Jump to content

NBA 23/24


Amos

Recommended Posts

Žestoko potcenjen detalj od sinoć: Marej ubacuje flouter, Joka pada pod košem, Stude već trče tranziciju, a Marej pruža ruku da podigne Jokaru, sve u fazonu "jebeš koš, bez tebe nas nema".

  • +1 1
Link to comment

Fila bez Embida 9-20, ala ce da ispadnu u plejinu samo tako. Bez dva najbolja igraca 0-7, tad su gori verovatno od Pistonsa. 

Link to comment

Ne lezi ti podjebavanje, nije sporan trud na kraju kad je napeto nego generalni utisak, ne moj nego 80% ljudi. Ovo je jedan od poteza sezone svakako, iskupio se za promaseno bacanje pre toga.

 

Vec sinoc protiv Klivlenda nije bio na tom nivou, lose sutirao ceo mec i sutnuo airball za pobedu na kraju mada je Gober sjebao onim pokazivanjem sudiji da je primio pare za sta je fasovao tehnicku. Idiot, sve i da nije napravio faul morao se iskulirati od reakcije. 

Edited by Zli Gli
Link to comment

Nešto mi je palo na pamet, kako mi uopšte znamo šta je bilo devedesetih? Mogla je da se gleda jedna utakmica u tri nedelje i NBA Action i možda je poneko razmenjivao kasete ili imao negde preko satelita. Da smo gledali svaki drugi dan Vancouver - Atlanta ili tako neke krš ekipe možda bi imali drugačiji utisak nego dok smo gledali hajlajtse Kempa.

 

NBA je već par godina na apsolutnom vrhuncu svega, kvaliteta igrača, nivoa igre, konkurentnosti ekipa itsl. Bolje da uživamo nego da kukamo jer je izmišljena prošlost bila bolja.

  • +1 6
Link to comment

Iskreno, ja ni sad ne gledam ekipe koje su pandan tadasnjem Vankuveru (mada su imali bar Stromajla Svifta koji je bio vrh za gledanje) tako da ne donosim zakljucke na osnovu gledanja raspalih Pistonsa, San Antonia, Vasingtona, nego uglavnom samo ove jace timove i nekad uleti neki Dalas ili Indiana i slicni. 

 

Ono sto je npr. Doncic uradio Atlanti se ranije nije moglo desiti zbog drugacijih pravila i sto je svaki tim imao nekog Ouklija, Entonija Mejsona i slicne koji bi docekivali takve junake a sad imamo pravila kakva imamo i mnogima od nas se to ne svidja i ne smatramo ovo danas vrhuncem kvaliteta i svega nego je sve samo prilagodjeno da se igra brze i pada sto vise poena. I ja zapravo i ne kukam nego mi je malo muka kad neko stavlja Jokica i ove danasnje igrace u neke all time greats zbog cifara i rekorda a ljudima se sve servira na tacni, skoro pa totalno drugi sport. Kao sto ima ona izreka za zene sumnjivog morala, nije jebo samo ko nije hteo, tako i danas 25p po mecu od tih glavnih igraca nema samo onaj ko nece a onda dodje polufinale SP i Shai naleti na uvek augodnog Aleksu Avramovica, defanzivni igrac godine se raspadne, itd itd...

 

Ali evo predajem se, necu vise stvarno, samo malo navijanja za Boston a vama prepustam divljenje ovim vanzemaljcima. 

Link to comment
2 hours ago, Venom said:

Nešto mi je palo na pamet, kako mi uopšte znamo šta je bilo devedesetih?

 

Glede price o staaaroj nba, devedesete su period sa najmanje koseva po utakmici. Pre toga su se takodje redovno prebacivale stotke 

 

https://www.sportskeeda.com/basketball/what-average-points-per-game-ppg-nba-year-looking-last-decade-evolution-scoring

 

 

 

edit: Gledam sad sezonu 1961-62. 118.8 poena po utakmici u proseku a u ligi igra devet timova. Svako sa svakim po zilion puta, bore se za sest mesta u plej ofu. Kakva je tek to bila tragedija za gledanje

Edited by ficfiric
Link to comment

A mozda nisu davali 120 poena jer niko vola nije mogao da ubode, pa si u svakom trenutku imao na parketu 2-3 igraca na obe strane koje cuvas onako kako se danas cuvaju samo Gober, Westbrook i doskora Rondo. Da ne pricamo da do Iversona niko nije ni posten crossover imao.

 

Naravno da je venom u pravu da niko nije gledao vise od 10 NBA utakmica u sezoni, ali sada se svi prave pametni jer gledaju highlightse. 

 

A sto se tice pravila, mozemo da pitamo i pametnije od sebe

 

 

Dakle ako vam se ne slusa, rekli su da je hand checking bulja. I da bi jedino ukidanje 3 def sekunde promenilo ista, no 3 def sekunde si imao i tada. Dakle jedina promena je da ne mozes da krljas ljude 

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, Venom said:

NBA je već par godina na apsolutnom vrhuncu svega, kvaliteta igrača, nivoa igre, konkurentnosti ekipa itsl. Bolje da uživamo nego da kukamo jer je izmišljena prošlost bila bolja.

 

Na vrhuncu je i po negativnom zalaganju u odbrani tokom regularne sezone, tj nekompetitivnosti, na vrhuncu je po budalaštinama sudija takođe, na  vrhuncu je i po razmaženosti igrača i ugađanju istima, na crhuncu je i tankovanja, flopovanja, all star je takođe na vrhuncu - imbecilizma, ono je anti propaganda i igrača i lige.

 

Tako da, istina je negde između...

  • +1 3
Link to comment
18 minutes ago, 1n54jd3r said:

Mocni Bulsi vode 11 na poluvremenu protiv LAC. Denver gostuje Juti koja ce biti bez Markanena. Inace, pola lige je povredjeno. Koliko otuzno deluje injury report:

https://www.espn.com/nba/injuries

Denver igra kod kuce a ne na strani.

Edited by Micko8
  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Zli Gli said:

Iskreno, ja ni sad ne gledam ekipe koje su pandan tadasnjem Vankuveru (mada su imali bar Stromajla Svifta koji je bio vrh za gledanje) tako da ne donosim zakljucke na osnovu gledanja raspalih Pistonsa, San Antonia, Vasingtona, nego uglavnom samo ove jace timove i nekad uleti neki Dalas ili Indiana i slicni. 

 

Ono sto je npr. Doncic uradio Atlanti se ranije nije moglo desiti zbog drugacijih pravila i sto je svaki tim imao nekog Ouklija, Entonija Mejsona i slicne koji bi docekivali takve junake a sad imamo pravila kakva imamo i mnogima od nas se to ne svidja i ne smatramo ovo danas vrhuncem kvaliteta i svega nego je sve samo prilagodjeno da se igra brze i pada sto vise poena. I ja zapravo i ne kukam nego mi je malo muka kad neko stavlja Jokica i ove danasnje igrace u neke all time greats zbog cifara i rekorda a ljudima se sve servira na tacni, skoro pa totalno drugi sport. Kao sto ima ona izreka za zene sumnjivog morala, nije jebo samo ko nije hteo, tako i danas 25p po mecu od tih glavnih igraca nema samo onaj ko nece a onda dodje polufinale SP i Shai naleti na uvek augodnog Aleksu Avramovica, defanzivni igrac godine se raspadne, itd itd...

 

Ali evo predajem se, necu vise stvarno, samo malo navijanja za Boston a vama prepustam divljenje ovim vanzemaljcima. 

Ti navedeni mesari su mogli da se krljaju tako sam zato sto im je bila dozvoljena takva igra. Najlakse je da lomis kosti kada ti sudjenje to dozvoli, to nije nikakva umetnost:) Dosta kvalitetnija kosarka se igra od all star break-a, timovi se bore za pozicije u pej of-u, tako da je i proizvod kvalitetniji.

Edited by Micko8
  • +1 1
Link to comment

Nekompetitivnost - dosta smešno, svako veče svako može da izgubi, na zapadu prve četiri ekipe u tri pobede, poslednjih 5 godina 5 različitih prvaka, ali dajte nam staaaaaru kompetitivnu ligu gde svake godine dobija Jordan ili Magic ili Bird i tako 20 godina

 

Flopovanje - treba se vratiti u devedesete gde centar zida, pa onda ovaj što je fizički slabiji taktički odluči da isfolira faul u pravom trenutku i onda svi gledamo u sudiju da li će da se smiluje ili neće. To je bila košarka.

 

Sudije - dajte nam Dick Bavettu molim vas ili onog što je nameštao utakmice jer se kockao, to su bili glasovi razuma.

 

Razmaženost - to nije ono kad se Jordan povuče pa hoće da igra bejzbol, pa ga vlasnik Bullsa i dalje plaća da ostane u Jordanovoj milosti, pa onda hoće da igra, pa mu daju 30 miliona, iako svi ostali dobijaju tri miliona, ali eto da se ne naljuti MJ i pokupi klikere i ode, pa ga sudije maltene pitaju koliko faulova po utakmici hoće i tako.

 

Jedino s čim se slažem je All Star, ali to je manifestacija koju je pregazilo vreme i treba da budu srećni što se iko uopšte pojavljuje. To je izmišljeno u vreme kad si imao jednu utakmicu nedeljno na TV-u, danas potpuno nepotrebno, možeš da gledaš NBA 24 sata dnevno.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...