Jump to content
IGNORED

Premier League 2023-24


ArleKino
Valk
Message added by Valk,

Topik Premier lige je posvećen našem dragom ArleKinu, koji više nije sa nama.

Nadamo se da se u džennetu čuje grmljavina topova sa Emirata, dok ti pikaš lopte na Hajberiju.

Recommended Posts

Sreća pa su vratili ENG komentatore na PL TV. 
Ova budala sa Arene urla bez obzira šta prenosi, a tek večeras svršava kad je u 15min palo već 3 gola.

  • +1 1
Link to comment
11 hours ago, Mindaugas Žukauskas said:

Dobro se zakuvalo u Vest Hemu, tri brza gola i jedan nedosuđen prnal za goste

 

Razmišljao sam o ovom dosta. Nema šanse da se za ono dosudi penal, pogotovo u engleskoj, ne sećam se da sam ikad video penal za nešto slično, suci obično samo odmahnu i kažu idemo dalje..... ali lično mislim da bi morao da bude. Igra bi bila čistija, imao bi dva penala po utakmici tokom dva ili tri kola, a onda bi se odbrane navikle i bilo bi bolje. 

 

Inače, dobio si 4-2, imaš igrača sa het trikom, a golman ti je ozbiljan kandidat za igrača utakmice....mislim da je to nešto što sasvim dovoljno govori. 

Link to comment
1 hour ago, Jean-Luc Picard said:

ne sećam se da sam ikad video penal za nešto slično,

 

Za barge u leđa u kaznenom prostoru? Toga ima kolko oćeš. Napadač predribla, namesti leđa, odbrambeni ga pokupi i to je to. Nema tu nikakve metafizike, Kuduz kao i skoro svaki drugi napadač kad se nađe u odbrani sopstvenog šesnaesterca, uglavnom pravi više štete nego koristi. U želji da rempluje protivnika, promašuje totalno i ne ostvaruje kontakt side-to-side, nego ga izuva s leđa. Ali bukvalno školski primer faula i kaznenog udarca. Sudija valjda bio zatečen situacijom ili šta već, ili ga je zbunilo što je Regilon bežao iz kaznenog, ali ono se mora dunuti u realnom vremenu. 

Link to comment
10 hours ago, Mindaugas Žukauskas said:

 

Imas li neki komentar/misljenje o onom ponistenom golu VVD?

Rado bih procitao.

Link to comment
5 minutes ago, radnik said:

Imas li neki komentar/misljenje o onom ponistenom golu VVD?

Rado bih procitao.

 

Nisam gledao tekmu, sad sam pogledao hajlajte. Dosta zanimljiva i slojevita situacija. Skoro je Anri pričao na ovu temu, ako se igrač nalazi u ofsajd položaju, dužan je da na svaki način pokaže da ne želi da učestvuje u akciji, ukoliko želi da claimuje pasivnost. Ovde to nije slučaj, Endo je došao samo sa ciljem da zaustavi protivnika, i svesno bira da učestvuje u igri, iako se nalazi u ofsajd položaju. Da stvar bude lakša po suce, zaustavlja baš onog igrača koji je krenuo na Van Dajka, koji je na kraju i zabio gol. 

 

Zašto sam rekao da je situacija slojevita? Svaki put kada igrač ne gleda loptu, i cilj mu je samo da prepreči protivnika, sudi se faul po defaultu. Čak i da nije bio u ofsajdu, Endo ovde pravi čist faul, koji bi sudija trebalo da vidi i sudi u realnom vremenu. Ono što mene interesuje je da li bi gol bio poništen da Endo nije bio u ofsajdu, tj. da li ovakav faul podleže intervenciji VAR kao clear and obvious error. Ponavljam, faul je školski i potpuno ispravna odluka ako ga on field sudija dosudi.

 

Da sumiram, opravdano pogrešan gol IMO, i to po 2 osnova: faul i ofsajd.

  • Haha 2
  • Hvala 1
Link to comment

Vile nas nosaju, a tek 5-6 minuta. 

 

Nego komentator na Chelsea napravi solidnu foru. Gol nije snimljen... i on kaze 'ne znamo sta se desilo, ali u svakom slucaju nevidjen gol' :D

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...