Jump to content
IGNORED

Premier League 2023-24


ArleKino
Valk
Message added by Valk,

Topik Premier lige je posvećen našem dragom ArleKinu, koji više nije sa nama.

Nadamo se da se u džennetu čuje grmljavina topova sa Emirata, dok ti pikaš lopte na Hajberiju.

Recommended Posts

Da ne spominjem pravilo oko igre rukom u kaznenom prostoru, koje ima 72 tumačenja, i za koje niko živ ne zna šta su pravila. A sve iz želje da se ne sudi svaka ruka u kazanu, i tako postane moćno oružje napadačke ekipe

Link to comment
3 minutes ago, Mindaugas Žukauskas said:

 

Poenta VAR je postignuta, procenat priznatih golova iz ofsajda/ poništenih regularnih golova zbog ofsajda je smanjen za 99%. Ostale su i dalje situacije koje su subjektivne, koje se tiču intenziteta kontakta, namere, i korišćenja zdrave logike. To nikakav VAR neće rešiti jer se i mnoge sudije međusobno ne slažu po tim pitanjima, a ni mi ovde na forumu. Svako svoju politiku vodi.

 

nemam ništa protiv ofsajda, trebali su prosto da se zadrže na stvarima koje su objektivne. ili je prešla liniju ili nije. ili je prestupio igrač ili nije. sve ostalo je cirkus i nerešivo tehnologijom.

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment
1 minute ago, Mindaugas Žukauskas said:

 

Poenta VAR je postignuta, procenat priznatih golova iz ofsajda/ poništenih regularnih golova zbog ofsajda je smanjen za 99%. Ostale su i dalje situacije koje su subjektivne, koje se tiču intenziteta kontakta, namere, i korišćenja zdrave logike. To nikakav VAR neće rešiti jer se i mnoge sudije međusobno ne slažu po tim pitanjima, a ni mi ovde na forumu. Svako svoju politiku vodi.

 

Već smo ove sezone gledali kako je napravljena skandalozna greška gde je problem bio u relativno jednostavnoj komunikaciji (ali ipak prekomplikovanoj za one kojima je to posao), gde nije čak bio problem ni u tumačenju pravila. Dakle, nije reč o nijansama, koje su razumljive i očekivane.

 

A ovo iz bolda samo potvrđuje ono što godinama pričamo, a to je da su oni koji se time bave ekstremo nekompetentni, jer je i to moglo u međuvremenu da se ispegla i reši. Mislim, ko je odgovoran za to ako ne PGMOL?

Link to comment
2 minutes ago, copkillah said:

 

Već smo ove sezone gledali kako je napravljena skandalozna greška gde je problem bio u relativno jednostavnoj komunikaciji (ali ipak prekomplikovanoj za one kojima je to posao), gde nije čak bio problem ni u tumačenju pravila. Dakle, nije reč o nijansama, koje su razumljive i očekivane.

 

A ovo iz bolda samo potvrđuje ono što godinama pričamo, a to je da su oni koji se time bave ekstremo nekompetentni, jer je i to moglo u međuvremenu da se ispegla i reši. Mislim, ko je odgovoran za to ako ne PGMOL?

 

Niko nije odgovoran, dve sudije su odrastale drugačije, drugačije igrale, gledale fudbal, za jednog je nešto faul, drugi smatra da je mekano. Ti to smatraš nekompetencijom, ja tvrdim da je nemoguće uspostaviti unisoni kriterijum. Msm jasno je da nikad neće biti perfektno i idealno suđenje, imamo ovo što imamo, ili nemamo ništa, jer fudbal se ne može odigrati tako što igrači sami zovu faulove. Pomiri se sa tim, i to je to.

 

Ono što se desilo na Liverpul - Totenhem je presedan i bukvalno jedina takva greška otkad je uveden VAR. Nećemo valjda na osnovu toga donositi zaključke

Link to comment

Po meni to bi trebalo da bude maximalno uprošteno 

ako var sudija  za 5 sekundi ne može da proceni dal je nešto ofsajd/penal bez izvlačenja linija ostaje odluka na terenu ,pa nek je i pogrešna 

Za crvene kartone,simulacije,nasilničko ponašanje neka se gleda koliko je potrebno 

 

I one linije koje izvlače debeli englezi su često proizvoljne 

Link to comment
11 minutes ago, Mindaugas Žukauskas said:

 

Niko nije odgovoran, dve sudije su odrastale drugačije, drugačije igrale, gledale fudbal, za jednog je nešto faul, drugi smatra da je mekano. Ti to smatraš nekompetencijom, ja tvrdim da je nemoguće uspostaviti unisoni kriterijum. Msm jasno je da nikad neće biti perfektno i idealno suđenje, imamo ovo što imamo, ili nemamo ništa, jer fudbal se ne može odigrati tako što igrači sami zovu faulove. Pomiri se sa tim, i to je to.

 

Ono što se desilo na Liverpul - Totenhem je presedan i bukvalno jedina takva greška otkad je uveden VAR. Nećemo valjda na osnovu toga donositi zaključke

 

Kako nemoguće? Čemu služi sudijska organizacija? Ako ti misliš da to ne bi moglo da se ispegla na par seminara, gde bi se uzele sve krupne greške koje su napravljene uprkos VAR-u i pronašao kriterijum za slične situacije, onda to znači da i ti misliš da su oni nekompetentni, da ne kažem, retardirani. Niko ne govori o perfektnom suđenju, to je nemoguće, ali i dalje ti svake nedelje imaš u proseku bar jednu skandaloznu grešku po kolu.

 

Koliko puta uprkos VAR-u nije suđen crveni karton za krampone u cevanicu? Zar je i za to opravdanje "sudije su odrastale drugačije, drugačije igrale, gledale fudbal"? Šta je opravdanje za nesvirani penal koji je Onana napravio protiv Vulvza na startu sezone? Koje je opravdanje što početkom godine uprkos VAR-u nije sviran očigledan ofsajd za Brentford kada su dali gol Arsenalu? Mislim, takvih primera ima koliko hoćeš, to znaš i sam, ne vidim poentu da se "pomirimo" i ćutimo. Gledali smo više puta kako su treneri jeli sopstvena govna kada su prvo branili sudije, pa su zatim i sami bili žrtve neke skandalozne greške. Mora da se bori protiv toga, dok ne budu prisiljeni da podignu standarde suđenja.

Link to comment
2 hours ago, Mindaugas Žukauskas said:

Ono što se desilo na Liverpul - Totenhem je presedan i bukvalno jedina takva greška otkad je uveden VAR. Nećemo valjda na osnovu toga donositi zaključke

 

Da nije uveden VAR, taj Diazov gol Tottenhamu bi opet bio poništen jer je pomoćni tako cenio. 

 

Lako zaboravljamo koliko je takvih situacija ranije bilo, gde puste snimak i svi odmah vide da je sudija pogrešio ali nikom ništa, šta se tu može. 

 

Ogroman napredak jeste napravljen na tom planu, ali tim pre žulja navijače kluba kom ispravna odluka bude uskraćena iako je VAR na raspolaganju.

 

Jeste smanjen broj očiglednih grešaka u totalu, ali te preostale su da popizdiš upravo zato što su tako retke.

 

A retkost grešaka čak ubija onaj stari argument, "sudije greše stalno i protiv svih, izniveliše se to tokom sezone". Gol poništen zbog mutavosti debila u VAR sobi neće ništa iznivelisati, takve greške će se sad dešavati jednom u 1,000 utakmica.

  • +1 2
Link to comment
2 hours ago, Pokojni Ruxin said:

ma da, najbolje da krenemo još da se sudimo zbog sudijskih grešaka...lepo sam ja pričao da je bolje pomiriti se sudije su ljudi, ljudi greše nego uvoditi var i praviti cirkus. evo gde smo završili.

 

pre 30 godina nismo imali ni pošten replay, sad se svaka greška secira u sitna crevca i razvlači mesecima po društvenim mrežama. i još imamo obraza da kažemo kako je suđenje nikad gore :dry:

Ne sjecam se da si se bunio (javno, vatreno, kao da nemas sta izgubiti) protiv Vara onomad ali da, userava igru i nije kako treba. Ipak, nedavno gledam na yt pregled kola 2005. i grom i pakao, sodoma i gomora bez vara. Majk Din bogotac je nedavno bio kod Sajmon Dzordana i pita ga Sajmon sta misli o VAR-u, kaze kad je uvodjen bio je protiv - jer ja to radim 19 godina i sad ce mi masina reci da to nije dobro - ali vremenom se slozio da je korisno za dosta odluka.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Jean-Luc Picard said:

 

Crveni ili ne !?  Inače nije sviran ni faul. 

 

Ovo je žuti zato što mu je noga proklizala preko lopte, nije mu direktno uleteo đonom na cevanicu, što je čist crveni. To što nije sviran faul je imbecilno.

Edited by copkillah
Link to comment
1 hour ago, Jean-Luc Picard said:

 

Crveni ili ne !?  Inače nije sviran ni faul. 

Posmatrajući Džonsov start sa utakmice Totenhem-Liverpool, ovo je crveni kao vrata... :fantom:

 

 

Link to comment
56 minutes ago, radisa said:

Posmatrajući Džonsov start sa utakmice Totenhem-Liverpool, ovo je crveni kao vrata... :fantom:

 

Realno. 

 

O tome sam pričao, drastična je razlika u intenzitetu ako uklizavaš pa ti stopalo sklizne preko lopte i odvali nekog, i ako stojiš pa ti stopalo sklizne preko lopte i odvali nekog. 

 

Jedno može da se kvalifikuje kao reckless endangerment of an opponent, drugo ne može da jebe oca.

 

Link to comment
On 16. 1. 2024. at 10:20, kipo said:

Da li ce Murinjo u Celzi ili Njukasl :rolleyes:

 

Ja cenim da bi mogao u Basel, nova liga novi izazovi...

 

Obratite pažnju na defile zvezda u ovom kratkom klipu.

 

  • +1 1
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...