Jump to content
IGNORED

FRAGMENTS


Allegra

Recommended Posts

  • Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    656

  • Takeshi

    358

  • roksi

    204

  • Caligula

    179

...''Ako u Evropi izbije rat, nikad neću saznati istinu o tom čoveku koji vozi avion obeležen crvenom zvezdom. Ako izbije rat, okomićemo se jedan na drugog kao izgladneli vuci. Neki moj prijatelj, iz mog sveta, neki osvedočen prijatelj a ne jedan od onih za koje tako nešto pretpostavljam, pašće pogođen hicima tog pilota. U tom času progutaće me zloba rata i ja ću izgubiti sve svoje moguće prijatelje među ruskim pilotima. Radovaću se njihovoj smrti, biću ponosan kad njihove lepe avione uništim svojim raketama i topovima. Ali ako skliznem u mržnju neizbežno ću postati manje čovek. Ako se time ponosim, neću zasluživati da se neko mnome ponosi, jer ubistvo tog neprijatelja označava početak moje sopstvene smrti. I sve to me rastužuje, u ovoj noći odveć crnoj i odveć lepoj da bi se u njoj mogle razlikovati crvena zvezda i bela zvezda naslikana na mom avionu...''odlomak iz romana Stranac na zemlji, Ričarda Baha

Link to comment

RASTANAKJoš noćas draga, budi tu kraj mene ti,U našoj sobi, sjećanje nek izgori.Još samo noćas...Poleti ptico pustim poljem,Raširi krilo ranjena!I leti ptico kraju boljem,Za let si ptico stvorena...Još noćas draga,Nježnost stara govori,To traže lukuMojih snova brodovi.Još samo noćas...Poleti ptico pustim poljem,Raširi krilo ranjeno!I leti ptico kraju boljem,Sokol te nije volio.Još nocas draga,Čežnja živi u meni,Još samo noćas.Zablude smješneI ovaj vjetar ludi, ludi, pijani,Još samo noćas...Poleti ptico pustim poljem,Raširi krilo ranjeno!I leti ptico kraju boljem,Sokol te nije volio.Još noćas draga tuga tužno miriše,Još samo noćas.Sutra sam stranac, sutra sam daleko, najdalje,Jos samo noćas...Poleti ptico pustim poljem,Raširi krilo ranjeno!I leti ptico kraju boljem,Sokol te nije volio.Svu noć je padala kišaI drveni pod je škripaoDok sam se spremao za put.Taksi je čekao pred vratima iTelefon je zvonio, zvonio...Na stolu su ostale stare fotografije,U sobi miris vina.Poleti ptico pustim poljem,Raširi krilo ranjena!I leti ptico kraju boljem,Za let si ptico stvorena...Još noćas draga ja gledam svijetla ovog grada,Još noćas draga, putujemo mrak i ja,Samo još noćas,Mrak i ja.Rade šerbedžija(*Rade u svakom izvođenju malo više kombinuje stihove. Inače gospođa dare... složila ovaj yutube-ić pa me podsetila na stihove koje sam na forumu već postavljao.:rolleyes: )

Edited by dare...
Link to comment

Before I was shot, I always thought that I was more half-there than all-there - I always suspected that I was watching TV instead of living life. Right when I was being shot and ever since, I knew that I was watching television.Andy Warhol

Link to comment

The Boneless KingSome Apes who had deposed their king fell at once into dissension andanarchy. In this strait they sent a Deputation to a neighbouring tribeto consult the Oldest and Wisest Ape in All the World."My children," said the Oldest and Wisest Ape in All the World, when hehad heard the Deputation, "you did right in ridding yourselves oftyranny, but your tribe is not sufficiently advanced to dispense with theforms of monarchy. Entice the tyrant back with fair promises, kill himand enthrone. The skeleton of even the most lawless despot makes a goodconstitutional sovereign."At this the Deputation was greatly abashed. "It is impossible," theysaid, moving away; "our king has no skeleton; he was stuffed."Abrose Bierce, Fantastic FablesSetio se ove pričice i izguglao je. Neodoljivo me podseća na političku situaciju u Srbiji, ne samo trenutnu, nego uvek...

Link to comment

Somewhere Over The Rainbow Lyrics Album: Ooooo oooooo ohoohohooOoooo ohooohoo oooohooOoooo ohoohooo oohooooOohooo oohoooho oooohoOoooo oooooo ooooooOoooo oooooo ooooooSomewhere over the rainbowWay up highAnd the dreams that you dreamed ofOnce in a lullaby ii ii iiiSomewhere over the rainbowBlue birds flyAnd the dreams that you dreamed ofDreams really do come true ooh oooohSomeday I'll wish upon a starWake up where the clouds are far behind me ee ee eehWhere trouble melts like lemon dropsHigh above the chimney tops thats where you'll find me ohSomewhere over the rainbow bluebirds flyAnd the dream that you dare to,why, oh why can't I? i iiiiWell I see trees of green andRed roses too,I'll watch them bloom for me and youAnd I think to myselfWhat a wonderful worldWell I see skies of blue and I see clouds of whiteAnd the brightness of dayI like the dark and I think to myselfWhat a wonderful worldThe colors of the rainbow so pretty in the skyAre also on the faces of people passing byI see friends shaking handsSaying, "How do you do?"They're really saying, I...I love youI hear babies cry and I watch them grow,They'll learn much moreThan we'll knowAnd I think to myselfWhat a wonderful world (w)oohoorldSomeday I'll wish upon a star,Wake up where the clouds are far behind meWhere trouble melts like lemon dropsHigh above the chimney top that's where you'll find meOh, Somewhere over the rainbow way up highAnd the dream that you dare to, why, oh why can't I? I hiii ?Ooooo oooooo ooooooOoooo oooooo ooooooOoooo oooooo ooooooOoooo oooooo ooooooOoooo oooooo ooooooOoooo oooooo oooooo

Link to comment

NA MESTU ZVANOM HARMONIJAOn je vozio sporo jer je pošao preranoa ona je žurila jer je kasnilaOn je išao jednim putem ona drugima dva automobila su se sudarila na raskrsnicidva druma (na mestu zvanom "Harmonija")Policajac je izjavio da je verovatnoća sudarabila "jedan prema milion"jer su oba druma bila široka na tom mestutako da su vozačimogli jedno drugo da uoče i jasno vide"osim ako su oboje bili rasejanimisleći možda na mesta kuda su se uputili..."Međutim, policajac nije znao da su ovo dvoje zakazalisastanaki da su dva vozila koja su se sudarila išla ka istommestuVerovatnoća je bila znatno manja nego što jepolicajac mislio:ne jedan prema milion ni jedan prema bilionveć jedan prema beskrajnom brojuili pak tu nije bilo ni slučaja ni verovatnoćea ono što se desilo nije se moglo desiti drukčije:oni su imali sastanak,nosili su sinhronizovane časovnikei bili su odviše tačni u dolaskuI to je sveErnesto Kardenal

Link to comment

8 dana ljubavi.Dan 1.IznenadjenjePoljubacDivan osećaj bliskosti.Dan 2.Voli mog psaMala svađaIspunjen.Dan 3.Još jedno fizičkoSamopovređivanjeOkončano ljubavlju.Dan 4.Nismo se videliPosloviAli tu je, osećam je.Dan 5.Sluša me AliNe čuje me.Od istog smo Sazdani,Glavom kroz zid.Volim je.Dan 6.PozorišteIKolači.Savršen osećaj Jednog bića.Dan 7.Nervoza se osećaLoše mi je.Otvaram oči, srce- ne vidim ljubav.Dan 8.''Slab si'' ,reče mi Hana.U utrobi i mozguKrvare mi Velika očekivanja.EPILOGLeva desna aperkat.Leva desna aperkat.Leva desna i razorno u pleksus.Koliko suza je znak boli ??Pao sam, volim je.Ali nisam slab.Nisam.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...