Jump to content
IGNORED

Premier League 2023-24


ArleKino
Valk
Message added by Valk,

Topik Premier lige je posvećen našem dragom ArleKinu, koji više nije sa nama.

Nadamo se da se u džennetu čuje grmljavina topova sa Emirata, dok ti pikaš lopte na Hajberiju.

Recommended Posts

32 minutes ago, Mindaugas Žukauskas said:

Evans odigrao za 10

A pazi, najbolji stoper Junajteda vec neko vrijeme. Evans jbt sa 35 god, i to Evans ej, ne neki Ferdinand ili Teri. Imam neki rok pa sam ugasio da se ne nerviram dok radim, ne znam sta da kazem. Jupi.

Link to comment

Sta kukate na Vilu, odigrali su i drugo pol borbeno, narocito prvih 20-ak min. Fora je sto je i Junajted, za promjenu, bio borben i igrao fudbal jbg. Bas dobra utakmica. Drago mi je zbog Hojlunda, vidi se koliko mu znaci.

Link to comment
16 hours ago, Weenie Pooh said:

VAR opet jede govna, šut sa 10 metara u sam ugao, ali golmana je kao ometao Salah u ofsajdu :D 

 

Tierney i co. daju veštačko disanje mrtvom Turf Mooru.

 

Salah je završio u ofsajdu tako što ga je igrač Barnlija bukvalno odgurnuo napred, ali naravno da inbredi sa pištaljkama to nisu primetili.

 

Link to comment
4 minutes ago, copkillah said:

Salah je završio u ofsajdu tako što ga je igrač Barnlija bukvalno odgurnuo napred, ali naravno da inbredi sa pištaljkama to nisu primetili.

 

Vidim da se ljudi na to žale, ali to nije relevantno. Nema veze da li ga je odgurao defanzivac osim ako je bilo za penal (a nije).

 

Ima veze što uopšte ne smeta golmanu u tom deliću sekunde koliko se nalazi između njega i Elliotta. Vidi se da on zaleže na pogrešnu stranu pre šuta, ništa ga tu nije obmanuo Egipćanin.

 

Pravila bi morala da definišu razdaljinu za koju važi to ometanje golmana, nema smisla tretirati šut sa 20 metara (za koji golman itekako može da se pozicionira ako vidi let lopte) i zakucavanje sa 10 metara (koje nema vremena ni da vidi).

 

Link to comment
1 hour ago, Weenie Pooh said:

 

 

 

Pravila bi morala da definišu razdaljinu za koju važi to ometanje golmana, nema smisla tretirati šut sa 20 metara (za koji golman itekako može da se pozicionira ako vidi let lopte) i zakucavanje sa 10 metara (koje nema vremena ni da vidi).

 

Meni je i ono motanje golmanu iza leđa u dubokom ofsajdu ometanje golmana (sa ManU - AVL, od sinoć), i to daleko veće od ovog sa Salahom... To je tipična zloupotreba pravila, nije on tu slučjano što jeste bila namera prilikom implementacije tog pravila, on je tu namerno da se mota oko golmana i da mu smeta... Tehnički, golman treba da se svaki put zaleti u grača i očeše ga i to mora biti ofsajd, jer je uticao na igru i kraj, pa da prestanu to da rade...

Link to comment

Uvek zanimljiva situacija kad napadač zamahne za šut, a odbrambeni potura nogu u i oko tog "šuterskog" prostora viđena na utakmici Čelsija i Palasa:

 

https://streamable.com/3sfubb

 

Jedna od stvari u fudbalu sa kojima nisam načisto da li su faul ili ne. U jednu ruku, odbrambeni nije puno toga (vidljivog) uradio i ima smisla da se ne svira faul. Ali sa druge strane, odbrambeni mogu da koriste ovo u chase down situacijama, ili kad su u nekoj gužvi u kazanu iza napadača, postave nogu i prave se blesavi.

 

Možda mi ipak malo više preovladava stav da treba zaštiti šut napadača, npr. kao što je šuterski prostor zaštićen u košarci.

Link to comment
5 minutes ago, 189- said:

tesko je u real-timeu ceniti kao defanzivac situaciju pa da se 'pametno' postavi noga bas kada bi napadac sutirao...

 

Good point, ali ovo gore mi baš deluje da je takva situacija. Tj. Richards se nije previše potrudio da do ovog kontakta ne dođe, a ovo je bilo jedina šansa da 'legalno' zaustavi Nkunkua jer je debelo iza njega.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...