Jump to content
IGNORED

FRAGMENTS


Allegra

Recommended Posts

  • Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    656

  • Takeshi

    358

  • roksi

    204

  • Caligula

    179

Пока несут сакэ В саду камней вновь распускаются розы. Ветер любви пахнет, как горький миндаль. При взгляде на нас у древних богов выступают слезы. Я никак не пойму, как мне развязать твое кимоно - а жаль. Вот самурай, а вот гейша. А вот их сегун Рубит их на сотню частей. Белый цвет Минамото и красный цвет Тайра - Не больше, чем краски для наших кистей. Пока несут сакэ Мы будем пить то, что есть - Ползи, улитка, по склону Фудзи Вверх до самых высот - А нам еще по семьсот, И так, чтобы в каждой руке - Пока несут сакэ. Третьи сутки играет гагаку. Мое направленье запретно. Накоси мне травы для кайсяку - Мы уже победили (просто это еще не так заметно). И можно жить с галлюциногенным кальмаром. Можно быть в особой связи с овцой - Но как только я засыпаю в восточных покоях, Мне снится Басе с плакатом "Хочу быть, как Цой!" Пока несут сакэ... Dok ne donesu sake U kamenoj bašti opet bujaju ruže Ljubavni vetar miriše, kao gorki badem Pogledavši nas, drevnim bogovima krenu suze Nikako ne umem da odrešim tvoj kimono, e žao mi je. Evo samuraja, evo gejše. A evo šogun ih secka u sto delova. Beli cvet Minamotoa i crveni Taira nisu više od boja za naše četkice. Dok ne donesu sake pićemo to, što ima - puzi, golaću, liticom Fudžija uvis do samih vrhova a nama još po sedamsto da bude u svaku ruku - dok ne donesu sake. Treći se dan svira gagaku moja je namera tajna nakosi mi trave za kaišakunina - mi smo već pobedili (al' se eto još ne primećuje toliko) I može se živeti i sa halucinogenom lignjom može se biti u ličnoj vezi sa ovcom ali čim zaspim u istočnim spokojima usnim Basea s plakatom "hoću da budem kao Coj" Dok ne donesu sake pićemo to, što ima - puzi, golaću, liticom Fudžija uvis do samih vrhova a nama još po sedamsto da bude u svaku ruku - dok ne donesu sake. http://www.aquarium.ru/discography/index.html http://en.wikipedia.org/wiki/Viktor_Tsoy http://en.wikipedia.org/wiki/Gagaku http://en.wikipedia.org/wiki/Kaishakunin (prevodioca slobodno umlatiti)

Link to comment
"Otvarajući vrata poštanskog sandučeta primetio sam tragove blata na vrhu desne cipele. To mora da je još iz Evrope, pomislio sam, Ovde neprestano sija sunce. Već dve nedelje sam u Kaliforniji...""Ponikao" sam na ovoj knjizi, Prosvetino izdanje, 1982, mislim.Hvala za ovo, ulepšao si mi veče.
Nema na cemu :-)Mojoj se decenijama daleko izgubio trag, ali jos uvek mogu da osetim njen miris. Pre pet-sest godina poklonio sam neke knjige biblioteci Univerziteta Britanska Kolumbija. Medju njima je bilo i neko novije izdanje CA Blues-a.
Link to comment
Nema na cemu :-)Mojoj se decenijama daleko izgubio trag, ali jos uvek mogu da osetim njen miris. Pre pet-sest godina poklonio sam neke knjige biblioteci Univerziteta Britanska Kolumbija. Medju njima je bilo i neko novije izdanje CA Blues-a.
Verovatno neko od ona dva Bigzova s kraja 80-ih... Kultna i velicanstvena knjiga koja je, nazalost, danas malo poznata novoj publici.Oklopdzic je imao jos nekoliko dobrih knjiga u slicnom stilu (moj favorit Horseless) ali nista nije dostiglo slavu Kalifornija bluza.Godinama sam ziveo od pisanja. Nikad ne bih to otkrio u sebi da jednog dana, sa nepunih 17 godina nisam uzeo tu knjigu u ruke i, fasciniran onim stilom koji me je tu docekao, pozeleo da na neki slican nacin zapocnem da sagledavam svet..Da, znam o cemu govoris, knjiga je imala miris...
Link to comment

OTIĆI ĆU DOK SPAVAŠOtići ću dok spavaš,psovaću opet skripu tvog parketa...Ne budi se, moram da odem,poneću samo par cigaretaOtići cu dok spavaš,zaboravi broj moga telefona...Ne traži me, velik je svetčujem od nekud zvuk avionaJa idem bez zvezdanog sjaja,ponekad čovek beži od srećeIdem, ostavljam senke...Umem da čekam al' vreme neće...-Poslednja Igra Leptira NISAM TI REKAO SVE...Mesečina u časi, živis na slikama.Ne diram prašinu, dobro je biti sam.Nestala si u noći, nisam te vraćao.Uvek ostane nešto, sto nisam rekao...Nisam ti rekao sve, kad odveli su te ljudi...Nisam ti rekao sve, govorim, šapućem...Nisam ti rekao sve, žuris u novu priču...Nisam ti rekao sve. javili su da će sneg...Karta za više vožnji, nisi je ponela.Opet pričam sa sobom, misliće da sam lud.Nestala si u gužvi, nisam te vraćao.Uvek ostane nešto što nisam rekao...Nisam ti rekao sve...

Link to comment
Jebse jmse, otvorih ovo danas na poslu, sva sreća te mi šef nije bio iza leđa (kao što je često). <_< A slika je :wub:
Sorry, poneo me trenutak :DAko moze neki mod da edituje i prebaci u spojler, please do so...
Link to comment
Jebse jmse, otvorih ovo danas na poslu, sva sreća te mi šef nije bio iza leđa (kao što je često). <_< A slika je :wub:
Ja mislio (iskreno) shef se plasi tebe:)Neka ovo quote-ovano bude fragment. Edited by CowBoy
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...