Jump to content
IGNORED

Premier League 2023-24


ArleKino
Valk
Message added by Valk,

Topik Premier lige je posvećen našem dragom ArleKinu, koji više nije sa nama.

Nadamo se da se u džennetu čuje grmljavina topova sa Emirata, dok ti pikaš lopte na Hajberiju.

Recommended Posts

Zota je bolji i efikasniji igrac od Nuneza, a niko o njemu ne prica. Darvin je igrac koji moze da bude koristan, ali iz drugog plana, ne da se igra zasniva na njemu, i nikako kao klasicni centarfor - i da se skine teret sa njega jer je nezreo godinama, a usput i igracki. Usao je u zacaran krug jer ga jebe samopouzdanje, a instagram pun reelsova njegovih promasaja. Treba da se iskljuci nekako iz svega toga i krene da igra kao igrac iz drugog plana, i bice mnogo uspesniji. Njemu trenutno mnogo vise treba psiholog, nego trener, prolazi nesto poput Megvajera proslih godina.

  • +1 2
Link to comment

Hajde da se ne zajebavamo, Klopp bi juče prihvatio da se transfer Darwina nikad nije desio i da te pare uloži na neki pametniji način

  • +1 1
  • Hvala 1
  • -1 1
Link to comment
1 hour ago, Mercuzzio said:

Problematično je što mi se ne čini kao da igra za sebe a ne za tim. Ne učestvuje u nekim uigranim akcijama, nema neke kretnje koje izgledaju kao da su deo nekog plana ili instrukcija. Kao da je sve njegova improvizacija onoga što bi jedan napadač trebalo da radi. Meni je na primer fascinantno da igrač njegovih fizičkih mogućnosti ne igra uopšte leđima ka golu. (Ili ja to nisam primetio)

 

Naravno, opet kažem, zahvaljujući moćnim fizikalijama on sve to nadomešćuje pa ima pristojan učinak.

 

To nije do njega, to je do Klopa i njegove (sumanute) ideje da se ceo šampionski tim tridesetogodišnjaka prilagodi 1 Darvinu Nunjezu, da ga hrani loptama dok ne počne da zabija 50 po sezoni. Naravno, logično bi bilo da se mladi i nedokazani Darvin prilagodi timu u koji je (nekako) stigao, pa počne postepeno da daje svoj doprinos... ali ne, Flopara se toliko naložio na Urusa na osnovu one jedne utakmice LFC-Benfika (dva gola, tri-četiri promašena zicera, cca osamnaest ofsajda) da je odlučio sve da podredi njemu.

 

Rezultat? Mane u Bajernu, Firmino na klupi, Salah na aut liniji, Trent bunari sa svoje polovine. Ili drugim rečima najgora Klopova sezona do sada.

 

Ogroman napredak se desio u drugom delu te sezone kad je doveden Gakpo da igra kao lažna devetka na koju je ostatak tima navikao. Urugvajac je prvo bio izmešten na levo krilo a zatim na klupu, Trent je bio invertovan, a tim zamalo da izbori četvrto mesto.

 

Ove sezone Flopara pokušava nešto slično startu prethodne. Ide mu bolje jer je potpuno renovirao vezni red - ovi novi nisu navikli da im Firmino organizuje akcije kao oni stari. Ali sam Darvin se i dalje loše snalazi - potpuni je divljak, ne čita igru, samo gleda da nađe brisan prostor i onda se zaleti ka golu (da bi zakucao loptu pravo u golmana, naravno). 

 

Učinak od 5 golova na 19 utakmica ja ne bih opisao kao pristojan, posebno ako imamo u vidu da ima najniži shot conversion rate u ligi. 

 

14 minutes ago, copkillah said:

Meni se čini da je Klop zadovoljan svime osim njegovom realizacijom. Probaj sledeći put da obratiš pažnju kako za jednog centarfora obavlja defanzivne zadatke, koliko se vraća, mislim da je to dosta potcenjeno kod njega.

 

Ma sjajan napadač, samo ne ume da zabije gol :D 

 

(Ako ćemo iskreno, ne ume ni da iskontroliše loptu, ni da učestvuje u koordinisanom presingu, ni još gomulu stvari. Ali hej, bar trči u odbranu!)

 

Darvin jednostavno nema kapacitet da bude fulcrum napada, ne može oko njega da se gradi iole ozbiljan tim. Impact sub od 85 miliona funti jbt. 

 

Klopp se žestoko zajebao kad je doveo njega a vezni red ostavio da se raspada. Ovaj drugi deo je sad u procesu popravljanja, ali za onaj prvi deo srećnog rešenja nema. Darwin će da igra jer mora da igra, pa kud puklo da puklo. 

 

  • +1 1
Link to comment

Što se primate na vinisanje i bivstovanje Darwina rent free u njegovoj glavi? Da može bolje može, da može gore itekako. Darwin je ove godine dao 5 gola, taman koliko i Foden, Kulusevski, Jota..jedan manje od recimo superstara Sake, Silve, Alvareza i ima 6 asistencija koliko recimo i Alvarez, Ward Prowse, Saka, Foden, jednu više od Dokua, Sona i dve manje od Salaha. Može bolje, treba bolje. To što ne pogadja je krajnja misterija. Plus je za Benfiku igrao na krilu a ne kao napadač. Yet, nekako zbog vinisanja se non stop pominje on a ne koliko je loš Kulusevski, Foden, Alvares recimo. I to što je "Salah zabijen uz out liniju" kme kme kme. 14 golova i 8 asistencija i da se čovek žali jer Anfield peva pogrešnu pesmu jer umesto "running down the wing" mora da bude "running through the center".

  • Hvala 1
  • -1 2
Link to comment

Bro ako ti ne vidiš golim okom™ koliko veći uticaj na igru imaju ti igrači što si pobrojao od Darwina, ne znam što bih ti rekao. Alvarez je odigrao potpuno senzacionalno na novoj poziciji, tako da se odsustvo de Brujnea maltene nije ni osetilo.

  • +1 3
Link to comment
15 minutes ago, JohnnyD said:

Zota je bolji i efikasniji igrac od Nuneza, a niko o njemu ne prica. Darvin je igrac koji moze da bude koristan, ali iz drugog plana, ne da se igra zasniva na njemu, i nikako kao klasicni centarfor - i da se skine teret sa njega jer je nezreo godinama, a usput i igracki. Usao je u zacaran krug jer ga jebe samopouzdanje, a instagram pun reelsova njegovih promasaja. Treba da se iskljuci nekako iz svega toga i krene da igra kao igrac iz drugog plana, i bice mnogo uspesniji. Njemu trenutno mnogo vise treba psiholog, nego trener, prolazi nesto poput Megvajera proslih godina.

 

Ne moraju oni uopšte da se porede, ko je bolji. Mogu samo da se složim da je Žota potcenjen, a strašan igrač. Mislim da dobro radi i napreduje, na poslednjih nekoliko utakmica je uvek imao neki učinak. Možda se zbog cene očekivalo više golova ili ne znam čega, to ne sporim, ali ja vidim napredak.

 

6 minutes ago, Mindaugas Žukauskas said:

Bro ako ti ne vidiš golim okom™ koliko veći uticaj na igru imaju ti igrači što si pobrojao od Darwina, ne znam što bih ti rekao. Alvarez je odigrao potpuno senzacionalno na novoj poziciji, tako da se odsustvo de Brujnea maltene nije ni osetilo.

 

Da, Darvin ima taj luksuz da od njega ne zavisi toliko za Liverpul, koliko zavisi od ovih drugih za njihove ekipe, mada je par puta on najdirektnije moguće bio zaslužan za pobedu (Njukasl, Fulam, Bornmut). Isto tako moraš da uzmeš u obzir da je efektivniji od svih navedenih igrača jer ima praktično isti učinak za daaaaleko manju minutažu. Od pomenutog Alvareza ima 500 i kusur minuta manje na terenu u Premijer ligi. Njegov doprinos je dobar i postajaće sve bolji.

 

Link to comment

Велики бод за Евертон против Виле која нас редовно трпа. Додуше, да је играо Буендиа вјероватно бисмо изгубили.

Link to comment
18 minutes ago, Mindaugas Žukauskas said:

Bro ako ti ne vidiš golim okom™ koliko veći uticaj na igru imaju ti igrači što si pobrojao od Darwina, ne znam što bih ti rekao. Alvarez je odigrao potpuno senzacionalno na novoj poziciji, tako da se odsustvo de Brujnea maltene nije ni osetilo.

 

Nije baš da se nije osetilo (da je KDB igrao bili bi ubedljivo prvi) ali da, ljudi pokušavaju da uporede neuporedive stvari.

 

2 minutes ago, copkillah said:

Isto tako moraš da uzmeš u obzir da je efektivniji od svih navedenih igrača jer ima praktično isti učinak za daaaaleko manju minutažu. Od pomenutog Alvareza ima 500 i kusur minuta manje na terenu u Premijer ligi.

 

Braaateee, efektivnost i Darwin :D Gledaš li ti njegove utakmice ili samo čitaš broj minuta da racionalizuješ?

 

Ne mogu njemu Trent i kompanija da stvore toliko prilika koliko on može da usere:

 

 

Link to comment

Vila oštećena za penal na Diabiju kome je sekund kasnije Tarkovski umalo slomio nogu -jeziv start, jeste pokupio loptu, ali po koju cenu?!

  • +1 1
Link to comment

Plus sam siguran da VAR nije ni gledao faul Evertonovog Onane nad Martinezom kad mu je uklizao u sred grudi. Ono, jeste takao loptu pola milimetara se sankao po mokroj travi barem metar i po.

Link to comment

Rasmusa trpim cele godine u fantaziji, vreme je da se otplati i izađe iz senke 

 

 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...