Jump to content
IGNORED

KKPFC u epizodi 23/24 “It’s coming home” part two


kud u maglu Simoviću

Recommended Posts

Valjda zbog one priče da dobijaju milku od grada Kaunasa svake sezone. Zašto bi grad sponzorisao klub u privatnom vlasništvu.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, goofs said:

Valjda zbog one priče da dobijaju milku od grada Kaunasa svake sezone. Zašto bi grad sponzorisao klub u privatnom vlasništvu.

 

ne razumem, što ne bi. državno vlasništvo više ni ne postoji u ovom formatu klupskog sporta.

 

privatno-javno partnerstvo.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, warp said:

Nešto mi pade napamet, a zbog čega Žalgiris nije sporan u onim pričama ko otpada ? Jel imaju licencu ili moralna gromada na čelu ove bahate privatne lige (slučajno litvanski državljanin, a nije MŽ) smatra da je takmičenje besmisleno bez jednog takvog giganta koji je skoro svake godine u F4, a kad ode na gostovanje privlači publiku kao Desinger male maturante :coffee:

Mozda zato sto imaju regulisaniju vlasnicku strukturu (mada zaista ne znam nista preciznije) i ne utrpava im drzava gro budzeta jer im se, jelte, oće i dize.

Btw, ima li neko slican nasim blizancima po strukturi finansiranja ove zajeb…ucesca u EL zarad lozenja narodnih masa? Ozbiljno pitam.

Pretpostavljam da je vecina u privatnom vlasnistvu, Barsa i Real su u okviru fudbalskih klubova koji su pak akcionarska drustva, sociosi i te neke zajebancije.

Link to comment

Sve se plašim da FK Real ili neki sociosi™ daju pare za KK, daje im grad i država. Ali oni su pametni pa lažu da su deo FK. Tako bi trebalo i mi ovde, da kažemo da Terza finansira KK od neverovatnih prihoda FKCZ, a ko ne veruje to je njegov problem.

  • +1 1
Link to comment

U pravu je Warp. Dosadnjakovici u glupavim zelenim dresovima. Još uvijek se slepaju na Sabonisa, Homicusa, Kurtinaitisa...

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
6 minutes ago, Nikodije said:

Sve se plašim da FK Real ili neki sociosi™ daju pare za KK, daje im grad i država. Ali oni su pametni pa lažu da su deo FK. Tako bi trebalo i mi ovde, da kažemo da Terza finansira KK od neverovatnih prihoda FKCZ, a ko ne veruje to je njegov problem.

Pa ne daju sociosi, al taj fk od prodaje dresova i ostalog mercha i obozavanja istog u Aziji i ostalim krajevima sveta napravi novca koji nisu nikako u proporciji sa odnosima budzeta kk real/kk partizan ili zvezda. Tako da ne bih se kladio da je uporedivo. A i realno odnos bdp spanije i srbadije jednako doprinosi nasem lozenju da treba da finansiramo el konkurentne ekipe. I to ne jednu, nego dve jbt :)

  • +1 1
Link to comment

Ako negde ima da se kupi zeleni dres Mindaugasa Žukauskasa, ja bih uzeo

  • +1 1
  • Haha 4
  • Hvala 1
Link to comment

kriminalna udruženja poput reala i barse ne treba uzimati u ovu jednačinu

 

i tamo ima neka agro banka

  • +1 6
Link to comment
1 hour ago, MeanM@ said:

 

Btw, ima li neko slican nasim blizancima po strukturi finansiranja ove zajeb…ucesca u EL zarad lozenja narodnih masa? Ozbiljno pitam.

Pretpostavljam da je vecina u privatnom vlasnistvu, Barsa i Real su u okviru fudbalskih klubova koji su pak akcionarska drustva, sociosi i te neke zajebancije.

 

valjda je cska = partizan x zvezda ali na steroidima, ako opet nisam nesto izmislio?

Link to comment
51 minutes ago, MeanM@ said:

Mozda zato sto imaju regulisaniju vlasnicku strukturu (mada zaista ne znam nista preciznije) i ne utrpava im drzava gro budzeta jer im se, jelte, oće i dize.

Btw, ima li neko slican nasim blizancima po strukturi finansiranja ove zajeb…ucesca u EL zarad lozenja narodnih masa? Ozbiljno pitam.

Pretpostavljam da je vecina u privatnom vlasnistvu, Barsa i Real su u okviru fudbalskih klubova koji su pak akcionarska drustva, sociosi i te neke zajebancije.

 

Ne znam, meni liči da ova liga služi samo da puni džepove vlasnika iste, milion puta je dokazano da principi američkog profesionalnog sporta ne mogu da se prekopiraju na evropske prilike, dakle ako imaš ligu fiksnih timova, daj da imamo draft onda, pa onda i ova manja tržišta da imaju neki sportski motiv ulaganja...Ovaj neki biznis model jedva da odgovara i ovim klubovima osnivačima, ovi ostali ne znam kakav uopšte imaju interes osim nekog glory huntinga ?

 

Jebote, toliko ne možeš da se odrekneš profita, da ovi jadnici koji žele da učestvuju moraju da plaćaju troškove putovanja sudijama ? Zašto marketinški magovi na čelu ovih osnivača ne pronađu način da privuku sponzore, makar to bili i arapski lihvari koji bi zahtevali narednih 15 godina finala u Abu Dabiju i da se igra loptom ofarbanom u zlatno ?

 

Sanjam o scenariju gde bi ovi klubovi bez licence odjebali Montejunasa, pa on nek uvodi London Tauerse, Njukasl Blekhokse i Minhen Baronhauzense i ostale sa najbogatijeg tržišta za kojima ovaj ljigavac pati...pa nek se igraju bogatuni sami sa sobom...

 

Još jedna "tragedija" evropske košarke je odjebavanje hrvatske države bivših prvaka Evrope Cibone i Splita, ja sam uvek za sipanje državnih para u klubove, kao da bi te pare završile za kupovinu medicinske opreme ili puteva ? Pa ne bi ! 

Ovako šta ima hrvatska država od toga što je svoje velikane prepustila tržištu ? Bukvalno ništa...

 

 

 

  • +1 1
Link to comment
42 minutes ago, Nikodije said:

Sve se plašim da FK Real ili neki sociosi™ daju pare za KK, daje im grad i država. Ali oni su pametni pa lažu da su deo FK. Tako bi trebalo i mi ovde, da kažemo da Terza finansira KK od neverovatnih prihoda FKCZ, a ko ne veruje to je njegov problem.

Na kraju krajeva je i potpuno nebitno odakle tačno dolaze pare za košarku Reala i Barse. Ja verujem da prolaze prvo kroz fudbalske klubove koji su tek muvačina teška.

 

Ono što je ključno je da oni posluju po modelu u kome se svake godine podrazumeva gubitak od verovatno više od deset miliona evra i da nemaju nameru da taj model menjaju. A ti i takvi klubovi su vlasnici Evrolige o određuje pravila po svojoj meri i zato je ekstremno teško u tom takmičenju učestovati sa poslovnim modelom u kome postoji obaveza da prihodi pokriju rashode. Alba je to radila, ali je bila večito poslednja i ne bi je tolerisali da nije iz Berlina. Od ostalih mislim da samo Bajern i Žalgiris pokušavaju to da urade. U tom smislu se i ne slažem previše sa hejtom na zelene. 

  • +1 3
Link to comment
14 minutes ago, warp said:

 

Još jedna "tragedija" evropske košarke je odjebavanje hrvatske države bivših prvaka Evrope Cibone i Splita, ja sam uvek za sipanje državnih para u klubove, kao da bi te pare završile za kupovinu medicinske opreme ili puteva ? Pa ne bi ! 

Ovako šta ima hrvatska država od toga što je svoje velikane prepustila tržištu ? Bukvalno ništa...

 

 

 

Ne znam, meni ovo ne pije vodu. Nece otici u med sredstva sad, otici ce i nekom sledecem koraku kad bi savladali ovaj, za pocetak. U puteve svakako vec roka i uvecava zaduzenost drzave. Da korpucija ne jede koliko jede, to jos i ima smisla.
Inace, Litvanci, Nemci i ostali su ludi jer ne sipaju drzavne novce, al nase lozenje na Zvezdu i Partizan opravdava svaku suludost koje se doseti pomahnitali vodja. I ovamo smo svi jelte anti sns, al ipak neka trpaju u nasa ceda, dosetimo makar neku radost. U cemu se to taxno razlikuje od ideje vrhovne lude?

Ne slazem se, jbg, al posto vidim da je to manjinsko razmisljanje, ne bih dalje elaborarirao :)

  • +1 1
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...