Jump to content

KKPFC u epizodi 23/24 “It’s coming home” part two


kud u maglu Simoviću

Recommended Posts

30 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

Ne, Calathes nam nije valjao. I jos uvek nam ne valja i dobro sto je otisao u Monako..

 

 

Dok se ne resimo Zeljka sto nas cascava prisustvom na klupi, nema nam oporavka..

Kapiram da si ironičan ali se lako može desiti da je ta ironija jedino što će ti ostati kad Željko ode.. Da ne kažem kao u slučaju Kaminskog. Lik je debelo prošišao svoj trenerski zenit, a postaje i ozbiljan zarobljenik sopstvene sujete. Ja ne bih voleo da gledam kako mu skalp skidaju kojekakvi anonimusi u nekom Limožu ili Klužu, a već hoda tom utabanom stazom..

 

Što se Kalatesa tiče, on je svoj tim odveo na F4, a možemo mi da ga hejtujemo i nazivamo Nikom d brikom do ujutru. Staromodni plej je vrsta koja nije izumrela i neće ga još neko vreme zameniti ni tri bol hendlera sve da ispletu još tri miliona kikica.

  • +1 3
Link to comment

Не знам можемо сад да нагађамо о цифрама али је Атаман скоро причајући о Лесору рекао да му је он био први на листи жеља, тако да су га очито баш желели, вероватно нису жалили пара. Свакако из наше садашње перспективе требало је да му дамо бланко чек јер се показало да нам је био апсолутно најважнији играч и неко кога очито не можемо да надокнадимо.

  • +1 1
Link to comment

ne mislim da je zeljko prosisao svoj trenerski zenit. prosle godine smo odrali taj real koji je lagano posle osvojio titulu.

pofodio je i sa sellekcijom i sve je bilo na mesru. 

igrali smo neko vreme odlicnu kosarku na evroligaskom nivou.

ove godine se nije mnogo toga poklopilo. saga mirotic, saga madar, krpljenje a sve manje kvaliteta iz USA, svi igraci pomerwni bar malo iz svojih najboljih pozicija, iznudjena pojacamja, povrede igraca, slab razvoj nekih domacih igraca od kojih se dosta ocekivalo i sl. 

exum i lesor su nam bili premije. tesko ce se ponoviti takav ubod. jzzuzetan napredak su napravili, dobili samopouzdanje toliko da i h i sad to drzi.

videcemo od oktobra sta ce sve biti. 

 

 

  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, Vasilij Zajcev said:

Kapiram da si ironičan ali se lako može desiti da je ta ironija jedino što će ti ostati kad Željko ode.. Da ne kažem kao u slučaju Kaminskog. Lik je debelo prošišao svoj trenerski zenit, a postaje i ozbiljan zarobljenik sopstvene sujete. Ja ne bih voleo da gledam kako mu skalp skidaju kojekakvi anonimusi u nekom Limožu ili Klužu, a već hoda tom utabanom stazom..

 

Što se Kalatesa tiče, on je svoj tim odveo na F4, a možemo mi da ga hejtujemo i nazivamo Nikom d brikom do ujutru. Staromodni plej je vrsta koja nije izumrela i neće ga još neko vreme zameniti ni tri bol hendlera sve da ispletu još tri miliona kikica.

 

Mi smo prosle godine u prvoj EL sezoni stigli na korak od F4. Da smo zaista eliminisali Real to bi bio nevidjeni podvig. Neko je selektirao tu ekipu i vodio. Pitam se ko?

 

Mozda ce sledece sezone Pao sa Atamanom da fula i bude bez trofeja, pa cemo onda da citamo kako je i njegovo vreme proslo.

Link to comment

Željko je tu tri godine i ima najveće budžete u istoriji kluba. Za te tri godine osvojio je jedan trofej, a ovu sezonu je otvorio gubeći od fuckin Studentskog centra, a zatvorio sa 0:6 od Sferopulosa. Ni jednom, ali bukvalno ni jednom nije preuzeo odgovornost na sebe. Zato kažem da počinje da liči na jednog drugog kome je sujeta došla karijere..

  • +1 2
Link to comment

Sta znaci preuzeti odgovornost? Posto ce treneri milion puta reci da oni preuzimaju odgovornost za neki neuspeh (i Zeljko ce to reci isto), ali sem ostavke nista drugo nije preuzimanje odgovornosti.

 

Posto on nece dati ostavku, onda jedino navijaci da skandiraju da ode. Treca opcija ne postoji. Ostoja nas je sve zajebao sto mu je produzio ugovor pre finala ABA, umesto da je lepo sacekao, pa bi onda imao lep izgovor da kaze "dao sam Zeljku najvece budzete u istoriji kluba, a on uzeo samo 1 trofej u tri godine" i da se ne ljubimo..

Link to comment

Preuzeti odgovornost znači reći ja sam pogrešio, bez ALI nakon čega sledi još dvesta krivaca.

  • +1 2
  • Tužno 2
Link to comment
2 minutes ago, Dankan Ajdaho said:

Preuzeti odgovornost znači reći ja sam pogrešio, bez ALI nakon čega sledi još dvesta krivaca.

 

Zeljko je oduvek bio sore loser, kao sto su i mnogi drugi treneri. Pravio je greske i imao neuspesne sezone i u prethodnim klubovima i u reprezentaciji. I tu i tamo imao i neke uspehe.

 

Reci da je neko sujetni trener mu skoro dodje ko pleonazam, posto slabo da ima nesujetnih.

  • +1 1
Link to comment
8 hours ago, Jimmy Kowalski said:

Sta znaci preuzeti odgovornost? Posto ce treneri milion puta reci da oni preuzimaju odgovornost za neki neuspeh (i Zeljko ce to reci isto), ali sem ostavke nista drugo nije preuzimanje odgovornosti.

 

Posto on nece dati ostavku, onda jedino navijaci da skandiraju da ode. Treca opcija ne postoji. Ostoja nas je sve zajebao sto mu je produzio ugovor pre finala ABA, umesto da je lepo sacekao, pa bi onda imao lep izgovor da kaze "dao sam Zeljku najvece budzete u istoriji kluba, a on uzeo samo 1 trofej u tri godine" i da se ne ljubimo..

Neće njemu navijači nikad skandirati da ode i ti to dobro znaš, zato i nastavljaš sa tom ironijom.. Ali dobrotm, što bi naši navijači bili pošteđeni tog opšteg društvenog trenda idolopoklonstva, spuštenog po vertikali od vrhovnog vođe, preko ovog čačanskog dueta u KK, pa do najnižih pora društva.. Sve je njih narod izabrao i većinski im skandira da ostanu/potpišu novi ugovor. I svima im je neko drugi kriv, psihu kvinta, limaru ćoki, Žocu Svi Znamo I Sve Je Jasno Ko... 

 

Poslednji put kad sam guglao to ponašanje se zvalo "eksternizacija odgovornosti", samo što sam to radio da si objasnim ponašanje svoje dece u nekom predpubertetskom stanju. Ali opet dobrotm, narodu je to infatilno ponašanje očigledno dovoljno, doklegod ima hleba i igara. Mene čude ljudi ovde...mada serem, i ovde je odavno mnogo toga prestalo da me čudi.

  • +1 5
Link to comment
Posted (edited)

Partizan pred prelazni rok ima 3 problema koje mora nekako da premosti i napravi konkurentan tim.

1. Zakopati ratne sekire sa zalizanim jer je kod njega većina igrača. Ako Savić to neće, ne želi, etc. - uručiti mu otkaz.

2. Globalni rast cena igrača koji iole vrede na tržištu u evropi. Koliko vidim već su počeli da se daju ugovori oko 20 - 40% veći igračima koji su kvalitet u evropi.

3. Veoma slaba mogućnost dovođenja igrače iz usa u evropu jer bi pre igrali razvojnu ligu i čekali svoju šansu.

Ima i 4. problem koji doduše ne želimo sebi da priznamo (barem neki) a to je lišavanje škarta u timu koji su još pod ugovorom. Pogotovo to važi za domaće igrače koji ne vrede ni za aba ligu a kamoli za evroligu.

Ogroman posao čeka KK Partizan na leto, mora se dati dosta para a ne sme se pogrešiti + nema osnova za poskupljenje sezonskih karata zbog fejla ove sezone.

Edited by BlackGeorge
  • +1 5
Link to comment
11 hours ago, Jimmy Kowalski said:

Jedini koje odradio savrsen prelazni rok je Pao. Ostalima vise srece u sledecem prelaznom roku..

Oni su odradili vrhunsku doselekciju, da nisu uboli sa Nanom vjerovatno bi im plej in bio vrhunac sezone.

10 hours ago, *edited by mod said:

Rekao bih da naši problemi nisu krenuli onda kada je Mirotić podlegao pritisku i povukao se, već pre toga tj onda kada je procenjeno da je najbolje da se pusti Lesor kako bi se oslobodio prostor za Mirotu.

Mirota je već sad u godinama, a Matias je 5 godina mlađi i sad je definitivno u prajmu. Mirotin prajm je odavno pošao, ali kontam da je Mirota u decline-u bolji igrač od Matiasa u prajmu. Samo na sve to su se nakalemile povrede, vjerujem da će u ovim godinama teško sastaviti cijelu zdravu sezonu.

  • +1 1
Link to comment
11 hours ago, johan nagel said:

Не знам можемо сад да нагађамо о цифрама али је Атаман скоро причајући о Лесору рекао да му је он био први на листи жеља, тако да су га очито баш желели, вероватно нису жалили пара. Свакако из наше садашње перспективе требало је да му дамо бланко чек јер се показало да нам је био апсолутно најважнији играч и неко кога очито не можемо да надокнадимо.

Lesor u PAO ima samo malo više nego što je Frenk imao kod nas.

  • Tužno 3
Link to comment
3 hours ago, Vasilij Zajcev said:

Neće njemu navijači nikad skandirati da ode i ti to dobro znaš, zato i nastavljaš sa tom ironijom.. Ali dobrotm, što bi naši navijači bili pošteđeni tog opšteg društvenog trenda idolopoklonstva, spuštenog po vertikali od vrhovnog vođe, preko ovog čačanskog dueta u KK, pa do najnižih pora društva.. Sve je njih narod izabrao i većinski im skandira da ostanu/potpišu novi ugovor. I svima im je neko drugi kriv, psihu kvinta, limaru ćoki, Žocu Svi Znamo I Sve Je Jasno Ko... 

 

Poslednji put kad sam guglao to ponašanje se zvalo "eksternizacija odgovornosti", samo što sam to radio da si objasnim ponašanje svoje dece u nekom predpubertetskom stanju. Ali opet dobrotm, narodu je to infatilno ponašanje očigledno dovoljno, doklegod ima hleba i igara. Mene čude ljudi ovde...mada serem, i ovde je odavno mnogo toga prestalo da me čudi.

 

Ja ne znam sta ti u stvari hoces. Hoces da Zeljko ostane ili ode? Da ostane ali pod uslovom da se ne ponasa onako kako se ponasa kroz celu karijeru? Ja Zeljka prihvatam sa njegovim vrlinama i manama. Za mene vrline pretezu. Ti ocigledno ne smatras tako. Pa ok, ko god da smatra da sa Zeljkom nemamo perspektivu, da mu je vreme proslo, onda je legitimno da trazi da ode, ne vidim u cemu je problem. Kad kazem navijaci mislim i na tebe i na svakog drugog navijaca.

 

2 hours ago, BlackGeorge said:

Partizan pred prelazni rok ima 3 problema koje mora nekako da premosti i napravi konkurentan tim.

1. Zakopati ratne sekire sa zalizanim jer je kod njega većina igrača. Ako Savić to neće, ne želi, etc. - uručiti mu otkaz.

2. Globalni rast cena igrača koji iole vrede na tržištu u evropi. Koliko vidim već su počeli da se daju ugovori oko 20 - 40% veći igračima koji su kvalitet u evropi.

3. Veoma slaba mogućnost dovođenja igrače iz usa u evropu jer bi pre igrali razvojnu ligu i čekali svoju šansu.

Ima i 4. problem koji doduše ne želimo sebi da priznamo (barem neki) a to je lišavanje škarta u timu koji su još pod ugovorom. Pogotovo to važi za domaće igrače koji ne vrede ni za aba ligu a kamoli za evroligu.

Ogroman posao čeka KK Partizan na leto, mora se dati dosta para a ne sme se pogrešiti + nema osnova za poskupljenje sezonskih karata zbog fejla ove sezone.

 

A sto ne sme pogresiti? Sta ce se desiti ako pogresi?

  • +1 2
Link to comment

@Milošica
 

Па то генерално и има смисла јер је дошао директно из Нба као неко ко ипак има одређено име иако је јасно у силазној путањи. Опет се ту онда враћамо на Миротића јер је утисак да им је он помутио разум и да кад су га ту издували а већ остали без Лесора, преплатили су играча наводно Миротићевских карактеристика и закрпили додатно са Кабоклом за укупно више лове него што је било довољно да потенцијално задрже Лесора. На крају се то испоставило као приличан промашај.

  • +1 1
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...