Jump to content
IGNORED

Premier League 2023-24


ArleKino
Valk
Message added by Valk,

Topik Premier lige je posvećen našem dragom ArleKinu, koji više nije sa nama.

Nadamo se da se u džennetu čuje grmljavina topova sa Emirata, dok ti pikaš lopte na Hajberiju.

Recommended Posts

3 minutes ago, kipo said:

Ah, Siti peti :happy:

 

I šampion sveta :mellow:

 

Kad odigraju zaostalu utakmicu, biće na čitava tri boda od vrha - sumrak bogova, konačno otkrovenje, Pepara razotkriven kao hohštapler...

  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, Mindaugas Žukauskas said:

Ok, pogledaću ponovo

 

Šta je bitno gledati, Odegardovu desnu nogu u prvoj sekundi videa. Vidi se jasno kako proklizava i to instinktivno prati leva ruka u želji da se povrati balans. Baš tada lopta se odbija od Salaha u tu ruku i to izgleda kao nekakva golmanska intervencija, jer je navodno Odegard bio svestan da Salahu ostaje cela strana prazna i da će on to u VAR eri sprečiti namernim igranjem rukom. Nema ovde nigde namere, samo puka borba za balans, a vi vidite dalje sa tom, po meni, činjenicom, ima li elemenata za penal. Rekao bih (krajnje objektivno) da nema, pogotovo u utakmici ovolike magnitude™.

  • +1 2
Link to comment
7 minutes ago, Mindaugas Žukauskas said:

 

Šta je bitno gledati, Odegardovu desnu nogu u prvoj sekundi videa. Vidi se jasno kako proklizava i to instinktivno prati leva ruka u želji da se povrati balans. Baš tada lopta se odbija od Salaha u tu ruku i to izgleda kao nekakva golmanska intervencija, jer je navodno Odegard bio svestan da Salahu ostaje cela strana prazna i da će on to u VAR eri sprečiti namernim igranjem rukom. Nema ovde nigde namere, samo puka borba za balans, a vi vidite dalje sa tom, po meni, činjenicom, ima li elemenata za penal. Rekao bih (krajnje objektivno) da nema, pogotovo u utakmici ovolike magnitude™.

 

prve dve sekunde videa vriste: "penal kao kuca".

Edited by nenad
  • +1 3
Link to comment

jer npr foden je namerno u nadoknadi vremena odvalio po cevanici protivnickog igraca u svom 16ercu i skrivio penal. znaci foden glup u var eri, odegard nije glup samo smotan

  • +1 1
Link to comment

Cenim da smo dovoljno fudbalski edukovani na ovom topiku da razlikujemo polemiku oko namernog igranja rukom (legitimno) i polemiku oko namernog faula (nelegitimno).

  • +1 1
Link to comment
20 minutes ago, nenad said:

 

prve dve sekunde videa vriste: "penal kao kuca".

 

Moguće da vrište ako nisi baš detaljan gledalac engleskog fudbala i onog što se sudi week in week out. Moguće da vrište

  • +1 1
Link to comment
23 minutes ago, Mindaugas Žukauskas said:

 

Moguće da vrište ako nisi baš detaljan gledalac engleskog fudbala i onog što se sudi week in week out. Moguće da vrište

73922.original-6012.jpg

 

 

Link to comment
1 hour ago, Weenie Pooh said:

 

I šampion sveta :mellow:

 

Kad odigraju zaostalu utakmicu, biće na čitava tri boda od vrha - sumrak bogova, konačno otkrovenje, Pepara razotkriven kao hohštapler...

Ma naravno, ali lijepo vidjeti

Link to comment
1 hour ago, Mindaugas Žukauskas said:

 

Šta je bitno gledati, Odegardovu desnu nogu u prvoj sekundi videa. Vidi se jasno kako proklizava i to instinktivno prati leva ruka u želji da se povrati balans. Baš tada lopta se odbija od Salaha u tu ruku i to izgleda kao nekakva golmanska intervencija, jer je navodno Odegard bio svestan da Salahu ostaje cela strana prazna i da će on to u VAR eri sprečiti namernim igranjem rukom. Nema ovde nigde namere, samo puka borba za balans, a vi vidite dalje sa tom, po meni, činjenicom, ima li elemenata za penal. Rekao bih (krajnje objektivno) da nema, pogotovo u utakmici ovolike magnitude™.

 

Penal k'o kuća, nebitno je što nema namere, sam si objasnio, rukom je zaustavio loptu do koje bi Salah došao i našao se u izglednoj šansi, jer je cela strana bila prazna. 

 

Ah well, druga sezona zaredom gde Liverpul protiv Arsenala ne dobija čist penal zbog igranja rukom :fantom:

Link to comment
8 hours ago, copkillah said:

 

Penal k'o kuća, nebitno je što nema namere, sam si objasnio, rukom je zaustavio loptu do koje bi Salah došao i našao se u izglednoj šansi, jer je cela strana bila prazna. 

 

 

 

To sam karikirao Vinija, gde ispade da bi se Salah prošetao do gola (pričamo o ekipi koja nije rešila 5 vs 2), a ustvari je iskosa i ima dosta igrača Arsenala da to pokrpi:

 

Screenshot-20231224-081911.png

 

Pritom, kod ruke u kazanu, uvek bi se neko našao u izglednoj šansi, nije neki argument. Uglavnom se gledaju tri osnovne stvari: namera, proximity of the ball i ruka u neprirodnom položaju. Prve dve sam automatski odbacio nakon više puta pogledanog snimka, oko treće može da se diskutuje, ali i tu vidim gubitak balansa kao slamku spasa za Odegarda. Mnogo je to daleko od 'penal kao kuća', pre je 50:50 situacija, gde će neko dunuti, a neko ne. Uglavnom, VAR ovo verovatno ne ispravlja šta god se dosudi.

 

Moram reć da je teren bio kriminalno klizav, i da smo nažalost ostali uskraćeni za tehnički bolju utakmicu. Iako svega ostalog nije manjkalo.

Link to comment

Krucijalno za Odegarda je koliko mu je ruka bila "odručena" od tela. A onda dodajte i "štopovanje" istom...milion puta, kada su deljeni crveni kartoni, klizanje igrača se nije uzimalo kao olakšavajuća okolnost.

 

Back in the hole - samo je Shefild dao manje golova od nas.

 

 

pases to hojlund.jpg

  • +1 2
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...