Jump to content
IGNORED

Košarka u vrtlogu politike


Heaviside

Recommended Posts

6 hours ago, Tresko said:

Evidentno je da ćoki ne može nikako da dodje do Boltauzera, Pukla, Javora pa se sad bavi ovime. Treba inisistirati da sve utakmice finala sude samo ova trojica.

 

Da se nešto nađe još i za Javora i Pukla morala bi da se organizuju dežurstva na Brankovom mostu da spasavamo Treska.

  • Haha 2
Link to comment
3 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

moj forumski advokat @Ted će reći više, ako bude hteo pošto radi pro bono

 

priča o političkoj pozadini atentata jeste priča o nameri da se razmontira čitav sistem koji je do atentata doveo i da Srbija postane suštinski drugačija država. svedoci smo šta se dogodilo, priča je otišla u defanzivu, u ofanzivu su prešli kadrovi koje svoje korenje vuku iz devedesetih, demokratizacija je usporila, zakočila, nakon toga se predala i ustupila mesto sledećem primerku autokrate, presaldumljenom radikalu. u suštini, vrlo kratak diskontinuitet sa vekovnim praksama i običajima je ponovo uspostavljen i cveta.

 

Čović je tu zanimljiv primerak utoliko što, kao ličnost, sublimira gotovo sve karakteristike koje mi, kao manjina, preziremo u ovoj državi i društvu. i nemoj sad da mi se trubi o Zvezdi i traže kontraprimeri sa druge strane, jer ovo sa Zvezdom nikakve veze nema. ima veze sa njim, a okolnost je da se on zakačio za Zvezdu, iz razloga koji su vrlo jasni a sa sportom nemaju puno veze. podjednako bi se on zakačio i za Partizan, da su okolnosti bile takve. on nije klasičan naprednjak, zapravo nije naprednjak uopšte, niti se uklapa u tu priču, s obzirom da je vrlo inteligentan i sposoban, pritom i obrazovan i, što je najvažnije, ukorenjen u sistem. to je tip kadrova koji nisu promenljivi već su stalni, ne pripadaju formalno ničemu, a u svemu su. zato kažem da on sublimira sve ono negativno (u očima nas kao jasne manjine, građana mislim, a ne navijača Partizana) što Srbiju sprečava da iskorači iz mulja i blata na suvo i čisto. kao neki virus protiv koga ne pronalazimo leka još uvek.

 

ja lično ne verujem da je on učestvovao u planiranju atantata. to je moje mišljenje, ne kažem da znam kao izvesno. ono o čemu sam, poodavno, imano neke informacije jeste da je bio obuhvaćen istragom koju je vodilo specijalno tužilaštvo (ne smo on), ali ta istraga nije opredmećena u bilo kakvom postupku. zašto, ja zaista ne znam.

 

što se tiče političke pozadine još i ovo. kod građana Srbije je ukorenjeno mišljenje da je politička pozadina nešto što se podrazumeva uvek, svuda i u svemu. političku pozadinu ima prijem u radni odnos portira u komunalnom preduzeću u Blacu, otkaz čistačici u domu učenika, nabavka toalet papira za autobusku stanicu u Pirotu itd itsl. ukazivanje prosečnom građaninu Srbije da postoji politička pozadina nečega jeste ravno ukazivanju na očigledno/podrazumevajuće. to nije signal da se nešto čudno ili loše dešava. upravo obrnuto, to je signal da sve funkcioniše onako kako smo navikli. nereagovanje ili mlako reagovanje većine na sumnju u političku pozadinu atenata može da znači i da se većina suštinski slaže sa ishodom. ne u smislu da je želela smrt, već u smislu da je smrt samo logična posledica nekih rabota u koje je pokojni (mora biti) bio uključen ili otužen da je uključen (da prizna Kosovo, izruči Miloševića, ne poštuje Haške osuđenike i begunce itd, generalno da unese nemir i krupne promene u žabokrečinu koja se parložila previše dugo).

 

da budemo iskreni, građani većinski jesu zainteresovani za pozadinu ali u smislu dupeta ili stražnjice, a ne u smislu politike. stoga najveći deo medija zadovoljava ovu potrebu neizbežnim objavljivanjem slika sa dupetima, umesto istraživačkim tekstovima o političkim pozadinama ovoga ili onoga. jer normalno je da je sve politička pozadina. tako svet funkcioniše i građanin pokorni tu ništa ne bi diro. osim eventualno pozadinu sa gore pomenute fotografija u novinama.

Edited by Ted
  • +1 8
Link to comment
7 hours ago, Dankan Ajdaho said:

 

Da se nešto nađe još i za Javora i Pukla morala bi da se organizuju dežurstva na Brankovom mostu da spasavamo Treska.

Misliš pančevački pokriva Renato Grbić.

  • Haha 1
Link to comment
10 hours ago, kralj said:

Tresko kao i uvek u metu.

Kad mu je meta uvek Ćoki.

Verovatno je i sada sa njim u sobi.

  • Haha 2
Link to comment
10 hours ago, Ros said:


a to je dokazano da je covic pustio taj video?

Evo izvod iz saopštenja čovićevog kluba od juče:

 

Quote

Da su profesionalni danas bi se naširoko bavili skandalom koji potresa evropsku košarku i o kojoj izveštavaju evropski mediji i društvene mreže, a to je krađa na Beogradskom Aerodromu „uglednog“ evroligaškog sudije po imenu Matej Boltauzer? Međutim, od onih koji drugima drže moralne pridike nema ni slova ni reda o tome?

Ili po principu cui bono:

 

što sam puštao taj video ako ćeš ti da govoriš o porazu od 150 razlike.

  • Haha 1
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
10 hours ago, levi said:

ucenjen sudija u plejofu je teška artiljerija

Pa sigurno neće da se osloni na kvalitet svog tima.

Nije ni Ćoki toliko lud :D

Link to comment

Sad će Savić da maskira Žoca u ovog našeg Hordova i da ga slika kako nakoksan đipa, zviždi i podvodi barely legal po splavovima. 

 

Jedino što će verovatno greškom da upali prdnju kameru,

 

 

  • Haha 1
Link to comment
13 hours ago, MiddleClass said:

 

+1

 

Nosila je kratku suknju

 

Skontao sam da je po tebi rađen lik Mirka iz "Malog Buda" 

Link to comment

Koja frka, krajnje mirno je javnosti podastrto čime se bavi eminentni sudija. Pre toga mu je  dato 5 meseci da razmisli o svojim postupcima.

Edited by Nikodije
Link to comment
7 minutes ago, Nikodije said:

Koja frka, krajnje mirno je javnosti podastrto čime se bavi eminentni sudija. Pre toga mu je  dato 5 meseci da razmisli o svojim postupcima.

 

Pa neka frka jeste, jer su se cigani na mrežama masovno i histerično angažovali da to podele

Link to comment
10 minutes ago, Nikodije said:

Pa dobro, jeste to virabilno™, šta sad, čovek je uhvaćen na delu. 

 

Bitno je i od koga je poteklo, od ćokijeve poslušne kučkice :lol:

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...