Jump to content
IGNORED

Rusija


Recommended Posts

@barba Sve je to lepo...

 

2 hours ago, barba said:

Organizovani kriminal je u senci , gde mu je mesto, kao i svuda u normalnom svetu..Bezbednost obicnog coveka na ulici, u svakodnevnom zivotu takva, da nemam problem svoje klince da pustam prakticno svuda same...

 

dok ne dirneš u osinjak, ili osinjak (više pacovska kolonija) po svom nahođenju shvati tvoje reči ili dela. Fedoru Emilianenku, legendi borilačkih sportova i jednom od najpopularnijih Rusa danas, šesnaestogodišnju ćerku su na sred ulice prebili jer se negativno izrazio (i to prilično blagim i biranim rečima) o mma borbama maloletnika od kojih su neki imali 9 godina, naravno u organizaciji Kadirova.

 

Gledam na YT one ulične ankete, ljudi su bukvalno preplašeni, ne smeju da kažu jednu reč protiv vlasti - jebeš ti takvu zemlju (Srbija included) u kojoj te zbog izrečene najočiglednije istine proguta mrak.

  • Hvala 1
Link to comment
15 minutes ago, zorglub said:

@barba Sve je to lepo...

 

 

dok ne dirneš u osinjak, ili osinjak (više pacovska kolonija) po svom nahođenju shvati tvoje reči ili dela. Fedoru Emilianenku, legendi borilačkih sportova i jednom od najpopularnijih Rusa danas, šesnaestogodišnju ćerku su na sred ulice prebili jer se negativno izrazio (i to prilično blagim i biranim rečima) o mma borbama maloletnika od kojih su neki imali 9 godina, naravno u organizaciji Kadirova.

 

Gledam na YT one ulične ankete, ljudi su bukvalno preplašeni, ne smeju da kažu jednu reč protiv vlasti - jebeš ti takvu zemlju (Srbija included) u kojoj te zbog izrečene najočiglednije istine proguta mrak.

 

.

 

Da razjasnim nesto, moj post je odgovor na pitanje o rezultatima vlasti, pozitivnim...da sam dobio pitanje o gresima, koje sam takodje naveo u postu , pisao bih o gresima...To o cemu ti pises spada u grupu grehova...ne malu grupu...ja naprimer uopste neznam za taj slucaj, provericu kasnije, mada uopste ne dovodim u sumnju tvoje reci...

 

Kako to izgleda odavde...Prvo sto skapiras ovde, to je velicina Rusije, u svakom smislu. Drustveni zivot je neverovatno bogat, milion nekih subkultura, koji ako ne zele mogu uopste da nemaju kontakt sa 'spoljnim' svetom... To je razlog zasto takav dogadjaj ostane neprimecen, osim za svet koji to prati, ili je njegov deo, a to je uvek mali deo...

Isto tako i sa politikom, rusi su prilicno apoliticni narod, verovatno je to trag SSSR...isto tako i sa ratom, pa imam utisak kad sam u nekom drustvu da je to tema koja samo mene interesuje...

 

Moje misljenje da je taj strah od vlasti uzasno  preuvelican i da ga kao takvog nema u tom obimu kao sto se predstavlja...za razliku od ratnih strategija, tenkovima i avionima  o politici nesto znam, iako sam iz politike izasao pre dvadeset godina , kad sam i definitivno napustio Srbiju...

 

 

Ne zeli ova vlast jednoumlje, lik je suvise pametan da bi zatvorio ventil na ekspres loncu i rizikovao njegovu eksploziju...veoma zajeban igrac...

 

 

Kadirov je vise izuzetak koji potvrdjuje pravilo,...istina , delom govori o tome kako je postrojena vlast u drzavi , ali za obican svet to su nepotrebne visine koje ga uopste neinteresuju...Kadirov je skot koji je plata za mir na Kavkazu...

Sve dobro o cemu sam pisao, nije proizvod samog Putina, ili hijerarhije u vlasti...vec vise njegove sposobnosti i oliticke pameti, da realno vodjenje drzave ' na zemlji' preda tehnokratama u vladi ili Narodnoj banci, ciji posao nije da velicaju lik i delo, prakticno nikad ne govore o njemu, vec da zaista rade nesto za bolje funkcionisanje drzave...

 

 

 

 

 

 

.

  • Hvala 2
Link to comment
On 20.6.2023. at 16:09, barba said:

pre neki dan razgovaram sa drugaricom u Nemackoj, ne znam da li je to istina, ovde jos ima ljudi koji zive tamo. Muzu zakazan MRT kicme za dva meseca....

Apsolutno istina - naravno ako se smatra da pacijent može da čeka tj. ako nije brzorazvijajuće/akutno stanje... I u mnogim drugim razvijenim zemljama.

 

On 20.6.2023. at 20:34, barba said:

Isto tako i sa politikom, rusi su prilicno apoliticni narod, verovatno je to trag SSSR...isto tako i sa ratom, pa imam utisak kad sam u nekom drustvu da je to tema koja samo mene interesuje...

Ja pratim https://www.youtube.com/c/1420channel ankete. I ima tih apolitičnih, ali mnogo je više preplašenih da javno kritikuju vlast. I ne samo u vezi rata, već i kad ih pitaju za bilo kakav stav o vlasti, meni je neverovatno koliko ljudi kaže da ne smiju javno da saopšte kritički stav. Mislim da u Srbiji nije ni blizu toliko, kod nas možda tek 30ak % državno zaposlenih ne bi smelo da se izjasni...

Snimio je par anketa i u Belorusiji, i neverovatno je koliko su belorusi hrabriji za kritiku vlasti.

Link to comment
18 minutes ago, Spooky said:

Ja pratim https://www.youtube.com/c/1420channel ankete. I ima tih apolitičnih, ali mnogo je više preplašenih da javno kritikuju vlast. I ne samo u vezi rata, već i kad ih pitaju za bilo kakav stav o vlasti, meni je neverovatno koliko ljudi kaže da ne smiju javno da saopšte kritički stav. Mislim da u Srbiji nije ni blizu toliko, kod nas možda tek 30ak % državno zaposlenih ne bi smelo da se izjasni...


Snimio je par anketa i u Belorusiji, i neverovatno je koliko su belorusi hrabriji za kritiku vlasti.

 

sve je gore svake godine, rekao bi od krize 2008. 

 

treba uzeti u obzir da je zemlja u ratu , nema mesta za opoziciju sada. meni je to razumljivo i verujem da je tako skoro svuda za vreme rata. 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...