Jump to content
IGNORED

Premier League 2023-24


ArleKino
Valk
Message added by Valk,

Topik Premier lige je posvećen našem dragom ArleKinu, koji više nije sa nama.

Nadamo se da se u džennetu čuje grmljavina topova sa Emirata, dok ti pikaš lopte na Hajberiju.

Recommended Posts

2 minutes ago, Weenie Pooh said:

Da se dovode igrači na osnovu simpatija prema klubu, štopere bismo mogli da im igramo ja i ti.


Deluje da se ne bi puno rezultatski odrazilo na ekipu.  

  • +1 1
Link to comment
29 minutes ago, Weenie Pooh said:

Navodno jurimo i Andrea, neko dete iz Fluminensea za kog moji brazilski kontakti :nobles: kažu da im je najveći talenat u poslednjih 5-6 godina. Metar i žilet a igra zadnjeg veznog, Mascherano style. To je valjda bonus, jer bi Lavia trebalo da se završi uskoro.

 

Na temi o Juž.Am. fudbalu sam baš pisao o Fluminenseu, i njihovom treneru Fernandu Dinizu, kao primeru fudbala koji je sve kontra od onoga što danas gledamo.

Fluminense nije lider na tabeli, ali je Diniz pre neki dan postavljen za privremenog selektora, na godinu dana, dok se i zvanično ne ustoliče Karlita.

Decenijama se kanim da pratim BRA ligu i uvek mi je bilo teško za gledanje, i uvek sam posle par kola odustajao, ali Fluminense me je ove sezone zakucao za ekran, pogotovu što većinu duela igraju u prime time za Evropu (nedelja u 9- prenosi su na Areni).

 

Andre je mali brijač, koji uz malo ofanzivnijeg Martinelija, drži ledja prvom madjioničaru lige, matorom Gansu. Gasno je pešak, na fazon Rikelmea.

Pri tom Andre dodaje u oba smera gotovo bez greške, to su oni pasovi posle otimanja lopti protivniku. Bio je na radaru još nekih klubova, a meni je poznat i sa FM23 pošto gotovo u svakom sejvu nepogrešivo završi u UTD.

Klop valjda "presvlači" vezni red u kom mu nedostaje 1 "krljač", a Lavia je u toj matematici sigurno 10-15mil skluplji.

 

 

 

Što se tiče mog zemljaka Pavlovića, on je dete oteto iz pelena još dok je bio u Savaciumu koji je škola fudbala, dakle nemaju A tim, i prošao je sve mladje kategorije repke od U16 čini mi se. 

Malo su ga "cucali" po pozajmicama, a baš je zapao kod Nike Kovača u Monaku koji ga je držao na klupi pola sezone. U Serkl Brižu i Bazelu je bio standardan pa je prošlog leta RBS otkupio njegov ugovor od Monaka za manje od 7milki. Odigrao je odličnu sezonu, iako je dominantni RBS uzeo titulu tek u foto finišu. Uglavnom u sistemu sa 4 pozadi, ja mislim da je propustio samo one mečeve zbog žutih kartona (imao je 1 crveni). U repki je igrao sa 3 pozadi i prilično je oduševljavao kao wide CB svojim iznošenjem lopte. Levonog je,  iako visok skoro 2 metra, jak ko konj ("zdravo seljačko dete") ali ne preterano ubojit iz prekida.

 

Meni se čini da bi mu grejanje Liverpulove klupe bilo korak u nazad u razvoju.

Link to comment
18 minutes ago, John Coltrane said:

Na temi o Juž.Am. fudbalu sam baš pisao o Fluminenseu, i njihovom treneru Fernandu Dinizu, kao primeru fudbala koji je sve kontra od onoga što danas gledamo.

Fluminense nije lider na tabeli, ali je Diniz pre neki dan postavljen za privremenog selektora, na godinu dana, dok se i zvanično ne ustoliče Karlita.

Decenijama se kanim da pratim BRA ligu i uvek mi je bilo teško za gledanje, i uvek sam posle par kola odustajao, ali Fluminense me je ove sezone zakucao za ekran, pogotovu što većinu duela igraju u prime time za Evropu (nedelja u 9- prenosi su na Areni).

 

Andre je mali brijač, koji uz malo ofanzivnijeg Martinelija, drži ledja prvom madjioničaru lige, matorom Gansu. Gasno je pešak, na fazon Rikelmea.

Pri tom Andre dodaje u oba smera gotovo bez greške, to su oni pasovi posle otimanja lopti protivniku. Bio je na radaru još nekih klubova, a meni je poznat i sa FM23 pošto gotovo u svakom sejvu nepogrešivo završi u UTD.

Klop valjda "presvlači" vezni red u kom mu nedostaje 1 "krljač", a Lavia je u toj matematici sigurno 10-15mil skluplji.

 

Da, ispratio sam na YT hajp oko Diniza i štaznam, nešto nisam ubeđen da izmislio toplu vodu 2.0.

 

Andre mi se sviđa na osnovu klipova koje mi kolega opsesivno šalje, mada mlitavo deluju vezni redovi u Brazilu, lako je dečku sa malo snage i tehnike da ih razgrće. Ne bi bilo loše da ga uzmu pa da ode negde na pozajmicu, da se dete malo adaptira na ladno vreme. 

 

18 minutes ago, John Coltrane said:

Što se tiče mog zemljaka Pavlovića, on je dete oteto iz pelena još dok je bio u Savaciumu koji je škola fudbala, dakle nemaju A tim, i prošao je sve mladje kategorije repke od U16 čini mi se. 

 

Meni se čini da bi mu grejanje Liverpulove klupe bilo korak u nazad u razvoju.

 

Moguće, mada Matip odlazi sledećeg leta, Gomez je Gomez, a ni VVD nažalost izgleda neće još dugo potrajati. Znači ako dečko ima ambicije da počinje utakmice, nije da bi mu put bio baš blokiran ovde. 

Link to comment
7 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Da, ispratio sam na YT hajp oko Diniza i štaznam, nešto nisam ubeđen da izmislio toplu vodu 2.0.

 

Andre mi se sviđa na osnovu klipova koje mi kolega opsesivno šalje, mada mlitavo deluju vezni redovi u Brazilu, lako je dečku sa malo snage i tehnike da ih razgrće. Ne bi bilo loše da ga uzmu pa da ode negde na pozajmicu, da se dete malo adaptira na ladno vreme. 

 

 

Moguće, mada Matip odlazi sledećeg leta, Gomez je Gomez, a ni VVD nažalost izgleda neće još dugo potrajati. Znači ako dečko ima ambicije da počinje utakmice, nije da bi mu put bio baš blokiran ovde. 

 

Samo da je nešto kontra ovog kretenskog predvidivog crtanja akcija koje se bubaju kao tablica množenja.

  • +1 2
Link to comment
6 hours ago, Weenie Pooh said:

Gde je Joškov™ transfer u City zaglavio, najavili da je sve gotovo još onomad a nešto ga ne završavaju?

Ako je kod njih zaglavilo onda skontaj sta bi vama ucinilo ..

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Liverpul moze (ce) da potpise Laviju do turneje po Aziji i nikog drugog. Kakvi crni Pavlovici ili latinosi. Ovi povrsni poznavaci svega na svetu i sire ocigledno da prate samo Xtm i nista drugo. Ako se potpise neki defanzivac bice to neko da igra u engleskim kupovima. To je to.

 

Liverpool nema 100 miliona da potpise Gvardiola. Zapelo je verovatno pare koje trazi RB.

Link to comment

ETH ponovo protiv jakih protivnika kreće sa Brunom na krilu, ovaj put Mount na 10, i 2 pivota™, nebitno što to nikad do sad nije dalo rezultata, pa ni noćas, ali bitno je držati se svoje ideje :isuse: Ruku na srce Mainoo se povredio u 3. minutu i poremetio koncepciju, šteta baš je bila idealna prilika da se uporedi sa Realovim zverimau sredini. S obzirom da ga je zamenio Eriksen još je ovih 2-0 i OK. 
 

Tačno je izvestan patern za ovu sezonu (prethodna sezona 2.0) - protiv ozbiljnih timova će da mu branu drže Amrabat i Casemiro, a Mount ili Bruno na boku plus 2 napadača, žrtvovaće jednog bržeg bočnog zarad svojih ubedjenja da će to nekad da uspe. Protiv slabijih PL timova veza će biti Case, MM i Bruno plus 3 napadača. Template i udri cele sezone. 

Link to comment

 

Eto kako Liverpul apdejtuje sredinu terena.

 

Od 2020 na ovamo ne dovede bukvalno nijednog veznjaka, a onda za samo mesec dana liferuje petoricu starih i dovede 3-4 nova, ostanu mu samo Thiago i podmladak.

 

 

Link to comment
On 27. 7. 2023. at 9:00, ducca said:

ETH ponovo protiv jakih protivnika kreće sa Brunom na krilu, ovaj put Mount na 10, i 2 pivota™, nebitno što to nikad do sad nije dalo rezultata, pa ni noćas, ali bitno je držati se svoje ideje :isuse: Ruku na srce Mainoo se povredio u 3. minutu i poremetio koncepciju, šteta baš je bila idealna prilika da se uporedi sa Realovim zverimau sredini. S obzirom da ga je zamenio Eriksen još je ovih 2-0 i OK. 
 

Tačno je izvestan patern za ovu sezonu (prethodna sezona 2.0) - protiv ozbiljnih timova će da mu branu drže Amrabat i Casemiro, a Mount ili Bruno na boku plus 2 napadača, žrtvovaće jednog bržeg bočnog zarad svojih ubedjenja da će to nekad da uspe. Protiv slabijih PL timova veza će biti Case, MM i Bruno plus 3 napadača. Template i udri cele sezone. 

 

Mislim da će cela postavka izgeldati drugačije ako/ kad dodje Hojlund. Kao i u meču protiv Lica, iz aviona se vidi koliko nam fali špic.

 

Meč protiv Reala je bio egal, u najmanju ruku, a da je sudio neko umesto onog soker debila, verovatno bi krajnji ishod bio drugačiji. Npr. Kamavinga je, posle prvog žutog, imao još bar 3 starta koji bi ga u bilo kojoj takmičarskoj tekmi poslali pod tuš. Valverde je počistio Vilijamsa sa obe noge. Ne znam čime su bili napaljeni da igraju toliko oštro, bukvalno svaki drugi start je bio na nož.

 

Link to comment

Mogao je ruku na srce i Licha da popije crveni za start na Judu. Dolazak špica mislim da neće puno promeniti Erikovo lutanje oko veznog reda kad igra sa protivnicima koji su nadmoćniji u posedu, no vreme će pokazati. Ne svidja mi se što u jebenoj prijateljskoj nije skupio muda da igra sa klasičnim desnim krilom i Brunom + MM u vezi (sa Casemirom naravno) ako mu je to najbolja trojka, očigledno ni on u to ne veruje. Ako već MM treba da igra tu neku #8 poziciju daj čoveku da se navikava i uigrava sa Brunom i Caseom, ovako malo tamo malo vamo, okruglo pa na ćoše…

 

Uvodjenje Eriksena i uopšte dalje forsiranje njegovih minuta mi je poseban wtf, čovek više ne bi trebao da igra bitnije mečeve od Liga kupa i eventualno poneki FA.

Edited by ducca
Link to comment
On 26. 7. 2023. at 11:34, John Coltrane said:

 

Na temi o Juž.Am. fudbalu sam baš pisao o Fluminenseu, i njihovom treneru Fernandu Dinizu, kao primeru fudbala koji je sve kontra od onoga što danas gledamo.

Fluminense nije lider na tabeli, ali je Diniz pre neki dan postavljen za privremenog selektora, na godinu dana, dok se i zvanično ne ustoliče Karlita.

Decenijama se kanim da pratim BRA ligu i uvek mi je bilo teško za gledanje, i uvek sam posle par kola odustajao, ali Fluminense me je ove sezone zakucao za ekran, pogotovu što većinu duela igraju u prime time za Evropu (nedelja u 9- prenosi su na Areni).

 

Andre je mali brijač, koji uz malo ofanzivnijeg Martinelija, drži ledja prvom madjioničaru lige, matorom Gansu. Gasno je pešak, na fazon Rikelmea.

Pri tom Andre dodaje u oba smera gotovo bez greške, to su oni pasovi posle otimanja lopti protivniku. Bio je na radaru još nekih klubova, a meni je poznat i sa FM23 pošto gotovo u svakom sejvu nepogrešivo završi u UTD.

Klop valjda "presvlači" vezni red u kom mu nedostaje 1 "krljač", a Lavia je u toj matematici sigurno 10-15mil skluplji.

 

 

 

Što se tiče mog zemljaka Pavlovića, on je dete oteto iz pelena još dok je bio u Savaciumu koji je škola fudbala, dakle nemaju A tim, i prošao je sve mladje kategorije repke od U16 čini mi se. 

Malo su ga "cucali" po pozajmicama, a baš je zapao kod Nike Kovača u Monaku koji ga je držao na klupi pola sezone. U Serkl Brižu i Bazelu je bio standardan pa je prošlog leta RBS otkupio njegov ugovor od Monaka za manje od 7milki. Odigrao je odličnu sezonu, iako je dominantni RBS uzeo titulu tek u foto finišu. Uglavnom u sistemu sa 4 pozadi, ja mislim da je propustio samo one mečeve zbog žutih kartona (imao je 1 crveni). U repki je igrao sa 3 pozadi i prilično je oduševljavao kao wide CB svojim iznošenjem lopte. Levonog je,  iako visok skoro 2 metra, jak ko konj ("zdravo seljačko dete") ali ne preterano ubojit iz prekida.

 

Meni se čini da bi mu grejanje Liverpulove klupe bilo korak u nazad u razvoju.

Мали Бразиоц је кажу одличан. А тај лудак из Флуминенсеа фура своје нешто. Као Клопарин учитеље.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...