Jump to content
IGNORED

Premier League 2023-24


ArleKino
Valk
Message added by Valk,

Topik Premier lige je posvećen našem dragom ArleKinu, koji više nije sa nama.

Nadamo se da se u džennetu čuje grmljavina topova sa Emirata, dok ti pikaš lopte na Hajberiju.

Recommended Posts

21 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Kao što je rekao Carragher tokom prenosa, neće ovde jedan novi igrač ništa da promeni; vidi se da ne veruju u to što im on traži da igraju, pola igrača sve preko kurca nešto pokušava.

 

Posle jedne odgledane utakmice, spreman sam da iznesem smelu prognozu: Flopari će se FSG zahvaliti na saradnji do kraja ove sezone :sad:

 

Upravo zbog toga sam iz prognoze sezone izbacio Lpool iz top4. Mozda nece bataliti saradnju, ipak Klopara ima kredita, ali nastavice gdje je stao, ako ne bude instant rezultata stvorice se pritisak i otaljavati sezonu. Nece vam pomoci ni 6:0 protiv Junajteda. Celsi ima duzu klupu, Poketino ce to prosejati kako treba, Nkuku i Kaisedo jos.. strasan izbor igraca na raspolaganju.

Link to comment

 Da završim ono oko nadoknade vremena za vreme Svetskog prvenstva...

 

Dobro sam zapamtio, od 48 utakmica u prvoj fazi čak 13 je imalo nadoknadu veću od 10 minuta u barem jednom poluvremenu dok je u drugoj fazi od 16 imalo samo 2...eto neka bude da je uzorak mali i da je slučajnost da su skoro sve rekordne nadoknade bile drugog dana prvenstva (ne računajući pomenutu horor povredu golmana).

 

Izvor i neki članci na tu temu:

https://optaplayerstats.statsperform.com/en_GB/soccer/fifa-world-cup-2022-qatar/2a8elwzsufmguwymxbshcx756/opta-player-stats

https://www.eurosport.com/football/world-cup/2018/why-is-there-so-much-added-time-at-the-2022-qatar-world-cup-iconic-referee-pierluigi-collina-explain_sto9238546/story.shtml

https://www.squawka.com/en/world-cup-added-time/

 

 

Dovoljno dugo pratim fudbal da znam da se bilo kakva preporuka u suđenju najrevnosnije sprovodi na samom početku da bi se posle po inerciji lagano vratili na staro, promena pravila upisana u knjigu je nešto drugo....

Link to comment
1 hour ago, Weenie Pooh said:

 

Kao što je rekao Carragher tokom prenosa, neće ovde jedan novi igrač ništa da promeni; vidi se da ne veruju u to što im on traži da igraju, pola igrača sve preko kurca nešto pokušava.

 

Posle jedne odgledane utakmice, spreman sam da iznesem smelu prognozu: Flopari će se FSG zahvaliti na saradnji do kraja ove sezone :sad:

 

Možda se povredi Darwin pa mu se namesti, kao sredinom prošle sezone... :fantom:

Link to comment
1 hour ago, kipo said:

Mozda nece bataliti saradnju, ipak Klopara ima kredita, ali nastavice gdje je stao

 

Imao je kredita, ali ga je i trošio prošle sezone. Ako nastavi istim putem, tu povratka više neće biti.

 

Isto će ovako da zaokrene ka Džon Lenon aerodromu sa rancem na leđima:

 

1 minute ago, radisa said:

Možda se povredi Darwin pa mu se namesti, kao sredinom prošle sezone... :fantom:

 

Ma nije samo do Darwina, vidiš da su mu igrači javno pokazuju nezadovoljstvo već u prvoj utakmici sezone. Jedan Salah, obično najopušteniji i najkooperativniji, ti se nešto izdrkava kad ga povlačiš sa terena... ako nemaš više ni toliko autoriteta, nećeš ništa izvući od njih.

 

Morao je da dovede mnogo više od dva-tri nova igrača ako je hteo da krene ispočetka i motiviše ih kao ranije.

 

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, harper said:

Ali, kakvi su Argentinci psi, samo cekam kad ce Enco i Mekalister da povade nozeve i izbodu jedan drugog a pre par meseci su zajedno osvojili WC.:laugh:

 

Image

  • +1 2
Link to comment
30 minutes ago, renne said:

Pa jesi li gledao WWC?

Isto su dugačke nadoknade, bilo ih je dosta po 10+

 

 O tome i govorim, WC je u početku bio pun nadoknada sa 10 plus minuta, u drugoj fazi takmičenja bilo ih je manje, baš kao što će se i na kraju PL pokazati da su najveće nadoknade prosečno bile u prvih pet-šest kola....neću na ovu temu više svakako ovde....

 

 

Link to comment
18 minutes ago, renne said:

Juče i dan ore toga su produžeci na wc u 1/4 bili 7, 10, 11 minuta

Očigledno da nisi gledao, a pričaš kao da jesi

 

 (Neću više o ovome....Hoće posle 10 min :D)

 

Sad nisam ni Svetsko prvenstvo gledao :gospode:...ništa drugo ni ne radim u životu osim što gledam fudbal na TV...

 

Prvo je kolo i tim A kao izraziti favorit igra protiv tima B, mi ne znamo tačno šta sve ulazi u nadoknadu vremena, pretpostavljamo gledanje VAR-a, izmene igrača, ulasci fizioterapeuta i slično...Sudija nazovimo ga Jones bude revnosan i nadoknada bude u prvom npr 7 a u drugom 11 minuta što bude presudno da ekipa A postigne tada golove i uzme tri boda, sve u redu !

E sad zamislimo da konkurent timu A, tim C gra protiv tima B u petnaestom kolu, na utakmici bude u sekund isto "mrtvog vremena" ali drugi sudija nazovimo ga Peters odluči da nadoknada bude upola manja po poluvremenu i rezultat ostane 0:0 i titulu ili plasman u Evropu odluče ta dva boda. Imaginarnom sudiji Petersu niko ne zamera jer se na poštovanje "preporuke" ne gleda isto u avgustu i u novembru mesecu...

Link to comment

ja sam gledao svecko. finale sam gledao ponovo relativno skoro sa mojim butragenjom. bilo je dosuđeno +8 minuta, a igrali su skoro 10

a holandija je dala gol argentini u otprilike 12-13 min. nadoknade, pa su igrali još minut-dva posle toga.

 

bio je zimus baš u vreme sveckog o tome tekst na 538.com kod onog pokeraša silvera. koliko je prosečna nadoknada, koliko golova pada u nadoknadi, koliko bi nadoknada trebala da se produži i tako te stvari.

 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...