Jump to content

KKPFC u epizodi 23/24 “It’s coming home” part two


kud u maglu Simoviću

Recommended Posts

9 minutes ago, *edited by mod said:

Istina, ali je Lesor upravo ta vrsta igrača koji donosi momentum ekipi.

 

Prosle sezone u ABA plej-ofu je Smajli odigrao vrlo dobro, tako da se nije previse timski osetio pad forme Lessorta zbog umora.

  • +1 1
Link to comment
52 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

Ovo je diskusioni forum, komentarisemo sta ko pise. Ako te nesto pitam ne mogu istovremeno i da ti ucitam. Sigurno da smatras da su tvoji ironicni postovi bolji od mojih, ali su i jedni i drugi legitimni u diskusiji. Ako te nerviram, slobodno me stavi na IL, tvoja stvar..

Daleko bilo, ti si miljama daleko od moje IL, i upravo je to razlog što sam ti se i obratio. Prosto, mislim da tebi ne pristaju te ironije, a sve je počelo sa "Dok se ne resimo Zeljka sto nas cascava prisustvom na klupi, nema nam oporavka.." pa se nastavilo sa onim da smo trebali da je Ostoja pogrešio što ga je potpisao opet jer smo trebali da lepo da se izljubimo. 

 

Prosto, to niko ni ne piše, a onda se to zove učitavanje. Kao što ga niko ovde ni ne smenjuje. Niti se radi o ironometriji.. 

 

Niti je sujeta konstanta, već progresivna stvar koju možeš da naučiš da kontrolišeš. Manje ili više. Slično ide za konsekventnost, takođe stvar koja se uči... Samo je na ovim prostorima take it or leave it, čovek je posle 40te kamen ili bar panj koji teško da može da se menja. 

Isto tako, ako se napiše "prošao svoj trenerski zenit" to ne znači "njegovo vreme je prošlo i s njim nemamo perspektivu". Sve školski primeri učitavanja. S kojima posle počneš da se mačuješ s ovom ironijom...simple as that.

  • +1 2
Link to comment

Mi smo ove sezone imali 5 amerikanaca, uz odsustvo tako nekih dominantnih figura za svlačionicu kao što su Matijas i Papa i to se sigurno odrazilo na rezultat. Kroz celu sezonu ekipa nije izgledala ujedinjeno i nije tu bilo neke konstante u požrtvovanju. Aleksa je odmah škartiran, Anđušić je sisica koja se ulizuje amerima, a Smajli je Smajli... 

Link to comment
2 minutes ago, Vasilij Zajcev said:

Daleko bilo, ti si miljama daleko od moje IL, i upravo je to razlog što sam ti se i obratio. Prosto, mislim da tebi ne pristaju te ironije, a sve je počelo sa "Dok se ne resimo Zeljka sto nas cascava prisustvom na klupi, nema nam oporavka.." pa se nastavilo sa onim da smo trebali da je Ostoja pogrešio što ga je potpisao opet jer smo trebali da lepo da se izljubimo. 

 

Prosto, to niko ni ne piše, a onda se to zove učitavanje. Kao što ga niko ovde ni ne smenjuje. Niti se radi o ironometriji.. 

 

Niti je sujeta konstanta, već progresivna stvar koju možeš da naučiš da kontrolišeš. Manje ili više. Slično ide za konsekventnost, takođe stvar koja se uči... Samo je na ovim prostorima take it or leave it, čovek je posle 40te kamen ili bar panj koji teško da može da se menja. 

Isto tako, ako se napiše "prošao svoj trenerski zenit" to ne znači "njegovo vreme je prošlo i s njim nemamo perspektivu". Sve školski primeri učitavanja. S kojima posle počneš da se mačuješ s ovom ironijom...simple as that.

 

Pa vidis, ako napises da te postedim ironije, ja ti predlazem opciju ignore, jer zao mi je ali necu prestati da pisem ako osetim potrebu. Ja tako uglavnom komentarisem postove u kojima smatram recimo da se preterano kuka, cemu navijaci jesu skloni (kao i svakom preterivanju). Tebi necu napisati da nas postedis svojih ironicnih postova sve iako mislim da su mozda nekad promaseni, imas pravo na njih i legitimno su sredstvo u komunikaciji.

 

Zeljko je sujetan oduvek, kao i ogromna vecina trenera. I niko se u tom pogledu ne menja, radio kod nas ili u inostranstvu. Meni je samo glupo da se to poteze posle poraza/neuspesne sezone, a onda kad ostvari uspeh onda se cuti. Do sledeceg nekog neuspeha i tako krug. Sto vazi za Zeljka, vazi i za Karija recimo, koji je isto tako sujetan/sore loser. Pa ce se i on prozivati kada kiksne i traziti njegova odgovornost, a onda ostvari uspeh pa je "bravo Kari legendo". Sustina je da svakog od njih prihvatis u kompletnom paketu sa svim vrlinama i manama. Kao sto je Nunnally lepo sumirao "I Am Who I Am. Not Who You Think I Am. Not Who You Want Me To Be. I Am Me".

 

Link to comment

Željko kao da je žrtva neverovatno dobre prošle sezone, gde je debelo prebacio očekivanja. Mnogi su već zaboravili da je Partizan u jednom momentu bio ne samo jednom nogom na f4, nego možda i glavni favorit da osvoji, prema komentarima neutralnih poznavalaca. To je sumanuto velik uspeh s obzirom na kompetitivnost lige, i ulaganja ostalih. Ove sezone je smatrano da se mora otići korak dalje, a iz ove tačke bilo bi super da je makar bio na približnom nivou kao prošle sezone. Dosta turbulentan prelazni rok i pogrešni potezi u istom, su umnogome uticali na ovosezonski "neuspeh".

  • +1 5
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

najvise je promasio karaktere, lebovski, douzer i kaboklo su mrtva puvala, mora da se pravi ratnicki tim za punu arenu, a ne ovo

  • +1 4
Link to comment

Mislim da niko ovde ne bi smatrao sezonu toliko neuspešnom da je osvojena ABA liga, to je kiks, EL je možda ispod očekivanja ponesenih prošlom sezonom, ali ok, bili smo na pobedu od playina.

Link to comment
46 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

Pa vidis, ako napises da te postedim ironije, ja ti predlazem opciju ignore, jer zao mi je ali necu prestati da pisem ako osetim potrebu. Ja tako uglavnom komentarisem postove u kojima smatram recimo da se preterano kuka, cemu navijaci jesu skloni (kao i svakom preterivanju). Tebi necu napisati da nas postedis svojih ironicnih postova sve iako mislim da su mozda nekad promaseni, imas pravo na njih i legitimno su sredstvo u komunikaciji.

 

Zeljko je sujetan oduvek, kao i ogromna vecina trenera. I niko se u tom pogledu ne menja, radio kod nas ili u inostranstvu. Meni je samo glupo da se to poteze posle poraza/neuspesne sezone, a onda kad ostvari uspeh onda se cuti. Do sledeceg nekog neuspeha i tako krug. Sto vazi za Zeljka, vazi i za Karija recimo, koji je isto tako sujetan/sore loser. Pa ce se i on prozivati kada kiksne i traziti njegova odgovornost, a onda ostvari uspeh pa je "bravo Kari legendo". Sustina je da svakog od njih prihvatis u kompletnom paketu sa svim vrlinama i manama. Kao sto je Nunnally lepo sumirao "I Am Who I Am. Not Who You Think I Am. Not Who You Want Me To Be. I Am Me".

 

Niko ti ne kaže da prestaneš da pišeš (ako osetiš potrebu :rolleyes:), ja sam te zamolio da me poštediš tih ironija i učitavanja, za šta sam ti naveo primere. Mi smo pisali o lošem prelaznom roku, bez trunke ironije, bukvalno ne pominjući Obradovića, a ti uskačeš na svaku lajnu sa nekom doskočicom o čašćavanjima prisustvom, ljubljenju i sl... Jesi pomislio da se ti nisi istripovao da si neki forumski branilac lika i dela (koje niko ne napada)? Naveo sam i primer, kao onomad za Kaminskog, flasterišeš bezveze.

I još taj trip o "preteranom kukanju", odkud ti uopšte ideja da procenjuješ ili da si objektivan? Naveo sa ti bar dve formulacije koje sam napisao, koje si ti učitavanjem odveo u "preterano kukanje". 

 

Inače, Kari je budala za Obradovića, ali stoji to za sujetu. Pritom je deceniju stariji. I takav, on se prilagođava igračima i izvlači iz njih najbolje...nešto što je Obradović nekada radio perfektno. Primer je Aleksa Avramović, koji je kod jednog Džordan, a kod drugog ubijen u pojam...osim ona dva meseca kad dođe iz repke.

 

 

Link to comment
1 hour ago, uini said:

^ne slazem se za doziera i cabocla za karakter

 

Doužer je baš ispao kita od pojačanja na više nivoa.

 

Gde misliš da je pokazao karakter? Bukvalno je par puta pokazao da može nešto više i to je to, ja sam ozbiljno razočaran.

  • +1 4
Link to comment
5 minutes ago, copkillah said:

 

Doužer je baš ispao kita od pojačanja na više nivoa.

 

Gde misliš da je pokazao karakter? Bukvalno je par puta pokazao da može nešto više i to je to, ja sam ozbiljno razočaran.

+1 za par sezona ima i on i mi da pamtimo samo onu fotku sa basketa na Tašu.

  • +1 2
Link to comment
Posted (edited)

Ja mislim da kod njega nije bila stvar mentaliteta, nego uloge. Imaš takve "tihe" likove koji trpaju, ne moraju svi biti Lesor, ali ovde se prosto radi o tome da smo od njega očekivali Egzum ulogu, a on niti je to, niti je imao Madara uz sebe da ga rastereti u nekim stvarima.

Edited by Milošica
Link to comment
16 minutes ago, Vasilij Zajcev said:

Niko ti ne kaže da prestaneš da pišeš (ako osetiš potrebu :rolleyes:), ja sam te zamolio da me poštediš tih ironija i učitavanja, za šta sam ti naveo primere. Mi smo pisali o lošem prelaznom roku, bez trunke ironije, bukvalno ne pominjući Obradovića, a ti uskačeš na svaku lajnu sa nekom doskočicom o čašćavanjima prisustvom, ljubljenju i sl... Jesi pomislio da se ti nisi istripovao da si neki forumski branilac lika i dela (koje niko ne napada)? Naveo sam i primer, kao onomad za Kaminskog, flasterišeš bezveze.

I još taj trip o "preteranom kukanju", odkud ti uopšte ideja da procenjuješ ili da si objektivan? Naveo sa ti bar dve formulacije koje sam napisao, koje si ti učitavanjem odveo u "preterano kukanje". 

 

Inače, Kari je budala za Obradovića, ali stoji to za sujetu. Pritom je deceniju stariji. I takav, on se prilagođava igračima i izvlači iz njih najbolje...nešto što je Obradović nekada radio perfektno. Primer je Aleksa Avramović, koji je kod jednog Džordan, a kod drugog ubijen u pojam...osim ona dva meseca kad dođe iz repke.

 

 

 

For the record, ja sam prvo komentarisao dva druga posta, od koji je jedan Karadjordjev koji je pomenuo Zeljka, pa sam to ironicno prokomentarisao. A onda si se ti uhvatio za taj komentar, i onda evo teramo ovako. O prelaznom roku sam bukvalno napisao ovo "Jedini ko je odradio savrsen prelazni rok je Pao. Ostalima vise srece u sledecem prelaznom roku.." To je sve. Na tvoj komentar gde ti procenjujes Zeljkov trenerski zenit, ja pisem svoj komentar. Ne treba tvoja dozvola jer ovo je diskusioni forum, jos manje da propitujes da li se neko istripovao i odakle nekome ideja da procenjuje. Cuj, odakle nekome ideja. Zamisli da ti neko postavi pitanje odakle tebi ideja da procenjujes da li je Zeljko debelo presisao svoj trenerski zenit. Svako ima pravo da procenu, pa se o tome moze diskutovati..

 

Drugi pasus je skolski primer preterivanja. Aleksa je i stigao do nivoa da bude u 12 igraca repke na velikom takmicenju upravo kroz igre u Partizanu. Pre toga je sluzio da popuni roster u kvalifikacijama zajedno sa trecepozivcima.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...