralj said:

 

Gli, liga sva puca od talenta. Nikad ih nije bilo više. U ovim davljenicima se kriju hall of fame potencijali. Konkurencija je nikad jača, naročito na Zapadu. Supertimovi se krljaju za plejof.

 

Znam brate sve, hteo sam bas da dodam kako variraju ta misljenja zavisno od toga sta vise odgovara Jokicu. Npr. Marej (koji ima mozda i jednak zbirni uticaj kao Jokic na titulu i ono finale zapada u bablu, jedina dva plejof uspeha ove ekipe) varira od raspalog nemaca pojma do dobrog igraca (niko nije napisao da je odlican jer to umanjuje Jokicev znacaj, isti je cesto slucaj i sa Porterom i Gordonom i jos nekima, zavisno kako odigraju), a sve je preslikano i timski pa je tako talenat nikad veci i liga nikad jaca ali kad se pomene da bi od tog silnog talenta neko mogao jako do samog kraja, e onda ipak saznajemo razne mane ostalih timova od kojih su najzesce da niko nema nekoga da cuva Jokica i da ostali nemaju taj cuveni prelaz iz druge u trecu posle ol stara i iz seste u osmu brzinu u plejofu :sad: Dinastija radi a mlin mleje, mleje, uzalud se igra ostatak sezone. 

 

Ovde sad ide onaj gif one plave zenske sto racuna nesto pa se pogubi od silnih kombinacija i brojeva, e tako se osecam :D

  • Haha 4
Link to comment
16 minutes ago, Zli Gli said:

 

Znam brate sve, hteo sam bas da dodam kako variraju ta misljenja zavisno od toga sta vise odgovara Jokicu. Npr. Marej (koji ima mozda i jednak zbirni uticaj kao Jokic na titulu i ono finale zapada u bablu, jedina dva plejof uspeha ove ekipe) varira od raspalog nemaca pojma do dobrog igraca (niko nije napisao da je odlican jer to umanjuje Jokicev znacaj, isti je cesto slucaj i sa Porterom i Gordonom i jos nekima, zavisno kako odigraju), a sve je preslikano i timski pa je tako talenat nikad veci i liga nikad jaca ali kad se pomene da bi od tog silnog talenta neko mogao jako do samog kraja, e onda ipak saznajemo razne mane ostalih timova od kojih su najzesce da niko nema nekoga da cuva Jokica i da ostali nemaju taj cuveni prelaz iz druge u trecu posle ol stara i iz seste u osmu brzinu u plejofu :sad: Dinastija radi a mlin mleje, mleje, uzalud se igra ostatak sezone. 

 

Ovde sad ide onaj gif one plave zenske sto racuna nesto pa se pogubi od silnih kombinacija i brojeva, e tako se osecam :D

ti brate kombinujes misljenja gomile ljudi i onda izvlacis nekakve sumanute zakljucke uzimajuci u obzir samo ono sto odgovara tom suludom narativu koji si predstavio i onda dalje raspravljas sa tim kao da je to zapravo necije misljenje

usput kupis najgore smece sa drustvenih mreza i espn i opet "diskutjes" sa tim kao da je to misljenje nekog odredjenog forumasa

 

 

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
28 minutes ago, б1lme3 said:

 

lepo, mada sustinski jos jedna u nizu potpuno nebitnih statistika koja ovako izolovana ne govori skoro pa nista

 

ma da, cisto lepim kao zanimljivost.

 

edit, dobra je ekipa, hoferska

Edited by uini
Link to comment
19 minutes ago, б1lme3 said:

ti brate kombinujes misljenja gomile ljudi i onda izvlacis nekakve sumanute zakljucke uzimajuci u obzir samo ono sto odgovara tom suludom narativu koji si predstavio i onda dalje raspravljas sa tim kao da je to zapravo necije misljenje

usput kupis najgore smece sa drustvenih mreza i espn i opet "diskutjes" sa tim kao da je to misljenje nekog odredjenog forumasa

 

 

 

Nigde osim ovde i medju Srbima koji slepo vole Jokica ne ide u toj meri taj suludi narativ da su oni ubedljivo najjaci u ultra mega jakoj konkurenciji i da niko osim njih nema to saltanje brzina po zelji, samo polako i pun gas. I smara jednako kao moje kontriranje, budi siguran. 

Edited by Zli Gli
Link to comment
2 minutes ago, Zli Gli said:

 

Nigde osim ovde i medju Srbima koji slepo vole Jokica ne ide u toj meri taj suludi narativ da su oni ubedljivo najjaci u ultra mega jakoj konkurenciji i da niko osim njih nema to saltanje brzina po zelji, samo polako i pun gas. I smara jednako kao moje kontriranje, budi siguran. 

 

verovatno sam promasio nesto dok citam dijagonalno ali naravno da nije ovako kao sto opisujes; 

 

biti prvi favorit ne znaci i biti apsolutni favorit. nisu nuggetsi usa repka na olimpijskom turniru, vec dobro popunjena ekipa, iskusna za proslosezonski prsten, sa igracem koji je na pocetku svake tekme, tj podbacivanja, najbolji igrac na parketu.

 

kada imas generalno dobru & iskusnu ekipu, sa najboljim igracem na svetu-parketu, normalno je da si favorit.

 

to opet ne znaci da ce uzeti titulu, ima jos makar 4-5 ekipa koje mogu da kliknu. pogotovo sto je jos teze uzeti b2b titule, nego prvu.

Link to comment

Zamisli navijači stvaraju narativ kako je njihov tim najbolji. Šokantno, nikad nigde vidjeno za dva veka profesionalnog sporta.

  • +1 2
Link to comment

Što je najlepše, sumnjam da iko misli da su veći favoriti od Bostona, ali ajde... Zli živi u nekoj lepšoj Srbiji u kojoj ljudi slepo vole Jokića, premda je njen drugi najbolji košarkaš.

Link to comment

@uiniUpravo tako

 

I da, imaju dodatnu brzinu, provereno, sto opet ne znaci da ce sa njom sigurno i sa lakocom ostaviti sve iza sebe u prasini

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, kralj said:

Što je najlepše, sumnjam da iko misli da su veći favoriti od Bostona, ali ajde... Zli živi u nekoj lepšoj Srbiji u kojoj ljudi slepo vole Jokića, premda je njen drugi najbolji košarkaš.

Poneko misli :)

Na stranu denvera: iskusniji su za proslogodisnju titulu, dublji i najvaznije nema boston mnogo opcija protiv jokica

sa druge strane imaju i seltiksi svoje adute i zapravo mislim da bi nijanse odlucivale

Link to comment
1 minute ago, kralj said:

Što je najlepše, sumnjam da iko misli da su veći favoriti od Bostona, ali ajde... Zli živi u nekoj lepšoj Srbiji u kojoj ljudi slepo vole Jokića, premda je njen drugi najbolji košarkaš.

 

ja mislim da su ispred celticsa trenutno, prosto zato sto oni tek treba da dokazu kako mogu isto sto i nuggetsi prosle sezone. 

 

imali su i kao ekipa i kao glavni igraci (tatum/brown) sub-par serije kada se bas bas racuna, bilo u onom finalu protiv dubsa ili prosle sezone protiv heata u finalu konferencije. plus porzingis tek treba da odigra prvi put u zivotu 4 runde plejofa. dobri su celticsi ali za mene nisu ispred nuggetsa, dok se ne dokaze drugacije ( :

Link to comment

Pišemo o finalu koje ima jedno 24% šanse da se dogodi, kao izvesnom. Denver će imati mnogo veću dramu do eventualnog finala. 

  • +1 3
Link to comment

Zapravo ceo internet vidi da imaju brzine u koje ubacuju kad je bitno i o tome se naveliko piše svuda.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...