Jump to content
IGNORED

Premier League 2023-24


ArleKino
Valk
Message added by Valk,

Topik Premier lige je posvećen našem dragom ArleKinu, koji više nije sa nama.

Nadamo se da se u džennetu čuje grmljavina topova sa Emirata, dok ti pikaš lopte na Hajberiju.

Recommended Posts

5 minutes ago, Mindaugas Žukauskas said:

Nisam ubijeđen. Martial ide sve vreme da dobije kontakt i zapinje za nogu Janga. Neprirodan je taj korak.

 

To se ne zove dajv. Zapinje za ispruženu nogu koju je Young pokušao da skloni, ali prekasno. 

 

Martial zna šta radi, koristi priliku koju mu je protivnik omogućio. Sve legitimno.

Link to comment

Opet kažem, za mene je dajv sve što nije prirodan pokret. Da je sačekao da ga Young pokupi tom "ispruženom" nogom, nemam ništa protiv. Ovako je Martial ipak morao odraditi to zapinjanje, i to ga čini prevarantom pre nego nekim mudracem u ovoj situaciji. Sudija je trebao verovati svom on field instinktu, ovako su mu pustili 7x usporeno, malo mu nadrobili u glavu, i čas posla promena odluke. Msm nebitno, verovatno bi ih Junajted rešio svakako

Link to comment
19 minutes ago, Mindaugas Žukauskas said:

Opet kažem, za mene je dajv sve što nije prirodan pokret. Da je sačekao da ga Young pokupi tom "ispruženom" nogom, nemam ništa protiv. Ovako je Martial ipak morao odraditi to zapinjanje, i to ga čini prevarantom pre nego nekim mudracem u ovoj situaciji. Sudija je trebao verovati svom on field instinktu, ovako su mu pustili 7x usporeno, malo mu nadrobili u glavu, i čas posla promena odluke. Msm nebitno, verovatno bi ih Junajted rešio svakako

Ne znam pravila ali kada igrač ulazi u šansu a bude ometen fizičkom silom od strane protivnika unutar 16, jednostavno je penal mimo svih mišljenja i utisaka. Pritom, nije bio tek ovlaš kontakt već dovoljan da obori čovjeka. Kada ovo ne bude penal, ne treba gledati fudbal.

Link to comment
19 minutes ago, kipo said:

Ne znam pravila ali kada igrač ulazi u šansu a bude ometen fizičkom silom od strane protivnika unutar 16, jednostavno je penal mimo svih mišljenja i utisaka. Pritom, nije bio tek ovlaš kontakt već dovoljan da obori čovjeka. Kada ovo ne bude penal, ne treba gledati fudbal.

 

Možda i grešim, nem pojma. Inicijalna reakcija mimje bila dajv

Link to comment

Bez veze je rasprava. Mančesteru će svirati protiv Evertona. Isto tako nisu juče svirali penal u vrlo sličnoj situaciji kada je Kuluševskog nagazio po stopalu odbrambeni Vile. Neki drugi put će svirati tako Totenhemu penal protiv Lutona ili Sheffield Utd.  Kao da nismo navikli 

Link to comment

Da li neko zna šta je Tiago Silva pokušavao da uradi kod 3 gola Njukasla i zašto je Sančez toliko kasnio sa istrčavanjem, odnosno uopšte nije istrčao (vraća se nazad umjesto da krene ka napadaču i skrati ugao, čak je Joelinton dao jači for kod drugog kontakta).

Link to comment
3 hours ago, Mercuzzio said:

Bez veze je rasprava. Mančesteru će svirati protiv Evertona. Isto tako nisu juče svirali penal u vrlo sličnoj situaciji kada je Kuluševskog nagazio po stopalu odbrambeni Vile. Neki drugi put će svirati tako Totenhemu penal protiv Lutona ili Sheffield Utd.  Kao da nismo navikli 

Koji otprilike minut je to gazenje Kulusevskog? Nisam vidio a ne mogu da nadjem

Link to comment
3 hours ago, kipo said:

Koji otprilike minut je to gazenje Kulusevskog? Nisam vidio a ne mogu da nadjem

 

Ne znam napamet. Nešto je on prošao jednog igrača po desnoj strani i na samoj bočnoj liniji šesnaesterca bukvalno istovremeno on i drugi odbrambeni vile stignu do lopte i vilin odbrambeni nagazi Kuluševskog posle.

 

Ne teraj me da tražim. :tongue:

 

Nije ni bitno... To su 50/50 bukvalno situacije. Samo nekad će na jednu stranu da ode, nekad na drugu. Zavisno do reputacije igrača, kluba, onog koji pravi prekršaj, koliko je sudija već izgubio konce... Gledam sinoć ona NFL Redzone. Bilo je makar 7-8 čudnih sudijskih odluka na 6 utakmica. A oni to pregledavanja imaju daleko dužee od PL. 

Link to comment

Jeste tako, a i Marsijal je vjerovatno iskoristio priliku. Ipak, izlazi sam na golmana a kontakt je takav da utice na kretanje, ne vidi se jasno da je isao nogom da ga se saplete, unutar 16, cist penal prostom logikom.

Link to comment

Sve to stoji, ali ovo je već drugi put na tekmama Mančestera da VAR šalje sudiju da gleda situaciju koja nije clear and obvious error. Prvi bejaše poništen penal nad Havercom protiv nas. Možda je clear and obvious da Martial nije zaslužio karton za dajv jer je ipak bilo nekog kontakta, ali to opet nije razlog da šalješ sudiju da ponovo pregleda situaciju oko penala. Što kaže Merc, bilo je dosta sličnih faulova ove sezone, a VARu nije ni padalo napamet da šalje sudiju pred ekran. 

Link to comment

Pa ako sudija pogleda snimak i ustanovi da nije svirao penal koji je trebalo onda je napravio "clear and obvious error".

To što 10 puta ovi startovi nisu svirani a 5 puta jestu (lupam sada samo primera radi) nema veze sa VAR-om ima veze sa kriterijumom, koji opet nije ujednačen od utakmice do utakmice, menja se u toku sezone i to sve vrlo netransparentno od strane sudijske organizacije.

Za početak treba neko da sedne i da lepo napiše pravilnik koji nedvosmisleno pojašnjava ovakve situacije

 

Link to comment

Ja sam iz dosadasnjih slucajeva shvatio da sudija MORA u takvim slucajevima da ide da gleda - ako iz var sobe misle da je penal, ako je nesto sto je prethodilo golu, ako je potencijalni crveni i sl - kako bi dao pecat odluci. Opet, nemam pojma, samo logicno razmisljam. Ne branim Marsijala, bilo ko da je bio u onoj situaciji nisam vidio dajv (ni u pokusaju) i pokosen je u 16. 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...