Jump to content
IGNORED

FRAGMENTS


Allegra

Recommended Posts

  • Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    656

  • Takeshi

    358

  • roksi

    204

  • Caligula

    179

Ja sam na faksu minericom s B minama crtao neka čudna bićenca na oblucima  s mora (imali smo pune kese u kući, godine selektovanja, posle neko to samo frljno). Lakirao lakom za nokte i poklanjao tako. Teča i ortakinja sigurno imaju po jedan onako bolji komad, fotkaću. I to jedno sam crtao po celu noć, picanio, kad se vratim naduvan s faksa il već odakle. Ja sam stalno dolazio s faksa naduvan i mojima govorio da su mi oči crvene od kiseline za grafiku :laugh: Sretoh svog mentora, Jugoslava Vlahovića, na nekoj sahrani pre par dana pa smo baš pričali o tom fenomenu. Juga je psihodelija 

Edited by Hermetico
  • +1 1
  • Wub 1
  • Haha 2
Link to comment
1 hour ago, Lena said:

460514224-1035516484902020-8866324215981

 

John Malkovich and Uma Thurman on the set of Dangerous Liaisons, 1988.

Meni je najdraža verzija iz 1960. godine: Rože Vadim, Žana Moro, Žerar Filip, muzika Telonijus Mank, Djuk Džordan, Art Blejki... 

Pojavljuje se u epizodnoj ulozi i Boris Vijan.

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

 

Edited by klimt
  • +1 3
  • Wub 1
  • Hvala 1
Link to comment
On 22. 9. 2024. at 13:58, Klara said:

Jao, bože, ovo je izraz lica i budućnost moje drugarice čija oba deteta skupljaju kamenčiće i kamenje. :lolol:

 

Moj sin (srednjoškolac) još uvek to radi. Ajde kamenčići, ali ima i povećeg kamenja. Na moru roni i traži ih na dnu. Na odmoru više roni nego što pliva. Kamenčiće nalazim u autu, svuda u stanu, ima ih u kofama u podrumu...

  • Wub 3
Link to comment

Ja sam volela da sakupljam učvrsle kapi od smole drveća, u raznim oblicima. Verovala sam da je to ćilibar, pa sam od njih pravila minđuše. : D

Kasnije dovlačila školjke, kreirala razne viseće ukrase i hvatače vetra. Ili period kad je mama moje drugarice donosila prelepu dugmad i pune kese preostalih tkanina od kojih smo drugarica i ja šile broševe, pa delile po komšiluku i radovale se kad sretnemo komšinicu i naš broš na kaputu. 🥹

Sad volim kristale i poludrago kamenje. ❤️

 

  • +1 1
Link to comment
9 hours ago, klimt said:

Na odmoru više roni nego što pliva

Mi smo stalno bili Milna, Brač. To je baš, baš, malo mesto, mala kamena plaža. Oću kažem - sve se vidi. Ali mene je keva prestala da gleda, sam živ i to. Jer nikad nisam ni bio na površini, pa odustala. Jednom sam se s ugorom mimoišo, teško da ću zaboraviti.

  • +1 1
Link to comment

i?id=8c420655d037f5a097aa5f64acd7c34f_l-

 

Arhisakupljač i protomajstor kamenja, poštar Ševal.

 

Uzgred, Svetlana Kana Radević je smislila/koristila tzv. morački slog pri oblaganju fasada. 

image.png.c96836721a11955b3928efee8183e8c3.png

 

  • +1 1
  • Wub 2
Link to comment

Ksenia Inverse: Behind the bookshelves

 

For her series Behind the Bookshelves, Inverse visited an array of libraries in Mordovia, a multicultural region in Central Russia, in 2021.

The spaces themselves veered from grand halls in official Houses of Cultures, to small reading rooms in local schools. “In this series, my scientific and personal interests came together to capture these highly personalised spaces, untouched by modernisation."

Most librarians work part-time, moving from one library to another. Some choose to become librarians as a career, while others come from different backgrounds, such as teaching or programming.

The majority are women.

“Pretty much everyone [I spoke to] has a hobby: crochet, doll making, papier-machè. Usually they’d give free workshops to share their skills with the kids."

 

https://www.new-east-archive.org/features/show/13394/behind-the-bookshelves-in-russias-village-libraries-russia-z

 

https://ksenia-inverse.com/behind-the-bookshelves

 

Behind+the+Bookshelves_11.jpg?format=100

 

Behind+the+Bookshelves_04.jpg?format=750

 

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...