Jump to content

FRAGMENTS


Allegra

Recommended Posts

  • Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    653

  • Takeshi

    358

  • roksi

    204

  • Caligula

    179

Od preksinoc varam svoju zenu.Hm,mozda je prevara ipak prevelika rec,zivimo u modernem dobu koje nije mimoislo ni nas odnos,sve sa raznoraznim poli-definicijama,od amorije do gamije. Jos nismo postali polimehanicari,a ni poliglote (racuna li se google-glota?),ali koristimo polivinil,poligrafski smo iskreni a verovatno bolujemo pomalo i od polineuropatije. Tako sam se i ja okrenula poliprovodu. I iako je to,ako nista drugo zbog produhovljene proaktivnosti i SSC-a, sasvim legitimno,kod staromodnih devojaka poput mene (mozda priznavanje zeni dokazuje da nisam staromodna,vec samo egoisticna te perem griznju savesti govoreci joj) ipak budi osecaj prevare…u najmanju ruku jeste prevara problema.I da kazem to Kafkom,iako je sama ljubav jednostavna poput auta,probleme uzrokuju ulica,vozac i saputnici. Nasa ulica je odavno postala monotona, a moj mili vozac,tj dama kuce, je izgubila u poslednje vreme svoju car. Nasi razgovori su zatajili sa njenim skretanjem u ulicu slikovitosti i vizualne prezentacije,dok je svoj um zaokupila povrsnim pricama o muzici i bontonskim razgovorima o svakidasnjici. I treca velika promena je usla na nasa mala auto-vrata u obliku njene nove BFF, nazovimo je Aljona. (Nakon tog poznanstva,postajem sigurna da A Zed & two Noughts treba da dobije feminiziran nastavak.)I drugi povremeni i stalni saputnici naseg motorizovanog oklopa su uvideli promene,te je nasa, nekada vrlo posecena, kuca u kojoj su se odvijali inspirativni i nadahnuti razgovori, opustosena. Retko nam neko dodje na vrata,poneki klosar koji nema gde da se ogreje,poneki znatizeljan posmatrac,nekolicina privrzenih prijatelja. Jedan od njih,stariji gospodin koji pomalo lici na Clark Gable-a na stulama, je pre nekog vremena spomenuo nju (moj razlog ove tako intimne ispovesti). Potsetio me je na zenu koju sam davno upoznala,jedno od onih lica koja ostanu nezapamcena,a mozda i iskrivljena losim prvim utiskom.I tako, pretprosle veceri,veceri kada je cutanje obavilo ove zidove i moja dama bila i sama umorna od prikazivanja,prosetah,iz dosade,radoznalosti,monotonske monotonije ili kaprica,do zaboravljene poznanice. U secanju mi je ostala kao preglasna,vulgarna,raskalasna spek-barbika,jedna od onih izblajhovanih sredovecnih girls kojima je hidrogen nagrizao sive celije,dama koja Gucci koupuje kod kineza odrzavajuci svoj kicasti nivo (naravno,hepokocke njenog samozadovoljnog ruza su bili i ostali muskarci kojima ionako u ekonomski prilog ide kupovina strasa,a ne dijamanta). Ali… Predrasude i iskrivljena secanja me ostavise zgranutom. Kuca moje nove svalerke je bila prepuna smeha,razgovora,setaca,ljubaznih,manje i vise poznatih lica punih pozdrava.Covek se tako lako ponese,tako lako se proda zu malo bezazlenosti i zaborava. Tome i sluze sve svalerke,da nam vrate onaj pocetni elan,da reflektuju ono lepo u nama,da nas vrate u dane bezbriznosti umesto da ih sami stvaramo.… mi ne zelimo videti da je svaka ljubavnica samo jedna nekadasnja zena,da je bezbriznost osigurana nepoznavanjem,magija samo maska koja ne dozvoljava istinski obnazen poljubac. Ali nekada je tako lepo slagati sebe,popiti casu banalnosti i zaboraviti tezinu svakodnevnice. Potsetila sam se na nekadasnje zive razgovore,na svadje i,na razmene,osmehe,saznanje,gluposti,restrikcije. Tu i lezi ironija moje ljubavnice,ona je poput zene bez kecelje koju sam joj sama vezala Ta novina starog daje toliko energije. Svi mi trazimo to u tudjim ocima,ne onog drugog,vec samog sebe u ranijem,srecnijem izdanju. Botox ili afera,…Zavisi od ekonomicnosti ljubavnice. A ova moja je jeftina. Crno-crvena kombinacije malo odvlaci od zelje za razmenom misljenja,vise budi oci,mozda i iritara u ovom wanna be lady izdanju,ali i Gaga se tako naziva u danasnje doba (dolazim do zakljucka da je celo doba malo gaga). I pored tog vulgarnog tela,tu je taj energican,raskosan zivot,svestranost jedne grupe istomisljenika koja privuce i pokrene. I setam ja tako kroz njen dom,razmenim koju rec,posmatram bljestavilo koje odvlaci paznju od prljavstine (kao kod osoba koje parfem smatraju kupanjem,ili domacica kojima red prikriva crnilo stekera),i kako ulazim dublje tako zalazim i u sebe,zatvaram se i okrecem secanju na moju divnu zenu,na sve zajednicke godine,i rodjene izrode i rodove koje smo zajedno zaceli,i shvatam da ce me kratko drzati ova navala serotonina,endorfina i adrenalina,ni klasicnih 3 meseca… Guido balerina,rekoh ja sebi. Covek pozeli malo povrsnosti,i nadje se u seciranju i podsmehu povrsnih,kao i uvek. (Naravno,moja arogancija je ciste fizioloske prirode,nos mi je oduvek stremio ka nebu,zato i Isidora B. ceni moje drustvo… Jedini problem nastaje u sudaranju sesira,ali barem su korisni pri pljusku,spojeni zamenjuju satorska krila.)I eto,iako sam sjajan kisobran,ljudi to ne znaju da cene,te mi Karma nesto Schumacher brzinom opada u kuci moje svalerke. Prosto sabotiraju moj cilj zadnjeg zivota. Idu po nekim tajnim odajama, pokazu inkognito prstom na mene,prosto mi laskajuci tim intenzitetom kojim me docekuju,mojim prisustvom i velicinom koju zauzimam u njihovim mislima. Nasi kucni prijatelji,kucni svaleri i svalerke,sada u bludnom domu moje ljubavnice. O izdaje li,izdaje. Moji dragi Janusi… cudne su i te njihove promene,vredne psiholoske statistike. U nasem sredjenom domu,sa jasnim pravilima i ponekim briljantnim umom,kao male kosutice tihi i povuceni,a u bordelu moje ljubavnice,glasni,puni misli (kvantitenih,ako niste drugo),stavova,definicija. Metamorfoza koja neminovno asocira na zivotne papucare i big macho gazde svojih pokornih zenica.Eto draga moja zeno,ja kao glavni papucar/perac savesti donosim verbalno cvece i raport,te uz tvoj moderno-feministici-poli oprostaj odoh opet kod svalerke na malo verbalne asphyxiacije.

Link to comment
http://www.youtube.com/watch?v=FfF7dP41U58&feature=relatedLet's not make it into a big thingLet's not get lost in thisI know it is, I know we couldI guess we surely wouldLet's pretend it's notIt doesn't mean a thingLet's not blow it out of all sensesAs though it meant so muchIt's always thought about for weeksNot everytime your lips meet mine, I think of herBut when her hands reach out, I think of you
Link to comment
jedna mini zaniljivostprvi koncert su imali bas u borci na terenu ispred moje zgrade.bila promocija filma Bangla Borca nekog borcanskog umetnika. film je o nekom starom borcancu koji prica unatraske. a manifestacija je bila ludilo totalno. prvo trka motokultivatora, gde se jedan car prevrnuo. a onda koncert. tresh metal bend iz borce sa svojim hitom ja imam noz. kakav je to sok bio za prisutne, ali cigancici si igrali kao da je Dzej licno dosaoi jos par nekih bendova je sviralo a na kraju sazalakazu. oni doneli full opremu, kompijuteri, kurci, palci i namestali se cuku ipo vremena.
Link to comment

GabrielI can flyBut I want his wingsI can shine even in the darknessBut I crave the light that he bringsRevel in the songs that he singsMy angel Gabriel

52468886.jpgI can loveBut I need his heartI am strong even on my ownBut from him I never want to partHe's been there since the very startMy angel GabrielMy angel Gabriel99273789.jpgBless the day he came to beAngel's wings carried him to meHeavenlyI can fly89260260.jpgBut I want his wingsI can shine even in the darknessBut I crave the light that he bringsRevel in the songs that he sings21723642.jpgMy angel GabrielMy angel GabrielMy angel Gabriel86258389.jpgMy angel...My angel...My angel...My angel...My angel...My angel...85095284.jpgMy...My...My...My...My...35365632.jpg......56544719.jpgLamb

Link to comment
http://www.youtube.com/watch?v=aVFctjhkGjISo the Land of the Freeand the Home of the BraveAre your stars still so brightDoes your banner still waveOh, the Land of the Freeand the Home of the BraveAre you heaven on Earthor the gloom of the graveYouThe people of the United StatesDid you form a perfect unionEstablish justiceEnsure tranquilitySecure the blessings of Libertyto yourselves and your posterityHow blind can you getfor your countryright or wrongAmericaThe melting potSo the Land of the Freeand the Home of the BraveAre your stars still so brightDoes your banner still waveOh, the Land of the Freeand the Home of the BraveAre you heaven on Earthor the gloom of the graveWe, childrenWe, children, are born in SinWe are born in Sin.That is why we must letThe Light, The light of Godinto our hearts, ChildrenWe are all Children of God,but to the whole we are SinnersWe are SinnersWe must let the Light, let the Love of Godthe Eternal Love of God into our heartsor we will BurnBurn in HellBurn in Eternal HellPraise the Lordand Praise the Holy Spiritto save us from yourFreedom, Justice, PeaceAccordance and Illusionfrom Arrogance and Pridefrom Violence and Confusionthe Great Despairand Great DepressionSatanic versesof your superstitionthe Land of Plenty...Your Bill of Rightsthe Enterprisethe Free Willand the Unbroken Oneyour Self-Esteemand Self-Desireyour Trust in Godand in Religious FireAmericaThe end of HistoryThe end of TimeThe end of FamilyThe end of Crime
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...