Jump to content
IGNORED

Premier League 2023-24


ArleKino
Valk
Message added by Valk,

Topik Premier lige je posvećen našem dragom ArleKinu, koji više nije sa nama.

Nadamo se da se u džennetu čuje grmljavina topova sa Emirata, dok ti pikaš lopte na Hajberiju.

Recommended Posts

nikad dosadno

 

https://theathletic.com/5001552/2023/10/26/alejandro-garnacho-onana-manchester-united/

 

Alejandro Garnacho is at risk of a Football Association ban over a social media post regarding Manchester United team-mate Andre Onana — who has since mounted a defence of his team-mate.

Garnacho, 19, posted a celebratory post on Twitter following Manchester United’s 1-0 Champions League win over FC Copenhagen on Tuesday night where Onana saved a stoppage time penalty to ensure victory.

The Argentina international included two gorilla emojis in the since deleted post alongside a picture of Onana, team-mates and himself celebrating.

Link to comment
1 hour ago, goofs said:

Jeste kad pricamo o Toneyu i Tonaliju, likovima koji imaju visemilionske godisnje prihode. Ako sidjes malo na JSL livade, tu bi bilo bukvalno svega i svacega. Zamisli stavis kucu na to da ces da dobijes zuti karton u sledecoj utakmici i onda namerno dobijes zuti karton. I onda te vlasnik kladze juri da ti polomi noge.

 

Suština mog predloga je da se ljudima koji imaju višak novca i višak slobodnog vremena, a nisu dovoljno inteligentni da čitaju Hegela ili gledaju Tarkovskog, omogući da se razonode u kontrolisanim uslovima.  To što ti ovde spominješ  je kriminal, isto kao i nameštanje utakmica i nekako mislim da nema mnogo veze sa mojom pričom.

 

Otprilike kao kad bih se ja zalagao za dekriminalizaciju marihuane, odnosno da možeš istu da poseduješ i konzumiraš kod kuće ili na tačno određenim mestima a ti kažeš ali zamisli tamo nekog lika sa ulice koji uzme kilo koksa, razredi ga i ide prodaje klincima iza trgovačke škole. Pa taj lik će to uraditi u svakom slučaju, ništa ga ne sprečava ( Osim policije i zakonskih posledica u slučaju da bude uhvaćen).  Tako i taj lik sa JSL livade može da ode u neku poslovnicu Soccerbeta, uradi to što si rekao potpuno jednako i sada i u veoma hipotetičkoj i jako malo verovatnoj varijanti da nekad jednog dana usvoje nešto slično onome što sam ja predložio.

Link to comment

Sad sam gledao neki kviz na PL TV gde igrač treba da pokaže znanje iz geografije. I Tsimikas treba da pokaže na mapi gde Darwin igra svoje mečeve za reprezentaciju. Izgovara Urugvaj i postavlja obeleživač negde u regiji....Japana.

 

Jebote koliko su glupavi

  • Haha 1
Link to comment
17 minutes ago, Jean-Luc Picard said:

 

Suština mog predloga je da se ljudima koji imaju višak novca i višak slobodnog vremena, a nisu dovoljno inteligentni da čitaju Hegela ili gledaju Tarkovskog, omogući da se razonode u kontrolisanim uslovima.  To što ti ovde spominješ  je kriminal, isto kao i nameštanje utakmica i nekako mislim da nema mnogo veze sa mojom pričom.

 

Otprilike kao kad bih se ja zalagao za dekriminalizaciju marihuane, odnosno da možeš istu da poseduješ i konzumiraš kod kuće ili na tačno određenim mestima a ti kažeš ali zamisli tamo nekog lika sa ulice koji uzme kilo koksa, razredi ga i ide prodaje klincima iza trgovačke škole. Pa taj lik će to uraditi u svakom slučaju, ništa ga ne sprečava ( Osim policije i zakonskih posledica u slučaju da bude uhvaćen).  Tako i taj lik sa JSL livade može da ode u neku poslovnicu Soccerbeta, uradi to što si rekao potpuno jednako i sada i u veoma hipotetičkoj i jako malo verovatnoj varijanti da nekad jednog dana usvoje nešto slično onome što sam ja predložio.

 

Jasno sve, samo u praksi mi se to čini neizvodljivo. Treba uvesti kontrolu igrača i njihovih kockarskih radnji, pa kontrolisati tikete da li se klade na zabranjene stvari, na ovaj broj profesionalnih fudbalera i kockarnica to je nemoguće. Lakše im je da kažu da je prosto zabranjeno i gotova priča. 

 

I to o čemu ti pričaš je rekreativno klađenje, to se dešava i danas, svako kolo, garantujem, samo igrač ne uplaćuje samostalno tiket nego šalje nekog ortaka, rođaka, komšiju. Mislim da su svi svesni toga i to se pušta (kao marihuana u NBA do skora).

Problem nastaje kao kod ovih klinaca, kada kocka preraste u zavisnost, onda ulozi rapidno rastu, neizdrž hvata, pa dugovi, pa uzbuđenje oko dobitka...pa to onda vrlo brzo pređe u neki vid nameštanja, jer što bi se neko kladio na Sutjeska-Mornar kad sutra igra za Šefild protiv Boltona i može stvari da uzme u svoje ruke.

Link to comment
1 hour ago, goofs said:

I to o čemu ti pričaš je rekreativno klađenje, to se dešava i danas, svako kolo, garantujem, samo igrač ne uplaćuje samostalno tiket nego šalje nekog ortaka, rođaka, komšiju.

 

Naravno, svojevremeno je i Sturridge fasovao neku omanju suspenziju jer je rekao valjda bratu da stavi pare da on (D-Studge) neće nastupiti u nekom polufinalu nekog kupa. Pa kao, pokušava UEFA da suzbije insider trading betting, da očuva integritet institucije 1 kladže :isuse:

 

Dakle zašto zamišljaju da je takve stvari uopšte moguće (kamoli poželjno) sprečiti, zašto se prave da su veći katolici od Pape? Bitno da su im puna usta sportswashinga kad su Saudijci u pitanju, a to što se fudbalske institucije polomiše da zaštite kladionice sve kao u ime sporta, to ništa.

 

Link to comment

Šta rade ovi mesari iz Palasa, od početka samo biju i to nemilice, sudija gleda i drži ruke na bokovima, žuti ostavio u svlačionici. Kako su krenuli usraće se u život Spursima do kraja utakmice.

Edited by ducca
  • +1 2
Link to comment

Klasican palas kad im dodju najjace ekipe lige, posebno vodeci na tabeli… tacnije, klasican palas… 

 

fala qrcu pa je zaha otisao, samo fale njegova sizenja po terenu pa da bude ista utakmica koju smo gledali vec x puta

 

no dobro, mali mogu protiv velikih na tucu ili na kontru i lezanje/odugovlacenje… nikad mali ne razbiju velike spektakularnom igrom (ok mozda utd ponekad to dozvoli)

Link to comment

Jedno od bizarnijih izvođenja kornera koje ćete videti, Kuluševski igra pomoćnu igru ali dodaje loptu direktno u noge protivniku koji mu prilazi :covid19:

Link to comment

Neugodni Kristal Palas....

Stvarno svaka čast Hodžsonu kako sa ovakvim panjevima opušteno opstaje u PL.

 

I ovaj kraj utakmice je baš pravi pokazatelj koliko je malo potrebno da se kompletno raspadne ovaj Totenhem. Ali nema veze... Uživamo dok traje.

Link to comment
1 minute ago, copkillah said:

Da nije Aju malo primio rukom pre gola? 

 

Možda malo. Možda nije VAR poništio zato što je prvo o grudi pa u ruku. Ali ne znam da li to važi za napadače.

 

Enivej, gol koji je samo za fantazi bitan. 

Link to comment
6 minutes ago, Mercuzzio said:

 

Možda malo. Možda nije VAR poništio zato što je prvo o grudi pa u ruku. Ali ne znam da li to važi za napadače.

 

Enivej, gol koji je samo za fantazi bitan. 

 

Moralo je da se poništi, nije se lopta odbila od tela u ruku već je on tako primio loptu i još je namestio na šut. Po meni je to ogromna i sramotna greška, nebitno što je irelevantna za rezultat, drugi put će to biti na 0-0 ili na 1-0

  • +1 2
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...