Jump to content
IGNORED

Premier League 2023-24


ArleKino
Valk
Message added by Valk,

Topik Premier lige je posvećen našem dragom ArleKinu, koji više nije sa nama.

Nadamo se da se u džennetu čuje grmljavina topova sa Emirata, dok ti pikaš lopte na Hajberiju.

Recommended Posts

42 minutes ago, Milošica said:

Meni je to sa nadoknadama super.

 

Kao da se po difoltu pljuje po novim stvarima.


Isprovociran nadoknadom od 11 minuta,  pogledao sam ponovo prvo poluvreme (fast forward uglavnom) i štopao prekide. Elem, rezultat je takav da je ovih 11 minuta verovatno umanjeno koliko je realno trebalo da nadoknade, skoro pola poluvremena se nije igralo lopte. do 45:00 sam skupio 17 minuta prekida uključujući (samo) proslave golova i ne uključujući aute i sitne faulove. S obzirom da se gol u nadoknadi i proslava (od cca 73 sekunde) nije računala pošto je odsvirao u 56:00 kraj prvog poluvremena, od tih 17:00 minuta prekida možemo oduzeti oko 3:00 minuta za 3 gola (proslave trajale 50, 50 i 70 sekundi) što izadje na 14 minuta čistog mrtvila od igre. Tome treba dodati i ceo minut koliko se igralo posle prekršaja Sona pre nego što je VAR aktiviran i što se ne bi računalo šta god da se desilo. Dakle realna nadoknada je trebala biti 15 minuta. 
 

Gde sam štopao vreme: VAR, izmena, prekidi zbog ukazivanja pomoći, prekidi kada su dodeljivani žuti kartoni, faul kod slobodnjaka za prvi gol Tott-a jer je potrajao, korneri i gol auti (koji svaki traju 20-30 sekundi minimum). 

 

 

  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment

televizije još uvek ne mogu da se naviknu na novu realnost da utakmice traju duže od dva sata, i da ne mogu više tako da planiraju programsku šemu,  ali i sama PL koja je donela nove preporuke i dalje zakazuje utakmice na dva sata razmaka i sad moraju odlažu početak druge utakmice

  • +1 2
Link to comment
4 minutes ago, ducca said:

Isprovociran nadoknadom od 11 minuta,  pogledao sam ponovo prvo poluvreme (fast forward uglavnom) i štopao prekide. Elem, rezultat je takav da je ovih 11 minuta verovatno umanjeno koliko je realno trebalo da nadoknade, skoro pola poluvremena se nije igralo lopte.

 

To nije ništa novo, retko se odigra više od efektivnih 60 minuta fudbala (prosek je oko 55), ali takva je priroda igre.

 

Ako hoćemo čistu efektivu, onda neka se lepo promene pravila, uvede štopovanje kao u drugim sportovima, ali i skrati vreme sa na tačnih 60 pa da ne bude ni sekunde manje.

 

Ovo cinculiranje - da pravila ostanu nepromenjena ali da disincentivizujemo igrače od zloupotrebe istih - ne služi ničemu.

  • +1 2
Link to comment
4 minutes ago, ducca said:


Isprovociran nadoknadom od 11 minuta,  pogledao sam ponovo prvo poluvreme (fast forward uglavnom) i štopao prekide. Elem, rezultat je takav da je ovih 11 minuta verovatno umanjeno koliko je realno trebalo da nadoknade, skoro pola poluvremena se nije igralo lopte. do 45:00 sam skupio 17 minuta prekida uključujući (samo) proslave golova i ne uključujući aute i sitne faulove. S obzirom da se gol u nadoknadi i proslava (od cca 73 sekunde) nije računala pošto je odsvirao u 56:00 kraj prvog poluvremena, od tih 17:00 minuta prekida možemo oduzeti oko 3:00 minuta za 3 gola (proslave trajale 50, 50 i 70 sekundi) što izadje na 14 minuta čistog mrtvila od igre. Tome treba dodati i ceo minut koliko se igralo posle prekršaja Sona pre nego što je VAR aktiviran i što se ne bi računalo šta god da se desilo. Dakle realna nadoknada je trebala biti 15 minuta. 
 

Gde sam štopao vreme: VAR, izmena, prekidi zbog ukazivanja pomoći, prekidi kada su dodeljivani žuti kartoni, faul kod slobodnjaka za prvi gol Tott-a jer je potrajao, korneri i gol auti (koji svaki traju 20-30 sekundi minimum). 

 

 

 

 Sve tačno...ali radi se o preporuci, nije FIFA propisala novo pravilo, uostalom kada se pričalo o tome, bilo je govora da se vreme zaustavlja dok lopta nije u igri ali bi poluvreme trajalo 30 a ne 45 minuta

 

Dakle na sudiji je da proceni šta će ući u mrtvo vreme, a to može biti dosta proizvoljno i zavisiće od stila suđenja. Takođe za vreme Svetskog prvenstva su nadoknade u početku bile 15 plus minuta po poluvremenu da bi se ka finalu postepeno smanjivale, o tome ja govorim, kada je "preporuka" u pitanju a ne novo pravilo....

Link to comment
25 minutes ago, John Coltrane said:

@Weenie Pooh 

 

Klopara ladno ostavio MekAlistera samog na vetrometini?

 

Nije, biće tu TAA da mu pravi društvo :cry:

 

Ludi Flopara reinvertuje piramidu, vraća nas na 2-3-5 formaciju iz devetnaestog veka:

Alisson

Konate VVD

TAA Mac Allister Robertson

Salah Szobo Jota Gakpo Diaz

 

Allahumma inni as'aluka bi-razakika an yashfiyaka :ziga::ziga::ziga::ziga::ziga:

 

Link to comment
20 minutes ago, ducca said:


Isprovociran nadoknadom od 11 minuta,  pogledao sam ponovo prvo poluvreme (fast forward uglavnom) i štopao prekide. Elem, rezultat je takav da je ovih 11 minuta verovatno umanjeno koliko je realno trebalo da nadoknade, skoro pola poluvremena se nije igralo lopte. do 45:00 sam skupio 17 minuta prekida uključujući (samo) proslave golova i ne uključujući aute i sitne faulove. S obzirom da se gol u nadoknadi i proslava (od cca 73 sekunde) nije računala pošto je odsvirao u 56:00 kraj prvog poluvremena, od tih 17:00 minuta prekida možemo oduzeti oko 3:00 minuta za 3 gola (proslave trajale 50, 50 i 70 sekundi) što izadje na 14 minuta čistog mrtvila od igre. Tome treba dodati i ceo minut koliko se igralo posle prekršaja Sona pre nego što je VAR aktiviran i što se ne bi računalo šta god da se desilo. Dakle realna nadoknada je trebala biti 15 minuta. 
 

Gde sam štopao vreme: VAR, izmena, prekidi zbog ukazivanja pomoći, prekidi kada su dodeljivani žuti kartoni, faul kod slobodnjaka za prvi gol Tott-a jer je potrajao, korneri i gol auti (koji svaki traju 20-30 sekundi minimum). 

 

 

Ajde i drugo :D Samo 4 min a bilo prekida, izmjena, povreda..

Link to comment
8 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Nije, biće tu TAA da mu pravi društvo :cry:

 

Ludi Flopara reinvertuje piramidu, vraća nas na 2-3-5 formaciju iz devetnaestog veka:

Alisson

Konate VVD

TAA Mac Allister Robertson

Salah Szobo Jota Gakpo Diaz

 

Allahumma inni as'aluka bi-razakika an yashfiyaka :ziga::ziga::ziga::ziga::ziga:

 

 

Klop aka Džonatan Vilson.

 

 

Gost u studiju Starižd obučen u belo, razrdljene majice da se vide maljave grudi, krstača na mindjuši, braaate.

Link to comment

Vicario ne uliva poverenje ali ajd... dajmo mu vremena da se malo odbrana uigra.

Van De Veen deluje da može. Videćemo

Medison je ono što je falilo Totenhemu od odlaska Eriksena.

Bisuma vaskrsao.

RicharliSon duo - pakao. Mada ni Kuluševski nije danas nešto bolji bio.

Bod kao kuća

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, John Coltrane said:

Klop aka Džonatan Vilson.

 

Moraće Wilson još jednu knjigu da napiše ako se ovo nekim čudom primi.

 

1 minute ago, John Coltrane said:

Gost u studiju Starižd obučen u belo, razrdljene majice da se vide maljave grudi, krstača na mindjuši, braaate.

 

Dripping.

 

giphy.gif

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...