Jump to content

KKPFC u epizodi 23/24 “It’s coming home” part two


kud u maglu Simoviću

Recommended Posts

Jbg, lako je posle bitke biti general, jasno je da je sezona bila loša i da nam je prelazni rok bio loš. No tada u tom trenutku nisu stvari bile tako kristalno jasne, mnogi su mislili da je puštanje Lesora bio dobar rezon, jer je igrač dostigao svoj peak (čak rekli i Edin i Miloš u podkastu). Nama je sledilo ozbiljno tumbanje na leto, Panter je bio na korak od Barselone i to je propalo samo zbog tog Mirotića i nesposobnosti Barselonine uprave.

Na kraju je moj utisak da se odlučilo da se kladi na Pantera i ta odluka je nakon prošlogodišnje finalne serije delovala sasvim razumno, a nakon cele ove sezone i ne toliko baš. Jbg.

 

Zajeb sa Mirotićem nas je sigurno poremetio, ali moglo se i pored toga doći do boljeg rezultata. Imam utisak da smo prestali da igramo košarku tamo negde na pola sezone, kao da su svi digli ruke, ovu ABU su dovršili preko teškoga kuruca. Pri tom kao posmatrač mogu da primetim da je Željo tražio sistem, petorku, mešao je i muljao, ali nijedna nije donela neku stabilnost i rezultat. 

 

Sad šta je razlog svemu tome, nemam pojma, dal izgubljena svlačionica, dal loše serije rezultata, dal Željkovo dranje, dal tiktok, verovatno od svega po malo, bez insajd uvida nećemo znati, ali nije ni bitno, oni koji treba to da znaju - znaju.

 

Loša sezona, teramo dalje. Boljeg od Željka u ovom trenutku nećemo naći.

Ono što treba da zabrinjava je što nam opet sledi remont velikog dela pevca i što se tako ne postiže rezultat u Evropi, imamo i komšijski primer kao jasan dokaz.

  • +1 8
Link to comment
25 minutes ago, goofs said:

i što se tako ne postiže rezultat u Evropi

Ataman begs to differ 😀

Link to comment

На страну што мислим да Кабокло колико год овако био ај да кажем кошаркашки неинтелигентан ипак може да постане сасвим добар евролигашки играч само треба истрпети све његове глупости јбг. У неку руку сличан пут је прешао и Лесор реално па је сад то што јесте. Не кажем да ће аутоматски и Кабокло бити али ја бих га лично задржао као бекап центра.

  • +1 4
Link to comment

na stranu greske u selekciji rostera, bilo one koje su se mogle izbeci ili neocekivane (pricam generalno, za svaku euroleague posadu), mnogo je tesko u aktuelnih par sezona napaviti rezultat u el.

 

dovoljno je da omanes sa jednim ili dva bitna igraca, da ti se par bitnih igraca povredi na duze - i vec si u minusu sa potrebnim brojem pobeda a usput trazis ritam, ukoliko roster nakon toga ostane zdrav sa nosiocima.

 

partizan prosle sezone 1 nije imao ozbiljnih povreda bitnih igraca 2 imao je, po meni, najboljeg beka u evropi [punter] i top tri centra i visoko krilo [lessort i leday] a na sve to, exuma i nunnallyja kao faktor x i epizodistu smailagica koji je porobio zavrsnicu sezone.

 

e sad, navijaci partizana, entitled kakvi jesu, ocekuju minimum toliko a pozeljno korsk vise.

 

a kada se pogleda prosla sezona, tj serija i rezultata i igre negde od novaka djokovica do kraja sezone, jasno je da je to borderline perfect run, minus onaj fajt ..ali dotle je bio savrsen.

 

mnogo je tesko tako nesto ponoviti, ovo je liga sa cca 14 ravnopravnih timova, bez obzira na broj pobeda i poraza koji imajj, jer to je stvar pre svega drugog pasusa a onda i malo srece i slicno.

 

neophodno je imati lovu danas ali nije garant za neki uspeh.

  • +1 4
  • Hvala 2
Link to comment
27 minutes ago, garmonbozia said:

Ataman begs to differ 😀

 

Haha, dobro, da, no to jedan malo viši nivo investicija koji je nemoguć za naše, čak i ovako napumpano podneblje.

Link to comment
25 minutes ago, johan nagel said:

На страну што мислим да Кабокло колико год овако био ај да кажем кошаркашки неинтелигентан ипак може да постане сасвим добар евролигашки играч само треба истрпети све његове глупости јбг. У неку руку сличан пут је прешао и Лесор реално па је сад то што јесте. Не кажем да ће аутоматски и Кабокло бити али ја бих га лично задржао као бекап центра.

A ja bih ga profilisan da bude četvorka. Ima dosta brze noge, tako da mu ne bi bio problem da čuva brže igrače. Na skoku bi bio dominantan i bio bi lišen građenja pozicije na postu što realno ne zna da radi. Ima odličan šut za svoju visinu, tako da po meni ima materijala da se ide u tom smeru. A sad šta se dešava na treninzima i šta su njegove najveće prednosti, to zna stručni štab. Ograničen je, nervira me njegova energija, ali ga se ne bih odrekao tako lako. 

Link to comment
1 hour ago, Jimmy Kowalski said:

 

Ja ne znam sta ti u stvari hoces. Hoces da Zeljko ostane ili ode? Da ostane ali pod uslovom da se ne ponasa onako kako se ponasa kroz celu karijeru? Ja Zeljka prihvatam sa njegovim vrlinama i manama. Za mene vrline pretezu. Ti ocigledno ne smatras tako. Pa ok, ko god da smatra da sa Zeljkom nemamo perspektivu, da mu je vreme proslo, onda je legitimno da trazi da ode, ne vidim u cemu je problem. Kad kazem navijaci mislim i na tebe i na svakog drugog navijaca.

Hoću da se na svetu više ne prolije ni jedna dečija suzica... A kad pišem ovde, hoću da to neko i pročita, a ne da učita. Da neko nekog smenjuje i sl. Pa da me posledično i poštedi ironija tipa "dok ne smenimo Željka, nema nam života...Ostoja da mu kaže da se ne ljubimo, etc"

Link to comment
12 minutes ago, Vasilij Zajcev said:

Hoću da se na svetu više ne prolije ni jedna dečija suzica... A kad pišem ovde, hoću da to neko i pročita, a ne da učita. Da neko nekog smenjuje i sl. Pa da me posledično i poštedi ironija tipa "dok ne smenimo Željka, nema nam života...Ostoja da mu kaže da se ne ljubimo, etc"

 

Ovo je diskusioni forum, komentarisemo sta ko pise. Ako te nesto pitam ne mogu istovremeno i da ti ucitam. Sigurno da smatras da su tvoji ironicni postovi bolji od mojih, ali su i jedni i drugi legitimni u diskusiji. Ako te nerviram, slobodno me stavi na IL, tvoja stvar..

  • +1 2
Link to comment
15 minutes ago, smooth.Op said:

A ja bih ga profilisan da bude četvorka. Ima dosta brze noge, tako da mu ne bi bio problem da čuva brže igrače. Na skoku bi bio dominantan i bio bi lišen građenja pozicije na postu što realno ne zna da radi. Ima odličan šut za svoju visinu, tako da po meni ima materijala da se ide u tom smeru. A sad šta se dešava na treninzima i šta su njegove najveće prednosti, to zna stručni štab. Ograničen je, nervira me njegova energija, ali ga se ne bih odrekao tako lako. 


Па да океј нек буде бекап високи 4-5 што у суштини и јесте :D

 

Колико се сећам приче о њему он је типа на почетку каријере био више 3-4, није уопште играо центра па се временом померао све ближе кошу. Реално је висок, има добро тело, дугачке руке, солидну покретљивост, коректан шут са дистанце.. Има ту материјала да се ради с њим иако није баш више ни тако млад, капирам да има простора за напредак.

Link to comment
3 hours ago, Jesper23 said:

Oni su odradili vrhunsku doselekciju, da nisu uboli sa Nanom vjerovatno bi im plej in bio vrhunac sezone.

Mirota je već sad u godinama, a Matias je 5 godina mlađi i sad je definitivno u prajmu. Mirotin prajm je odavno pošao, ali kontam da je Mirota u decline-u bolji igrač od Matiasa u prajmu. Samo na sve to su se nakalemile povrede, vjerujem da će u ovim godinama teško sastaviti cijelu zdravu sezonu.

Pa prošla, ova a verovatno i naredna sezona su pokazali da je trenutno Lesor košarkaški daleko bolja opcija od Mirotića. U prajmu teško da bi se mogli i porediti ali od prajma Mirotića jedino što polako ostaje je prajm cena.

 

Plus je tu i ta opštenarodna/pravoslavna komponenta uz dozu patkometrije ko će da u Srbiju dovede svetog Mirotu. I tu se pokazalo da je bolje osloniti se na sirovu i iskrenu energiju koju donosi Lesor.

  • +1 2
Link to comment

nepopularno misljenje: smatram da bi sa ovakvim punterom i ledayom plus lessortom = dosli do playina + 5x tekmi protiv zvezde i toeto.

 

nije razlika partizan juce & danas, samo u lessortu, niti je lessort svemoguc, vec se hrani momentumom u ekipi.

Link to comment
6 minutes ago, *edited by mod said:

Pa prošla, ova a verovatno i naredna sezona su pokazali da je trenutno Lesor košarkaški daleko bolja opcija od Mirotića. U prajmu teško da bi se mogli i porediti ali od prajma Mirotića jedino što polako ostaje je prajm cena.

 

Plus je tu i ta opštenarodna/pravoslavna komponenta uz dozu patkometrije ko će da u Srbiju dovede svetog Mirotu. I tu se pokazalo da je bolje osloniti se na sirovu i iskrenu energiju koju donosi Lesor.

Brojke su im tu negdje, samo je Lezor bio prisutan cijelu sezonu i ozbiljan faktor. Mirota je napadački neuporedivo bolji, ali energija koju Lezor donosi nije zanemariva. Iskreno, samo zbog godišta bi izabrao prije Lezora, ali ako bi mi neko garantovao da će Mirota biti zdrav cijelu godinu, mislim da je lagan no brainer.

Link to comment
1 hour ago, uini said:

.

 

partizan prosle sezone 1 nije imao ozbiljnih povreda bitnih igraca

Ovo nije baš tačno, Aleksa je bio dobrano povređen + smo doveli Brodzijanskog da bi imali dovoljno igrača za treninge.

Link to comment
1 minute ago, *edited by mod said:

Ovo nije baš tačno, Aleksa je bio dobrano povređen + smo doveli Brodzijanskog da bi imali dovoljno igrača za treninge.

 

aleksa je treca liga bitan igrac   [I liga punter/leday/lessort, II liga nunnally/exum, III aleksa i slicni]

Link to comment
5 minutes ago, uini said:

nepopularno misljenje: smatram da bi sa ovakvim punterom i ledayom plus lessortom = dosli do playina + 5x tekmi protiv zvezde i toeto.

 

nije razlika partizan juce & danas, samo u lessortu, niti je lessort svemoguc, vec se hrani momentumom u ekipi.

Istina, ali je Lesor upravo ta vrsta igrača koji donosi momentum ekipi.

  • +1 3
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...