Jump to content
IGNORED

NBA 23/24


Amos

Recommended Posts

22 hours ago, 1n54jd3r said:

+1...velika je prednost da imas prednost domaceg terena do velikog finala. Pogotovo kada se uzme u obzir koliko jakih ekipa ima na zapadu i bice ih od prve runde. Nije samo bitno dokle se stigne u PO, nego i u koliko se utakmica okoncaju sve serije. Bez prednosti domaceg terena, lako moze da se desi da se ide do 7 utakmica u prvoj rundi, polufinalu konferencije itd. A svezina tima je jako bitna stavka u pohodu na titulu.

sa ili bez prednosti domaceg terena, ako dodje do 7. utkamice igras 3 kuci i 3 na strani. jedina razlika je da li 7. utakmicu igras kuci ili na strani :D

 

svezina je svakako bitna, to se slazem, ali da li ces dobiti seriju 4-1 ili 4-2, to ne menja toliko puno. Lakersi su prosle godine gostovali u sve tri serije, pa im nijedna serija nije isla u 7. Miami pak nije iskoristio 2 puta da zatvori seriju kuci, ali je zatcorio u 7. u Bostonu... 

 

ne znaci ovo da domaci teren nije prednost, svakako da jeste. ali ne mislim da je odlucujuca. moze biti psiholoska. npr, prosle godine ako pogledas Denver, da im je serija s Phoenixom pocela 0-2 pa da su izjednacili na 2-2, to je drugaciji osecaj nego da pocne 2-0 pa se ovi vrate na 2-2. ali svaki NBA igrac ce ti reci da ti posle dve tekme znas ko dobija seriju. i to se zavrsi tako u 95% slucajeva

  • +1 2
Link to comment

Debeli radikal je standardan u PO, ostatak ekipe je solidan, Marej i debeli radikal su nezaustavljivi kada su obojica u formi.

 

Opet je isto kao i prosle godine, potrebno je da Marej na 4 od 7 utakmica bude u elementu i ne moze im niko nista.

  • Tužno 1
Link to comment

Mislim da je najveca prednost domaceg terena to sto na prvo gostovanje mozes da ides sa skorom 2:0, sto znaci da protivnik ima apsolutni imperativ pobede i pritisak u trecoj utakmici.  Tu se lomi serija i to je jedna kljucna tacka, druga je naravno sedma utakmica.

Ne bih se ja zajebavao sa domacim terenom.

Link to comment

niko se ne zajebava sa domacim terenom

 

ali ako biras da li ces domaci teren ili odmornu ekipu i 4. mesto, ja bih izabrao ovo drugo. vec sam spominjao proslu godinu, Nuggetsi su Lakerse pretrcali uzduz i popreko, ovi na skrge disali, a odigrali su svega jednu tekmu manje. ta jedna tekma je nemoguce da napravi onoliku razliku... ali su Lakersi gulili kozu posle all stara u svakoj tekmi, a Nuggetsi ladili jaja vise od mesec dana. vise verujem da je ovo drugo odlucilo nego domaci teren, ali dobro, moguce da gresim

Link to comment

Ako ne laže gugl, DEN ima 8. najgoru klupu u ligi. Fali mnogo BB - a mladi, osim Watsona i to ponajviše defanzivno, su naizgled regresirali (looking at you Christian). Sada osim Jacksona nemaju nijednog iskusnog u rezervi (DAJa i njegove minute ne računam), a prošle sezone su tu bili i Green i Ishmael. 

Takođe, ne izgledaju mi locked in kao prošle sezone, možda grešim.

 

Kakvo opšte mesto, svaka mi čast. :laugh:

 

Quick fix - kad već nisu bili pametni pretprošle godine, na leto kad mu istekne ugovor, ili možda u prelaznom roku (ako može, ne razumem se u transfer pravila) da ugrabe Tyusa iz onog vašingtonskog groblja i konačno reše bekap pleja. Mada je pitanje da li bi sada hteo da se odrekne prve petorke, trebalo ga je ganjati još u Memfisu dok je bio.

Link to comment

Ma nema Denver prostora da pojaca ekipu, osim ako ne rese da trejduju MPJ-a. Sto izgleda da im nije opcija koju razmatraju. U sledece 2 godine mogu da se "pojacavaju" iskljucibo kroz draft ili potpisivanje minimalaca. Ova najava smanjenja salary cap od 1mil $ im ne ide na ruku. Oni su gotovo 100% u narednoj sezoni 2nd upron tim a to donosi masu zabrana/ogranicenja.

 

  • +1 1
Link to comment

Ja nemam ništa protiv MPJa, ali mi nikada neće biti jasno koga su se plašili da će ga zgrabiti, pa ga maksovaše? A sada, sve i da hoće da ga trejduju, ko bi preuzeo stalni rizik kakav je on sa svojim povredama?

Edited by zorglub
Link to comment
16 minutes ago, zorglub said:

Takođe, ne izgledaju mi locked in kao prošle sezone, možda grešim.

 

ocigledno je da otaljavaju rs. vidi se to kada igraju sa malo ozbiljijom ekipom. effort protiv bostona i g-league sixersa su nebo i zemlja a obe utakmice su resene u poslednjim minutima utakmica.

Link to comment

Jokic i Jamal su prosli PO igrali u proseku po 40min. Tako da bez brige, samo da su svi zdravi, skracuje se rotacija u PO.

 

Link to comment
27 minutes ago, zorglub said:

(looking at you Christian)

 

Znao sam da on nema neki preterani prostor za napredovanje. Jednostavno je slab na lopti, šut upitan u smislu samokreacije, poludistancu nema, klasičan igrač kome doprinos u napadu zavisi od otpadaka, backdoor-ova i eventualno trojki a ni tu nije posebno jak. Nadoknađuje energijom agresijom i odbranom što nije zanemarivo.

Link to comment
27 minutes ago, zorglub said:

Ako ne laže gugl, DEN ima 8. najgoru klupu u ligi. Fali mnogo BB - a mladi, osim Watsona i to ponajviše defanzivno, su naizgled regresirali (looking at you Christian). Sada osim Jacksona nemaju nijednog iskusnog u rezervi (DAJa i njegove minute ne računam), a prošle sezone su tu bili i Green i Ishmael. 

Takođe, ne izgledaju mi locked in kao prošle sezone, možda grešim.

 

Kakvo opšte mesto, svaka mi čast. :laugh:

 

Quick fix - kad već nisu bili pametni pretprošle godine, na leto kad mu istekne ugovor, ili možda u prelaznom roku (ako može, ne razumem se u transfer pravila) da ugrabe Tyusa iz onog vašingtonskog groblja i konačno reše bekap pleja. Mada je pitanje da li bi sada hteo da se odrekne prve petorke, trebalo ga je ganjati još u Memfisu dok je bio.

 

I prošle godine su imali očajnu klupu, makar u regularnoj sezoni i svi su kukali. Ključne utakmice u PO su igrali sa po 7 igrača, od toga Jeff Green 15 minuta i par bljesaka mladog Christiana. Ne verujem da će mnogo da menjaju, niti mislim da imaju razloga.

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Mil@n said:

 

Znao sam da on nema neki preterani prostor za napredovanje. Jednostavno je slab na lopti, šut upitan u smislu samokreacije, poludistancu nema, klasičan igrač kome doprinos u napadu zavisi od otpadaka, backdoor-ova i eventualno trojki a ni tu nije posebno jak. Nadoknađuje energijom agresijom i odbranom što nije zanemarivo.

Lazić za bogate.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...