Jump to content
IGNORED

Premier League 2023-24


ArleKino
Valk
Message added by Valk,

Topik Premier lige je posvećen našem dragom ArleKinu, koji više nije sa nama.

Nadamo se da se u džennetu čuje grmljavina topova sa Emirata, dok ti pikaš lopte na Hajberiju.

Recommended Posts

8 minutes ago, radnik said:

Ovo su argumenti da je top 4 kluba iz Spanije, bilo bolje od top 4 iz Engleske. Ili recimo top 6 klubova. U tom periodu. 

E sad liga ima 20 klubova... 

Nije problem, moguce da je i liga bila bolja u tom periodu. 

PL je bila gledanja. 

Nema razloga da se klonis, naprotiv. 

 

Ali top 6 klubova prave ligu najjacom ili ne.

Ako je top sest spanskih klubova u tom periodu (ovo ne tvrdim) bilo bolje od top sest engleskih iz tog perioda, onda su oni dole sigurno dosta bolji jer tih 5-6 godina igraju protiv kvalitetnijih protivnika. Hocu da kazem da oni dole nisu bitni. Koliko je bila jaka liga Jugoslavije, zavisilo je od kvaliteta velike cetvorke i jos 4-5 klubova. 

 

Ne napustam ovaj topik uvredjen, nego se jednostavno ne snalazim ovde. Ovde se ne vole klubovi, ovde se obozavaju klubovi, cela liga, sve vezano za Englesku. A ja uvek vidim u svemu i dobre i lose strane. 

 

Rekao sam zasto volim spanski fudbal, ali zasto bi mi bio problem reci da je engleski u ovom trenutku dosta bolji (jedna titula Reala je vise izuzetak). I ne samo to, cini mi se da je kvalitet La Lige jako blizu Calciu, puno blize nego premier Leauge. Dalje, Calcio najvise volim, u Italiji sam prvi put uzivo gledao utamice neke strane lige u Udinama (Zico igrao tamo), pratim je jako dugo, imam skenirane sve one albume Calciatori, i to one sa A i B timovima), ali da se kvalitet vidno srozao je jasno.

 

E tako, sad sam sve odgovorio :)

Pozdrav

  • +1 1
Link to comment

Nije sve tako jednostavno kako ti želiš da uprostiš. Kalčo je bio ubedljivo najjača liga na prelasku između dva milenijuma, pa su u tom periodu LŠ uzimali redom Dortmund, Real, Mančester, Real, Bajern i Real. Kvalitet i kompetitivnost jedne lige je jako teško izraziti u brojevima, ima gomila parametara, a na kraju je mahom stvar subjektivnog izbora. 

 

Lično mislim da je od dolaska Murinja i Beniteza u Englesku, ta liga svake godine bila najbolja, najkompetitivnija i najzanimljivija za gledanje. Čisto formirano mišljenje nakon dosta odgledanog fudbala u životu, ne slušam šta pričaju engleski novinari.

 

Ti malo malo pa dođeš na PL topik (gde su realno ljudi koji obožavaju engleski fudbal) da poentiraš sa nekim statistikama iz evropskih mečeva i dokazao da se nešto može izraziti kroz brojeve i koeficijente.  Ali, kao što sam naveo i u primeru Kalča, takva argumentacija ima mnogo rupa i nije dokaz za bilo šta.

Link to comment

 

48 minutes ago, Mindaugas Žukauskas said:

takva argumentacija ima mnogo rupa i nije dokaz za bilo šta.



Recimo, Real pre dve godine izbaci Siti i Celsi na power of friendship. Oba tima ih oduvala s terena, Karlo digne obrvu i Real okrene, niko ziv ne zna kako. 
Ne postoji liga u kojoj bi Real bio ispred Stija te sezone, ali zato sto su ludacki prosli  nokaut dvomec treba da racunamo da su bolji tim i da dolaze iz bolje lige?

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Mindaugas Žukauskas said:

Nije sve tako jednostavno kako ti želiš da uprostiš. Kalčo je bio ubedljivo najjača liga na prelasku između dva milenijuma, pa su u tom periodu LŠ uzimali redom Dortmund, Real, Mančester, Real, Bajern i Real. Kvalitet i kompetitivnost jedne lige je jako teško izraziti u brojevima, ima gomila parametara, a na kraju je mahom stvar subjektivnog izbora. 

 

Lično mislim da je od dolaska Murinja i Beniteza u Englesku, ta liga svake godine bila najbolja, najkompetitivnija i najzanimljivija za gledanje. Čisto formirano mišljenje nakon dosta odgledanog fudbala u životu, ne slušam šta pričaju engleski novinari.

 

Ti malo malo pa dođeš na PL topik (gde su realno ljudi koji obožavaju engleski fudbal) da poentiraš sa nekim statistikama iz evropskih mečeva i dokazao da se nešto može izraziti kroz brojeve i koeficijente.  Ali, kao što sam naveo i u primeru Kalča, takva argumentacija ima mnogo rupa i nije dokaz za bilo šta.

 

Mislim da si ti taj koji pokusava da uprosti, sto najbolje govori primer za Calcio i podatak ko je jos osvajao titulu. Nisi pomenuo da su i italijanski klubovi osvajali titulu u tom periodu, a samo Juventus tri puta izbugio finale, ali to nije ni bitno. 
Pre svega, to nije period dominacije italijanskog fudbala. Prava dominacija italijanskog fudbala je bila u periodu 88-96. U osam CL, Italijani su osvojili cetiri (uz jos tri finala). U osam UEFA Cup, Italijani su osvojili 6 (uz jos 4 finala; cak tri puta italijanski klubovi su igrali medjusobno finale).
Dakle, svaki period dominacije je itekako potvrdjen rezultatima. Ukljucujuci i period dominacije engleskih timova 2019-2023. Izuzetak je period 2013-2017, za koji ti tvrdis da je engleska liga bila najbolja, a rezultati ne samo da to ne potvrdjuju, nego pokazuju apsolutno suprotno. 
Kvalitet se i te kako izrazava brojevima/rezultatima, to je jedini nacin kojim se on oduvek dokazivao. Svako za sebe moze reci da je najbolji, dokazi to na terenu. Kompetitivnost je nesto sasvim drugo i tesko merljivo konkretnim podacima.

 

Pogresio sam opaskom o engleskim novinarima, nije korektno ucitavati. Izvinjavam se.

 

Nisam dolazio previse (malo malo pa dodjem) na engleski fudbal. Kad dodjem, dodjem da izrazim svoje misljenje i cujem drugacija, ponekad i nesto naucim. Nema poentiranja na forumima, taj vid dokazivanja mi nije potreban. Statistiku koristim samo tamo gde pomaze u slucaju kad diskusija biva obesmisljena. U stvari, kritikovao sam engleske sudija, od toga ne bezim. Ali nisam primetio da su ostali forumasi na ovom topiku manje verbalni o tome. Cak bih rekao da ti kontriras vecini konstantno kad je rec o sudjenju, dok imas puno vise zamerki da sudjenje u evropskim utakmicama (slicno engleskim komentatorima, koji hvala svoje sudije a kritikuju druge, sto me je i povuklo da budem onako nekorektan). Nijednog trenutka nisam rekao kako engleska liga sad nije najjaca, naprotiv. Od samog pocetka sam rekao da to uvek treba da pokazu rezultati, a ne marketing. Primerom kalca si savrseno potvrdio sve sto sam rekao, hvala.

Bilo kako bilo, ako je na topiku ocekivano glorifikovanje, ionako se tu ne bih snasao.  

Edited by mrdja
  • +1 2
Link to comment
2 hours ago, Lezilebovich said:

Da li bi bila bolja liga da imamo Man City i Liverpool i jos 18 IMTova ili liga u kojoj je 20 Brajtona ?

Ni to nije istina, jer Atletiko, Sevilja i Viljareal nisu Imt-ovi, izračunajte koliko puta su Junajted ili Liverpul heftali u prethodnoj deceniji. 

Edited by Facundo Orellana
  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, J.R. Cash said:

 



Recimo, Real pre dve godine izbaci Siti i Celsi na power of friendship. Oba tima ih oduvala s terena, Karlo digne obrvu i Real okrene, niko ziv ne zna kako. 
Ne postoji liga u kojoj bi Real bio ispred Stija te sezone, ali zato sto su ludacki prosli  nokaut dvomec treba da racunamo da su bolji tim i da dolaze iz bolje lige?

 

Naprotiv. To je upravo ono sto sam rekao. To sto je Real u pet godina osvojio jednu titulu ne cini spansku ligu boljom. U tih pet godina, engleski timovi su osvojili 3. Pri bilo kakvoj analizi, mora se uzeti nekoliko godina uzorka. Rezultati u tih pet godina pokazuju ko je bio najbolji. Isto kao i rezultati 2013-2017.

  • +1 1
Link to comment
9 minutes ago, Facundo Orellana said:

Ni to nije istina, jer Atletiko, Sevilja i Viljareal nisu Imt-ovi, izračunajte koliko puta su Junajted ili Liverpul heftali u prethodnoj deceniji. 

Ma naravno ... Nisam mislio konkretno te dve lige, nego da ustanovim princip :)

  • +1 1
Link to comment
17 minutes ago, mrdja said:

Pre svega, to nije period dominacije italijanskog fudbala.

 

Niko ne govori o periodu dominacije, ti konstantno izvodiš tu trku na evropska takmičenja, i nekakvu borbu za trofeje, a ja samo pričam koja je liga bila najjača i najzanimljivija u određenim erama. Kalčo na prelasku starog u novi milenijum ubedljivo najgledanija, najbolja, najkompetitivnija i liga u kojoj su igrali najbolji i najplaćeniji igrači u Evropi, to nije samo moje mišljenje. A opet mrka kapa u Ligi šampiona, samo dokaz da nije merilo kvaliteta jedne lige. 

 

28 minutes ago, mrdja said:

Cak bih rekao da ti kontriras vecini konstantno kad je rec o sudjenju, dok imas puno vise zamerki da sudjenje u evropskim utakmicama (slicno engleskim komentatorima, koji hvala svoje sudije a kritikuju druge, sto me je i povuklo da bedum onak nekorektan)

 

Ne krijem da više volim engleski stil suđenja gde se pušta više kontakta i pušta da utakmica teče, umesto titranja flopovanju i padanju, koje se gaji(lo) na kontinentu. S tim u vezi ću i prihvatiti da naprave koju grešku više kod donošenja velikih odluka. Ne bih rekao da kontriram na topiku, najčešće se konsultujem sa pravilima igre, a jasno naznačim kada komentarišem neku odluku isključivo subjektivno (kao što je crveni karton za Džounsa iz Liverpula). 

 

 

Link to comment

inace... procitah danas negde da je ser alex nekada izjavio da je m owen nadrljao sa povredama jer je previse igrao veoma mlad. i setih se onog ovde o azaru... tu je i nesudjeni najbolji ikada luis nazario... pa i piksi npr... ne pada mi na pamet jos neko trenutno. mada ima i primer mesija kao totalna suprotnost, ali on od svoje19e cini mi se krece jako, pa je mozda bas u 17-18 pro fudbal konstantno ipak previse, sta znam...

Link to comment

Biće ovo jedna krajnje opuštena sezona ja bih rekao. Sa Moyesom se teško može umešati u borbu za vrh, a sa Lutonom, Šefildom i Burnlijem se teško može umešati u borbu za dno. 

Link to comment

Iz tehničkih razloga nismo odali počast jednom od najboljih fudbalera svih vremena, velikom gospodinu na terenu i van njega. 
 

RIP Sir Bobby 

 

 

BE938820-B797-4B9A-BADA-429EE2C2DB0F.jpeg

  • +1 3
  • Wub 1
  • Hvala 1
Link to comment
On 30. 9. 2023. at 21:02, Mindaugas Žukauskas said:

Očekujem da Webbara podeli par otkaza. A bogami i dobar podsvesni vetar u leđa crvenima u narednih par kola. :fantom:

 

I šta kaete, crveni karton za Liverpulovog protivnika u prvom poluvremenu? :fantom:

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...