Jump to content
IGNORED

Premier League 2023-24


ArleKino
Valk
Message added by Valk,

Topik Premier lige je posvećen našem dragom ArleKinu, koji više nije sa nama.

Nadamo se da se u džennetu čuje grmljavina topova sa Emirata, dok ti pikaš lopte na Hajberiju.

Recommended Posts

Zapravo Liverpul se nikada nije oporavio od odlaska Toresa što se tiče pozicije klasičnog strajkera. Sve što je davalo golove kasnije su bili ili lažne devetke ili Salah. Bilo je tu pokušaja sa Kerolom, Bentekeom, Borinijem, Rikijem Lambertom ali do ove sezone nije baš odavno bilo ovako ozbiljnog pokušaja da se pravi onaj klasični klupski napadač kao što su Tores, Drogba, Kane, Rooney...

Meni sa čini da ni ovaj put neće uspeti. Darwin mora mnogo da promeni pristup igri i da se malo taktički opismeni da ne bi za 2-3 godine završio u nekom Fulamu ili Fiorentini. Kad god ga gledam on kao da nema pojma gde mu je mesto na terenu. Zahvaljujući moćnim fizikalijama dolazi u šanse i onda šta mu bog da. 

Svakako je zabavno za gledanje 

  • +1 1
  • -1 1
Link to comment
8 hours ago, 189- said:

suarez?

 

Ispravi me ako grešim, ali zar Suarez nije bio isto kao lažna devetka a Kerol ili Staridž su igrali uz njega i bili klasični napadači?

 

edit: A i Suarez im nije dugo potrajao

Edited by Mercuzzio
Link to comment
3 hours ago, Mercuzzio said:

 

edit: A i Suarez im nije dugo potrajao

 

Više utakmica i golova nego Tores u PL.

 

Ukupno, par utakmica manje i gol više nego Tores u svim takmičenjima. 

 

edit: takođe, obojica su tu bili tačno tri i po sezone.

Edited by copkillah
Link to comment
12 hours ago, Mercuzzio said:

Meni sa čini da ni ovaj put neće uspeti. Darwin mora mnogo da promeni pristup igri

 

 

Na šta tačno misliš pod ovim? Šta je problematično u njegovom pristupu igri? Pošto mu je to bukvlano najjača strana, dečko gine na terenu, ne beži od toga ni da se vraća do svog kaznenog da bi uzeo izgubljenu loptu, što smo više puta videli kako uspešno radi.

Link to comment

Ok. Suareza stavljamo kao klasičnog napadača. To mu onda dođe da umesto 13, Liverpool nije uspeo da afirmiše nijednog klasičnog napadača već 10 godina. Otprilike od kad se Klopp pojavio u Liverpulu. :)

 

1 hour ago, copkillah said:

 

Na šta tačno misliš pod ovim? Šta je problematično u njegovom pristupu igri? Pošto mu je to bukvlano najjača strana, dečko gine na terenu, ne beži od toga ni da se vraća do svog kaznenog da bi uzeo izgubljenu loptu, što smo više puta videli kako uspešno radi.

 

Problematično je što mi se ne čini kao da igra za sebe a ne za tim. Ne učestvuje u nekim uigranim akcijama, nema neke kretnje koje izgledaju kao da su deo nekog plana ili instrukcija. Kao da je sve njegova improvizacija onoga što bi jedan napadač trebalo da radi. Meni je na primer fascinantno da igrač njegovih fizičkih mogućnosti ne igra uopšte leđima ka golu. (Ili ja to nisam primetio)

Naravno, opet kažem, zahvaljujući moćnim fizikalijama on sve to nadomešćuje pa ima pristojan učinak.

Ne znam, možda se tako meni samo čini, ali kad god sam gledao Liverpool sa Darwinom to je opšta anarhija. Čas ga nema tamo gde bi trebalo da bude a onda se pojavi odjednom i uradi nešto ludački dobro/zabavno.

 

edit: pade mi na pamet, podseća me na Balotelija pre nego što je potpuno poludeo u Sitiju

Edited by Mercuzzio
Link to comment

Tores i Suarez su klasa kojih nije bilo u Liverpulu jos od Ovena i Fowlera. Takvi igraci se pojavljuju jednom u 10-20 godina. Kao Jan Ras sto je bio. Pojavio se Mane, ali kratko je bio da bi ostavio veci trag, a Salah je fantastican, uporediv sa ovom dvojicom po svim procentima, pa cak ih je i presisao, usput dosta asistira. Ne moze svaka sezona da iznedri takve igrace, kao sto rekoh jedan po deceniji mora da se ceka za takvu klasu.

 

edit: sad vidim, Mane je zapravo bio 2 godine duze od Toresa a 3 od Suareza, i dao vise golova od obojice, ne procentualno, ali ukupno

Edited by JohnnyD
Link to comment
5 minutes ago, Mercuzzio said:

Ok. Suareza stavljamo kao klasičnog napadača. To mu onda dođe da umesto 13, Liverpool nije uspeo da afirmiše nijednog klasičnog napadača već 10 godina. Otprilike od kad se Klopp pojavio u Liverpulu.

 

Liverpul se nije ni trudio da afirmiše klasičnog napadača, jer je igrao sa lažnom 9 Firminom, a igru bazirao na krilnim igračima, bekovima, Maneu i Salahu.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
7 minutes ago, Mindaugas Žukauskas said:

 

Liverpul se nije ni trudio da afirmiše klasičnog napadača, jer je igrao sa lažnom 9 Firminom, a igru bazirao na krilnim igračima, bekovima, Maneu i Salahu.

 

Pa to sam i rekao na početku. Darwin je prvi Liverpulov ozbiljan projekat klasičnog napadača od Toresa (Suareza) ako izuzmemo neuspešne pokušaje sa Bentekeom, Riki Lambertom, Kerolom i sličnima...

Link to comment
1 hour ago, JohnnyD said:

Tores i Suarez su klasa kojih nije bilo u Liverpulu jos od Ovena i Fowlera. 

 

Tores i Suarez su za Ovena i Faulera Ronaldo i Batistuta licno.

  • +1 1
  • -1 2
Link to comment
1 hour ago, Mercuzzio said:

Problematično je što mi se ne čini kao da igra za sebe a ne za tim. Ne učestvuje u nekim uigranim akcijama, nema neke kretnje koje izgledaju kao da su deo nekog plana ili instrukcija. Kao da je sve njegova improvizacija onoga što bi jedan napadač trebalo da radi. Meni je na primer fascinantno da igrač njegovih fizičkih mogućnosti ne igra uopšte leđima ka golu. (Ili ja to nisam primetio)

Naravno, opet kažem, zahvaljujući moćnim fizikalijama on sve to nadomešćuje pa ima pristojan učinak.

Ne znam, možda se tako meni samo čini, ali kad god sam gledao Liverpool sa Darwinom to je opšta anarhija. Čas ga nema tamo gde bi trebalo da bude a onda se pojavi odjednom i uradi nešto ludački dobro/zabavno.

 

edit: pade mi na pamet, podseća me na Balotelija pre nego što je potpuno poludeo u Sitiju

 

Dobro, on nema nadimak Captain Chaos tek tako, ali mislim da je to samo do utiska koji ostavlja, jer zaista pravi totalni haos, u svakom smislu te reči. Meni se čini da je Klop zadovoljan svime osim njegovom realizacijom. Probaj sledeći put da obratiš pažnju kako za jednog centarfora obavlja defanzivne zadatke, koliko se vraća, mislim da je to dosta potcenjeno kod njega. Ima tu još štošta da se brusi, ali ja sam zadovoljan, a kao što sam rekao, čini mi se da je i Klop takođe.

 

57 minutes ago, Mercuzzio said:

 

Pa to sam i rekao na početku. Darwin je prvi Liverpulov ozbiljan projekat klasičnog napadača od Toresa (Suareza) ako izuzmemo neuspešne pokušaje sa Bentekeom, Riki Lambertom, Kerolom i sličnima...

 

Kerol je bio panic buy, Lambert je bio kupljen da bude deo rotacije, bez ikakvih planova da bude bitan deo prvog tima. Benteke se nije uklapao u Klopovu ideju tima, zato je i prodat. Nijedan od tih igrača nije bio deo Klopove ere, a čak ni Darvin nije isključivo centarfor.

  • +1 1
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...