Jump to content
IGNORED

FRAGMENTS


Allegra

Recommended Posts

02kaoaando.jpg
Таман сам био смислио нешто паметно да кажем о овоме, али је испало да сам морао да чекам да прође викенд да сазнам трик како да приступим новом послужитељу (ака сервер :))... те ми је у међувремену изветрило. Ал' било је нешто јако позитивно.У ствари је ово најближе једном павиљону што сам сањао једном, с тим што даљег зида није било, ту је била плажа са скоро белим песком, нешто песка је било понегде и на поду, под го, никакав намештај, позади и са стране нешто стубова од малахита са ваљда златним опшивом при основи... и то је то. У ствари исти овај штимунг, исто светло, чак ни не мораш да склањаш тај зид и правиш море.
Link to comment
  • Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    656

  • Takeshi

    358

  • roksi

    204

  • Caligula

    179

Таман сам био смислио нешто паметно да кажем о овоме, али је испало да сам морао да чекам да прође викенд да сазнам трик како да приступим новом послужитељу (ака сервер :))... те ми је у међувремену изветрило. Ал' било је нешто јако позитивно.У ствари је ово најближе једном павиљону што сам сањао једном, с тим што даљег зида није било, ту је била плажа са скоро белим песком, нешто песка је било понегде и на поду, под го, никакав намештај, позади и са стране нешто стубова од малахита са ваљда златним опшивом при основи... и то је то. У ствари исти овај штимунг, исто светло, чак ни не мораш да склањаш тај зид и правиш море.
Tadao Andosamouki arhitekta
Link to comment
Надасве занимљив тип. Осим што је, наравно, Западу занимљив тек кад направи хришћанску цркву - то је убедљиво најдужи чланак, са све дужинама дасака итд итд, за остале грађевине има нешто тек ако је било повуци потегни да се направе.Али не, нисам сањао ништа слично цркви. Само полуотворен павиљон са погледом на десетак метара песка и море. Не океан, то је сивкасто, него баш море, онако плаво.
Link to comment

Peti Smit?Take me now baby here as I amPull me close, try and understandDesire is hunger is the fire I breatheLove is a banquet on which we feedCome on now try and understandThe way I feel when Im in your handsTake my hand come undercoverThey cant hurt you now,Cant hurt you now, cant hurt you nowBecause the night belongs to loversBecause the night belongs to lustBecause the night belongs to loversBecause the night belongs to usHave I doubt when Im aloneLove is a ring, the telephoneLove is an angel disguised as lustHere in our bed until the morning comesCome on now try and understandThe way I feel under your commandTake my hand as the sun descendsThey cant touch you now,Cant touch you now, cant touch you nowBecause the night belongs to lovers ...With love we sleepWith doubt the vicious circleTurn and burnsWithout you I cannot liveForgive, the yearning burningI believe its time, too real to feelSo touch me now, touch me now, touch me nowBecause the night belongs to lovers ...Because tonight there are two loversIf we believe in the night we trustBecause tonight there are two lovers ...

Link to comment

"....Pa ne znam da li ce ovo nekog da zanima ali bih da vam ispricam malo o Sibiru. Zanima vas? Pa da pocnem onda polako... Krenuli smo iz Beograda datum drugi maj ,, prelep prolećni dan let ko i svaki međunarodni let do Moskve i za dva i po sata slećemo u Moskvu ...aerodrom Šeremetjevo...čekaju me tamo i odmah me voze dalje...dugo...skoro 100 kilometara dalje se nalazi drugi Moskovski aerodrom za unutrašnji ruski saobraćaj- ime mu je Domodjedovo i tamo se ukrcavam u avion koji leti pravac Sibir...mesto Jakutsk...sedam hiljada kilometara daleko od Moskve. Dalekoooo ali sta je tu je, krećemo i polećemo i letimo bratee skoro devet sati i napokon...kapetan aviona reče da se vežemo jer slećemo u Jakutsk...ono znate "dragi putnici vežite se...temperatura u Jakutsku - 25 (minus dvadeset i pet) jeeeboote a ja u kratkim rukavima, majica,,,, pa drugi maj je danas. Hehe ali nema više evropskog maženja a jakna mi u prtljagu. Pesše iz aviona do aerodromske zgrade.... ssmrrzzooo sam se ali i to nekako prođe. Voze me kroz grad...a grad - grad čuj mene sve neke barake a ima i po koja stambena zgrada na nekim stubovima su im višespratnice.Posle sam saznao da je to zato što se led podiže pa da ne bi srušio zgradu...prvo se postavljaju stubovi deset metara duboko , i iznad zemlje dva metra pa tek onda se postavlja prva ploča i na to zida zgrada...čudo jedno. Jakutsk je glavni grad republike koja se zove Jakutija po njihovom narečju Republika Saha.Ta ruska republika je velika tri i po miliona kvadratnih kilometara i ima samo milion stanovnika ....velika, čudna i hladna zemlja. Sam Jakutsk ima 150 000 stanovnika...reka Lena izvire u južnoj Jakutiji a uliva se u Severno more isto u Jakutiji a dugačka je 4500 kilometara...lepa je Lena prava ruska reka...čudo jedno.Jakutsk je hladan zimi, hehe, a zima počinje u septembru i završava se u junu...ma prekrasno. Nnajhladnije je bilo u januaru... minus 67 stepeni...deca nisu išla u skolu jer je hladno. Inace do minus 60 se ide u školu jer to nije tako hladno....he,he Inače zimi reka Lena kad se smrzne služi kao auto put...zaista ne šalim se...drugog puta ionako ni nema...osim zemljanog do najbližeg grada udaljenog tačno hiljadu kilometara a nema ni pruge ima samo reka Lena kojom se leti plovi a zimi se po njoj voze kamioni...ma prelepo.Sibir - sama reć asocira na hladnoću i jad i čemer ali ima i lepote u tom Sibiru... lep je on i kako to obično biva - zavoliš tu pustošiju a ni sam ne znaš zašto. Hladno jeste kad je minus 50 ali je valjda duplo hladnije kad dune severni vetar a on kosti probija a duva da možeš da ležiš na njemu. Znate...Sibir nije mesto za plačipičke...Sibir je uvek bio mesto za prave muškarce...e sad ce neki da se naljute... ali šta im ja mogu kad je to tako. Za prave - one starinske muškarce koji imaju topla srca jer ih samo ta srca u Sibiru greju... hehe...one.. znate... koji umeju da vole...da piju i ostalo ajd da ne budem vulgaran. Postoji jedna šala koja kaže : jel znaš kako se pravi sibirski wc? ...pa uzmeš dve daske i jedan ekser...onda jednu dasku zabiješ u zemlju ..... u nju zakucaš ekser... pa na taj ekser okaćiš kaput... a sa drugom daskom terasš vukove...hehe Umire se u Jakutsku puno... naročito zimi i to najviše oni koji popiju malo više, sednu na sneg...zaspu i gotovo. Godišnje se u Jakutsku posmrzava preko 3 hiljade ljudi. Zato im je gradski prevoz potpuno besplatan da i oni koji su sve pare popili mogu da se vrate kućama...ako mogu.... naravno.Ali ima i jedna zanimljiva stvar oko umiranja u Jakutsku...koja? pa to sto se ne sahranjuje niko do proleća... jer nema šanse da se iskopa zemlja koja je zamrznuta do dubine skoro deset metara. Tako da ih na proleće pokopavaju jer je onda lakše razbiti ledenu zemlju..a i na proleće to rade dinamitom. Kad tamo neko poželi da vidi kako mu je izgledao pradeda ...dovoljno je da ga iskopa ...naći ce ga kao novog jer je ko u zamrzivaču očuvan. Ima u Jakutsku svega i za pojesti i za popiti - naročito za popiti ...hehe. Ima i voća i povrća...ali je skuuuppoooo jako Kilo trešanja je 35 dolara a kilo kupusa 5 - 7 dolara. Skupo je zato što se sve doprema avionima iz raznih krajeva Rusije a najviše iz Moskve. Pa sta rade ljudi po tom Jakutsku ? Vade dijamante, zlato... a naftu ni ne gledaju a ima je...ima jedno jezero pored Jakutska. E pa u sred tog jezera ima izvor nafte i na vodi pliva debeo sloj mazuta. To meštani koriste zimi za grejanje, dolaze sa sekirama i seku taj smrznuti mazut i nose ga kućama za loženje....."

Link to comment
David%20McComb%20portrait.jpgHoles in my body, holes in my shoes You can put your fingers in me Let the north wind blow straight through When you left I almost disappeared Now you've gone, I'm not quite here My friends say they call me, but there's nobody home And they say talking to me these days Is like squeezing blood from a stone They say I'm fading fast, my signal's weak You told me to forget about us, I just forgot how to speak Holes in my body, holes in my shoes Who can mend these vagabond holes? No one's going to love you when you're wrinkled and old No teeth in your gums, your hair the colour of snow Up two flights of stairs to your ten dollar room With the smell of all your cats and dust And the newspapers strewn Holes filled with whiskey, holes filled with damp and mould Days get short, and the nights get cold Days go missing when the bottle closes in Weak grow sickly and the sick grow thin Holes in my body, holes in my shoes Who can mend these vagabond holes? Edited by Indy
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...