Jump to content
IGNORED

FRAGMENTS


Allegra

Recommended Posts

  • Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    656

  • Takeshi

    358

  • roksi

    204

  • Caligula

    179

@Indy: Neverovatna je ljudska potreba da ospori učinak tehnologije na napredak čovečanstva ovakvim izletima "kreativnosti". Ne volim takvo, crno-belo razmišljanje... "nekad je sve bilo bolje, nekad nije bilo kompjutera ali smo zato izlazili napolje, išli na izlet i ležali na travi gledajući ptičice kako cvrkuću (i bivaju pojedene od strane izgladnelih mačaka)". Ja volim prirodu. Sve je u prirodi, ali danas, priroda sama po sebi nje dovoljna u svom izvornom obliku. Taj tvoj poster implicira da je postavljač pitanja zatupljen mrakom tehnologije, a ovaj drugi prosvećen svetlošću pravih vrednosti, oličenih u pticama i cveću. Crno-belo. Apsolutna ispravnost spram apsolutne zatupljenosti. Toga nema. Zašto ne propagirati balans, na isti način?

Edited by TheSamuraiPoet
Link to comment
Zašto ne propagirati balans, na isti način?
U stvari, karikatura baš propagira balans skrećući nam 1 pažnju da pored cvrkutanja www.tvitera, postoje još uvek (ako ih nismo sve pomlatili) i originalni tviteri, naime ptičice. :) Karikaturista ima taj 1 kadar da kaže šta hoće, mislim da bi se njegova poruka sasvim izgubila kada bi nam u narednih nekoliko kadrova objašnjavao kako je u stvari mislio da treba ponekad baciti pogled i na prirodu, a to ne znači da ćeš tehnologiju morati (ili moći) da sasvim odbaciš.Kao da je australijski karikaturista Leunig čitao Dobricu Cesarića? U predvečerje, iznenada,Ni od kog iz dubine gledan / Pojavio se ponad grada / Oblak jedan. // Vjetar visine ga je njiho,I on je stao da se žari, / Al oči sviju ljudi bjehu / Uprte u zemne stvari.Ta karikatura je bila prva stvar koju sam video jutros kad sam otvorio oči, i podsetila me je da moj život u stvari nije toliko važan, i bi mi baš lepo od te pomisli.
Link to comment
Ne znam koji ti je taj, ali su mu lepe fotke.
Jednom si na filmu napisao nešto na temu tvog voljenja filma u zavisnosti od broja lepih žena u njemu, tako nešto, samo si lepše upakovao :P. Kod Nurija ne verujem da ćeš time biti fasciniran (mada...), ali topla preporuka za njegove filmove :heart:
Link to comment
                        I think you're gonna find -- when
                      all this shit is over and done -- I
                      think you're gonna find yourself
                      one smilin' motherfucker.  Thing is
                      Butch, right now you got ability.
                      But painful as it may be, ability
                      don't last.  Now that's a hard
                      motherfuckin' fact of life, but
                      it's a fact of life your ass is
                      gonna hafta git realistic about.
                      This business is filled to the brim
                      with unrealistic motherfuckers who
                      thought their ass aged like wine.
                      Besides, even if you went all the
                      way, what would you be?  Feather-
                      weight champion of the world.  Who
                      gives a shit?  I doubt you can even
                      get a credit card based on that.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...